Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 28.09.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Каубоят Яни от София  
Автор kantak (горски дух)
Публикувано25.12.11 02:20



Не знам дали сте гледали материала по бТВ, може да го потърсите в нет-а. Откраднали му кобилката на човека посред бял ден!

Нямам думи просто... Ако съчувствието ми можеше да му върне кобилата, сигурно тя вече щеше да стои до караваната му...
За съжаление на всеки може да се случи - в такъв свят живеем!
Има 2 вероятности - продадена или изядена. Втората няма да я коментирам... Ако обаче е продадена, може да бъде намерена. Хайде, хора, да опитаме да помогнем на човека и да потърсим, кой където живее дали няма да открием нещо! Какво ще кажете?
Кобилата е черна, каракачанска, без бели петна (или поне аз не видях на репортажа такива). Казва се Тенеси Дарк Скай, има и микрочип. Открадната е на 16 декември в 14 часа от Овча купел, гр. София. Който има някаква информация да се обади на тел. 0886337723.
Представям си какво му е на човека... Ако се случи същото с моята, ще се побъркам от притеснение...
Бих искала да пусна съобщение и във Фейсбука, за да може повече хора да търсят, но нещо не мога да се ориентирам там все още. Ако някой е наясно как става, ще му бъда много благодарна, ако го направи.

Редактирано от kantak на 25.12.11 04:51.



Тема Re: Каубоят Яни от Софиянови [re: kantak]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано25.12.11 14:12



"Мила" родна картинка..

Жалко за човека, дано си върне животинката. Аз между другото подочух, че май тук, от базата в Етрополе ще му подарят конче, което е много хубаво... и все пак това няма да си е неговата кобила..



Тема Re: Каубоят Яни от Софиянови [re: kantak]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано26.12.11 02:57



Аз гледах точно в нета, по телевизията съм пропуснала...Наистина гадно...Много...Но не ми хрумва с какво можем да помогнем от другия край на България...Нищо не ми идва наум, може би е почнала да ми липсва фантазия, знам ли...





Тема Re: Каубоят Яни от Софиянови [re: OлraПpaйд]  
Автор kantak (горски дух)
Публикувано26.12.11 23:00



За съжаление май не можем да помогнем...

Днес говорих с един джамбазин дето знае всички конски пазари и е много вътре в нещата. Той ме убеди, че по това време на годината не се краде, за да се продава...
Все пак надеждата умира последна. Дано да е жива кобилката. Много добре е обучена - гледах старите клипове. Личи си, че има силна връзка със стопанина.
Жалко е, че вече са стигнали дотам да крадат без да подбират дори и от най-бедните.



Тема Re: Каубоят Яни от Софиянови [re: Miss Zhekova]  
Автор kantak (горски дух)
Публикувано26.12.11 23:03



Така е. Слушах репортажа. Сигурно ще мине доста време, докато се реши да вземе друг кон.



Тема Re: Каубоят Яни от Софиянови [re: kantak]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано30.12.11 01:47



То не само по това време на годината...За съжаление...


Ако са я откраднали за месо, едва ли ги интересува колко добре е обучена...



Тема Re: Каубоят Яни от Софиянови [re: kantak]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано04.01.12 01:45







Тема Re: Каубоят Яни от Софиянови [re: OлraПpaйд]  
Автор kantak (горски дух)
Публикувано05.01.12 11:47



Гледах го по новините. Сега прочетох коментарите под клипа и ми настръхна косата - много проклети хора има, ей!


Новото конче е много хубаво, само дето няма никаква козина. Дано да не му е много студено навън, личи си, че е гледан досега в топла конюшна.
Моята гадина има поне 3-4 см козина, свикнала е на студ.



Тема Re: Каубоят Яни от Софиянови [re: kantak]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано06.01.12 04:23



Да ти кажа, в някои от коментарите има много смисъл...Като това, с козината, дето го казваш...Само един от проблемите - кон, гледан в топла конюшня, да стои нон - стоп на открито, даже без навес над главата си...А при нас в момента вали дъжд...И после - храната...Малко сено и овес...После какво правим ? Да не говорим, че един кон няма нужда само от овес - въобще не задълбавам за добавки и витамини в случая...
Дали е трябвало да приеме работа в ранчо, където ще има и подслон, и храна за себе си, за майка си и за коня, това остава под въпрос...Спряла съм да съдя по себе си какво биха направили другите хора в дадена ситуация - но ако нямаш работа, не знам...





Тема Re: Каубоят Яни от Софиянови [re: kantak]  
Автор zai4e_v_4a6ka (нобелов лауреат)
Публикувано08.02.12 06:24



истина,много неприятно....


но честно да ви кажа-не знам какво е очаквал да се случи с вързан кон на открито в Овча купел....до циганската махала....

работата направо си лъха на "ела вълчо,изяж ме"

а и покритото мляко котки не го лочат




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.