Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 14.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Фестиннови  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано03.06.06 19:52



Фестин
баща-Фехтер
майка-Елба
сигурност на даните-100%
А двете му деца Фейми и Форум са сега при нас на Гецово.Форем ми е един от любимците страшен кон е ,направо да го изпапкаш.
Пиша темата ,защото веднъж бяхме обсъждали тяхното родословие ,на тези шарените коне и по-точно на Фестин.





Тема Re: Фестиннови [re: adonia]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано06.06.06 21:57



За бащата на Фестин пишеше в една от програмите от бяанията в София - там във всяка имаше за българските конезаводи , по - известни коне и т.н. със снимки и родителите...Та ...едва ли са сбъркали ! Защото информацията я дават същите нези конезаводи ! Или са ДВА коня с едно име , или някой от разградския конезавод пак нещо е послъгали за родителите - не е сефте , че да ни изненадва , историята помни МНОГО такива случаи !


Няма да се връщам към това как русенските коне отидоха там и как бяха продадени няколко Грасинии и поне две Галкарии ! Едната от тях е тази , на Весо , която ако не знаете , е ГАРАНТИКА - първото конче на Гарант , родено в Русе , и няма нищо общо с Галкария , която беше от Голиат , алеста , и с една година по - малка...Без коментар тогава ! Яздили сме и двете , и със сигурност ги познаваме !





Тема Re: Фестиннови [re: OлraПpaйд]  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано06.06.06 22:26



Рени,не знам каква е истината,обаче на табелата на Фестин пише това,което написах и аз,пък нали и Ния беше казала,че е сигурна,че Фехтер е бащата.А какво пишеше на тея хартийки от Банкя,че е син на Флин ли?





Тема Re: Фестиннови [re: adonia]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано06.06.06 22:36



Хартийка ? Бяха си като списания , на луксозна хартия , с цветни снимки...Както си трябва ! Ния знае това , което са и каздали , пък те легендите така се предават...Колкото Долон в Русе е син на софийския , примерно ! Легенда !


А пък...за родословията ти казвам - факт е.Аз си купих от Разград родословието на Голди - едната баба по майчина линия няма да ти казвам как са я писали - е , не е тя , гаратирам го ! Просто на майка му имам родословието и го знам това !Колкото и Галкария е Галкария ...В Разград си е практика това , та...





Тема Re: Фестиннови [re: OлraПpaйд]  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано06.06.06 22:42



Мен ако питаш няма чак такова голямо значение ,че да го нищим сега,на мен просто ми беше любопитно.Обаче,това дето каза за Ния,че знае това ,което са й казали-ами Рени ти откъде имаш информацията за Фестин,в смисъл може би и ти не би могла да кажеш със сигурност.Колкото до това за Разград,никаква идея си нямам дали тук има такава практика,аз се наслаждавам на конете и ездата и не се интересувам чак толкова от родословия.Хартийка го нарекох,защото просто забравих думата,която ти беше употребила в поста с





Тема Re: Фестиннови [re: adonia]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано08.06.06 01:23



Ния е питал някого в Банкя , конегледач, ако не греша - и той казал , че мислел ,че...Аз съм питала много колеги от различни места - интересно ми е било , защото познавах Флин , така де , виждала съм го...А и в програмата пишеше така.Т.е. - не само от ЕДИН източник , разбираш ли ? Значи НЯКОЙ е разпространил ТАЗИ версия - колко е вярна , това не знам - става ли въпрос за родословия на коне от Разград и Арбанаси , много , ама много съм скептична ! Днес кобилата е каруцарка и се казва Веска , примерно , утре е източнобългарската Темида , примерно...

Дали е голямо значението 2 да , ако Веска е купена за 300 лева , пък ти искат за нея 4000 евро !Ако ме разбираш...Щото е имало такива случаи - някой да си купи кон именно защото е от еди - кои си родители , пък въпросният кон не само не е от тях , ами не е и от тази порода !Има хора , които си купуват кон заради породата.Аз не , но при мен е друго !Е, една от причините да вземем Голди беше майка му - но не защото е Дансера и че е чистокръвна английска , а защото Тишо я е яздил и му е била от най - любимите кобили...Та...за мен е абсолютно все тая от кого е ! Само казвам, че някой явно е излъгал поне единия път - защо са тия ири, пак се сещайте сами!





Тема Re: Фестиннови [re: OлraПpaйд]  
Автор konnikabezglava (непознат )
Публикувано08.06.06 23:08



БРАВО!!!подкрепям те с 2 ръце!



Тема Re: Фестиннови [re: konnikabezglava]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано09.06.06 19:53



Благодаря ! Ами...казвам истината ! Ако човек иска конче просто така , все едно кое конче , ОК , ама ако иска нещо с гарантиран произход и си плаща като за породист кон , а получи нещо съмнително...Не е много редно , нали ?







Тема Re: Фестиннови [re: adonia]  
Автор adonia (минаващ)
Публикувано10.06.06 19:14



И все пак всички тука са сигурни,че Фехтер е бащата.А за Фейми-знах си аз,че не е от Фестин,тъй като бях сигурна,че тя и Форум са от една майка,а също толкова сигурна бях,че той и е само полубрат.Е,щом като той е от Фестин-няма как.Аз това го бях писала,че Фейми не е от Фестин още като говорихме за Фатима,но някой каза,че щом е шарена най-вероятно и тя му е отроче и аз затова се обърках,но се оказа,че тя е от Фуего.





Тема Re: Фестиннови [re: adonia]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр)
Публикувано11.06.06 03:55



Ама преди време бяха сиурни в друго , разбираш ли ? Т.е. някой със сигурност е излъгал - поне единия път !

Е , как тогава да си купиш кон, ако държиш на родословието ?НЯКОЙ е искал да се знае, че Фестин е бащата - сега , без значение защо , предпочитат да е Фехтер...Все едно аз да кажа ,че Голди е от Голд Солджър , и след 5 - 6 години да кажа , че глупости , всъщност е от Гарант !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.