Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 25.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Винаги съм искала да работя с хоранови  
Автор 3aйчe_B_чaшka (нобелов лауреат)
Публикувано04.09.10 00:49



и да ги уча да яздят,но как да стане, след като аз самата не съм сигурна,че го мога достатъчно ПРАВИЛНО...и че съм способна да го ОБЯСНЯ достатчно правилно...



Тема Re: Винаги съм искала да работя с хоранови [re: 3aйчe_B_чaшka]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано04.09.10 01:46



При мен е обратното - аз винаги съм искала с коне ! Всъщност, както казваше един познат - колкото повече опознавам хората, толкова повече заобичвам конете...





Тема Re: Винаги съм искала да работя с хоранови [re: 3aйчe_B_чaшka]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано07.09.10 23:19



за всичко си има курсове, така хем ще се научиш да преподаваш хем ще си свериш часовника ти до колко знаеш. Също много зависи и как точно искаш да ги учиш да яздят хората, ако са туристи които за пръв и последен път се качват на кон е лесно да го научиш да се крепи на седлото известно време, но да се поеме един ученик от самото начало и да го научиш да язди правилно се изисква много време, знания и най вече търпение. Незнам защо но аз си мисля че бих могла да науча някой да язди правилно дори и аз не винаги да го правя така поради простата причина че не се виждам отстрани . Живот и здраве ще се пробвам по на татък, искам сама да науча децата си да яздят :)))



Тема Re: Винаги съм искала да работя с хоранови [re: sky_devil]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.09.10 23:23



Хм, по отношение на курсовете съм малко песимист - според статистиката в България мисля, че има над 300 дипломирани треньори. На какво ниво ни е обаче конния спорт,у всеки вижда.



Тема Re: Винаги съм искала да работя с хоранови [re: OлraПpaйд]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано07.09.10 23:28



Не говоря да си купиш диплома от БГ а наистина да отидеш някъде да си изкараш курса, иначе тука и да имаш и да нямаш диплома никой не те пита, да си виждала някой новозаписан ученик да гледа дипломата на учителя си има ли я - няма ли я....



Тема Re: Винаги съм искала да работя с хоранови [re: sky_devil]  
Автор OлraПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано08.09.10 02:04



Въпроса е после дали въобще ще си ги избиеш тия пари...Или ще ги хвърлиш за няма нищо...



Тема Re: Винаги съм искала да работя с хоранови [re: sky_devil]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано11.09.10 14:13



Даа, не от всеки добър ездач става и добър треньор или инструктор. Не всеки има педагогически похват и нужното търпение или качества да обяснява. Ако знаеш как е правилно да се язди (дори и ти да не яздиш перфектно), ако обръщаш нужното внимание, може да научиш някого да язди. Разбира се, не говорим за подготовка на професионално и състезателно ниво...Вярно, че човек като язди, не може да се види отстрани, но с времето се научава да усеща нещата...Дори и да имаш недостатъци в седежа или ездата, ако си ги знаеш и усещаш, това не е никак малко, защото пак може да обясниш на другите как НЕ трябва да бъде. Друг е въпроса, че трябва да си достатъчно умел, за да се качиш сам на коня, когато се налага, и да покажеш как се правят нещата. Понякога това е нужно. Аз не приемам за треньор някой, който би стоял през цялото време отстрани на плаца с кафенцето, и само ще ти вика - браво, или не прави това, не прави онова. Трябва да знае да обясни КАК е правилното, и да го покаже при необходимост...



Тема Re: Винаги съм искала да работя с хоранови [re: Mystic_River]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано12.09.10 12:13



Да, в повечето случаи аз си знам грешките и знам от къде идват, но не мисля постоянно за тях и продължавам да ги допускам неволно, а когато се сетя естествено че се старая да ги поправя, но друго си е някой да ти направи забележка когато сам не се сетиш за нея. Незнам до къде ще ми стигне търпението да обучавам хора които НЕИСКАТ да бъдат научени, но мисля че бих се справила с началаен тип езда или и малко повече, и мисля че бих могла и да покажа нагледно какво трябва да се направи

Но естествено всичко това са мои предположения и незнам дали бих могла да ги приложа на яве за да разбера дали наистина е така, а неискам след време някой да ме плюе че аз нищо не разбирам а съм тръгнала да уча някой как се язди



Тема Re: Винаги съм искала да работя с хоранови [re: sky_devil]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано13.09.10 10:18



А защо ще ти е да обучаваш хора, които НЕ искат да бъдат научени, защо изобщо ще дойдат да яздят? Макар че, хора всякакви...
Да, като се замисля предполагам, че и аз бих могла да науча някого да язди до нивото на което мога аз, което си е естествено. И отстрани наистина лесно се виждат грешките, така че ако съвестно ги коригираш, може много да помогнеш на човека, който се учи.
Иначе то в България, имам чувството, че всеки може да стане инструктор, като знам какви неща съм виждала...Няма много контрол над тези неща, относно правоспособност и квалификация на инструкторите. Иначе ако е за критики и оплюване - че някой си не разбира, а е тръгнал да учи другите - и това го има в тези среди, така че да не те впечатлява.





Тема Re: Винаги съм искала да работя с хоранови [re: Mystic_River]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано13.09.10 10:50



Има такива хора които допускат ужасни грешки, но колкото и да им правиш забележки и се опитваш да ги коригираш те просто НЕ искат да бъдат научени дори на правелен седеж. Много пъти съм се опитвала да кажа на няколко човека че яздят твърде изгърбени и наведени на пред от което и идват много грешки в останалите неща, но моите приказки винаги остават глас в пустиня, все едно нищо не съм казала и продължава да говорят за нещо съвсем друго или просто се обръща и продължава да язди наведена. Това за мен е човек който се мисли че много може и не иска да бъде коригиран от друг дори и с повече опит в ездата от него. А най интересното е че нито веднъж не съм чула тренера да прави забележка за това

което е най тъжното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.