Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 13.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Тема Някой ползвал ли е "toe stoppers"?  
Автор elanore (новак)
Публикувано15.09.10 10:00



Искам да Ви попитам какво е мнението Ви за тези предпазни клетки. Дали наистина са втори по важност след токата? Само от начинаещи ли се ползват или е прието да се ползват и от състезатели? Питам конкретно за България. Иначе в чужбина прочетох, че се ползват и от състезатели.

Дали биха ми помогнали да свикна по-лесно с контрашпица?

Ето така изглеждат:



ПП: Не съм сигурна какъв е термина на български.



Тема Re: Някой ползвал ли е "toe stoppers"?нови [re: elanore]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.09.10 13:20



При нас да - но са от тоя вид -


Слагат ги на стремената на учебните седла, и с тях яздят начинаещи. Доколко спомагат за правилното положение на крака не знам, функцията им все пак е да не ти остане крака в стремето ако паднеш, а едва ли да коригира неправилното положение по време на езда.
Пробвах няколко пъти така, от любопитство - не ми беше удобно.Може би ако от самото начало съм свикнала...



Тема Re: Някой ползвал ли е "toe stoppers"?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор shmin ()
Публикувано15.09.10 23:46



функцията им все пак е да не ти остане крака в стремето ако паднеш
Това е функцията и поради тази причина се използват и от състезатели, най-вече в състезания по ендюранс.



Тема Re: Някой ползвал ли е "toe stoppers"?нови [re: shmin]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано16.09.10 07:31



Най - вече - зависи къде !

На състезанието в Русе през юни мисля, че от всички участници само двама ползваха такива.



Тема Re: Някой ползвал ли е "toe stoppers"?нови [re: OлraПpaйд]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано15.11.10 07:54



В индюранс когаот ездача е със затворено стреме се позволява да язди с равни обувки, защото по време на езда не е възможно крака да влезе напред. ПРи езда с отворено стреме което познаваме, обувките трябва да са с ток 1,2см



Тема Re: Някой ползвал ли е "toe stoppers"?нови [re: silver_stallion]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.11.10 13:30



Да, това го учихме на курса.
Имах предвид, че много малко хора бяха с такива.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.