Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 01.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Езда без трензела  
Автор HorseLover@@@ (непознат )
Публикувано10.03.13 10:57



Здравейте! Бих искала да попитам дали някой знае от къде мога да си намеря безтрензелна юздечка ?





Тема Re: Езда без трензела [re: HorseLover@@@]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано17.03.13 23:40



Моите първите две аз си ги ших...
Иначе миналата година си купих от





Тема Re: Езда без трензеланови [re: OлraПpaйд]  
Автор HorseLover@@@ (непознат )
Публикувано09.05.13 16:19



А направо без трензела ли се продава или после си си я направила без, защото не намирам никъде такава, която да няма ..



Тема Re: Езда без трензела [re: HorseLover@@@]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано09.05.13 18:25



Да, направо без трензела - то иначе трябва да се преработва, аз това и мислех първоначално - да взема нормална и да си я преработя, но като казах какво търся, ми казаха, че имат - но на снимка я нямаха качена.
Ако случайно нямат в наличност, вероятно могат да доставят пак - позвъни и попитай ! Успех !


Не знам тук дали ще се види -



Тема Re: Езда без трензеланови [re: OлraПpaйд]  
Автор HorseLover@@@ (непознат )
Публикувано15.05.13 10:17



Много благодаря! Ще се обадя да попитам :) То и аз мислех да си купя нормална, но подохяща и да си я направя .. А иначе да те попитам, тъй като я използваш .. Това всъщност юздечката на д-р Кук ли се води ( защото докато си тъсих из нета се натъкнах на неговата ) .. Освен това на Голди удобна ли му е ? В смисъл може ли да му навреди по някакъв начин .. Доволна ли си от нея? И би ли ми казала на каква цена си я взела .. ? :) Благодаря предварително и се извинявам за многото въпроси :)



Тема Re: Езда без трензела [re: HorseLover@@@]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано17.05.13 00:07



Моля


Този вариант е точно юздечката на д - р Кук - оригинална купена, предишната беше същия модел, но преправена от нормална юздечка, а по - предните - от лента, като първата от тях си беше юздечката на Рени - нещо средно между оглавник и юздечка..
Конят ми одобри още първия вариант - както и следващите. Удобно е, ако му е по - мярка. Да навреди - не знам, може би ако е стегната много, но аз яздя с доста свободна...
Тази имаше някои недостатъци - в смисъл, че бих искала да може да се разглобява повече, поводите не се сваляха и това го променихме в движение.
А иначе беше стотина лева. Не помня 102 или 103 - нещо такова беше...Признавам си, че не помня точно, защото имаше и такса за куриера.
Дано е полезна информацията.



Тема Re: Езда без трензеланови [re: OлraПpaйд]  
Автор HorseLover@@@ (непознат )
Публикувано17.05.13 13:16



Благодаря ти за информацията .. Аз все още се чудя за юздечките .. но твърдо съм решила, че ще яздя без трензела! Ако трябва с оглавник ще яздя, но трензелата да я няма !

А тази ми допада, но само ме притеснява това да не навреди на коня по някакъв начин, заради начина на въздействие ... Защото, когато четох за методът на д-р Кук имаше описания, как въздейства на задтилъка и кара коня да спре .. само това ми е притеснението .. Та затова се замислям .. Имах няколко варианта .. Или да си намеря подходяща юздечка и да я преправя или да си намеря подходящ оглавник .. Бях си харесала един кожен и ставаше да му сложа обикновени поводи за юздечка, но не се реших, тъй като исках първо да проуча малко ..



Тема Re: Езда без трензеланови [re: HorseLover@@@]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано20.05.13 15:25



Ами то ако гледаш вредата, юздечката с трензела, особено в неумели ръце, може да ненесе много по - голяма такава - но хората си яздят така от векове, и слагат какви ли не строги железа...
А иначе - мога да ти го покажа на живо този "ефект" с въздействието на задтилъка - качвам те на нашия, и те пускам да направиш два кръга на пистата - ако на втория го спреш, ще те почерпя с каквото искаш - той просто ще си те грабне и ще те донесе до финала с максималната скорост, която може да развие в момента - в зависимост колко му се бяга и колко е тежка пистата - а ти можеш да се скъсаш да дърпаш в това време ! Грешкатата на много хора е точно там - че си мислят, че номера е в дърпането - в стегнатия презносник, в дебелината му, в положението и не знам още в какво - а истината е в отношението ти към коня. Ако не го УГОВОРЯ да не хукне, все тая дали съм с трензела или без. Безтрензелната юздечка е част от общуването, а не амуниция, с която да покажем, че можем да юздим и така. И за оглавника важи. Яздя и с двете, според случая, и за 7 - 8 години имам доста опит...





Тема Re: Езда без трензеланови [re: OлraПpaйд]  
Автор HorseLover@@@ (непознат )
Публикувано20.05.13 19:08



Съгласна съм с теб! Точно поради тази причина, че и според мен не дърпането е начина, а връзката с коня и т.н. .. Ясно ми е , че ако на един кон му се тича дори и да си с трензела не можеш да го спреш, най - много да го нараниш ..

.. Моят кон е същия .. :) Няма нужда да дърпам, ако говоря и давам други сигнали, които не нараняват коня :) И точно заради това исках да разбера повече, тъй като не мисля, че трензелата помага, ами само наранява .. А за това за въздействието на задтилъка те питам, не защото искам да съм сигурна, че действа по някакъв друг начин и дали ще ми е сигурно спирането, а само дали може нещо да навреди и да разбера нещо повече за самата юздечка, защото нито съм виждала, нито ползвала и ми е непознато понятие .. А ти имаш опит и можеш да споделиш впечатленията си :) А ти от колко време яздиш без трензела и защо реши да я махнеш ?



Тема Re: Езда без трензеланови [re: HorseLover@@@]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано20.05.13 20:47



Точно ! Нашият на трензела ме е носил кръг и половина като мокър вестник...И ми беше пределно ясно, че с дърпане няма да стане...Затова не ми трябва трензела - просто без нея конят ми се държи много по - добре - това е и причината да го яздя така. Иначе като ме питат защо, обикновено се шегувам, че е за да може да си пасе по - удобно !


Не съм видяла особено въздействие нито на задтилъка, нито другаде - конят ми приема такава юздечка или обикновен оглавник много добре - аз по него съдя кое е добро за него !
Иначе...Започнах да яздя по този начин лятото на 2005, а от есента на 2006 - а яздя само така...Е, на няколко състезания бях принудена да сложа трензела, защото за обездката не дават без - но по кроса и в паркура си карам без - както и иначе, на всички тренировки...
Ето един клип, дето тогава го правихме на шега, а после и го сбъднахме -

Тази ни е от първите юздечки, аз си я ших от лента.
А това е една друга наша шега - програмата за клас Н същата 2008 - а година, на оглавник и без седло





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.