Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 25.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Конната база, където яздя  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано15.05.10 17:26



Понеже като има нещо за вършене не обичам да чакам започвам ;)

Ще ви разкажа за местата, където яздих миналата 2009 г. Всичките са в и около София, родния ми град.

Първото място беше Егида, в "Борисовата градина". Сега базата съществува и е на същото място, но е преименувана според новия си собственик на "Спортна София".


За повече информация Тел: 02/ 865 71 56, моб. 0882 691 170
Треньор: Борис Бановски

Бойка, при която имах първия си урок на корда и от която бях много доволна като от инструктор и която много харесвам като човек, вече не работи там. Качвала съм се единствено на кобилата Ащера, която е много мила, но силно ме сдруса - вероятно никаквите ми умения ми направиха така "сдрусващо" впечатление.

Плюсове:
Базата е в града и до нея се стига много бързо, вече и с метро.
Чистичко и приятно като хигиенни условия.

Минуси:
Много скъпичко е - на минута по левче (нещастните софиянци!)
Въртиш се като луд на припек на пясъка и няма где да направиш разходка с кон.

снимки от мен от мястото на събитието 2009 г.




Конен клуб Аида в кв. Горубляве, София. Вече не съществува и вярвам, че е за добро. Там яздих най-дълго време.

Плюсове: Беше евтино.
Инструкторката Радка беше много внимателна и умееше да направи всичко леко за мен и постепенно, въпреки здравословните ми проблеми миналата година. Евала за което!
Мястото за езда беше чудесно - изпълвах се с енергия.
Запознах се с един много мил човек, който вече не работи там - Митьо.
Конете много мили (както и навсякъде). Янко липсваш ми!
Много мили кучета, които да си се сприятеляваш, да си стискаш и да си храниш.

Минуси:
Беше невъобразимо мръсно.
Вместо тоалетна имаше поле и храсти.
Нямаше дори усилия от страна на собственика за някакво елементарно подобряване на условията.
Не уважаваха кучетата си.

снимки от там - впрочем си прекарвах славно
Бълхите не са били никога проблем за мен



Следващото място, където отидох беше на Войняговци при Конникабезглава (само такъв му е ника - той има глава, не му вярвайте ако ви каже, че нема такава!)

Плюсове: Много приятно място с домашна и естествена атмосфера.
Хубави конюшни, кеф му става на човек като гледа, че за конете се грижат хора, които ги обичат.
За мен - хубави екскурзии.
Добър транспорт, с който относително бързо и лесно се стига.
Конете се спортни (или повечето).
Чистокръвни красиви арабски коне за почитателите на белите арабчовци да си пълнят очите и душата.
Природата е чудесна.
Иво язди супер!
Условия за езди сред природата, както и за въртене на пясък, макар не широк плац - кой каквото иска. Аз лично смятам според опита си, че мястото е много по-подходящо за напреднали ездачи да галопират из Стара планина.


Минуси: Скъпо (не съм запозната със сегашните тарифи затова не пиша цената точно)
Имах кон с който и за секунда не можех да се отпусна - кобилката Карма.
Трябваше сама да се чудя къде са ми грешките в ездата и как ли да си ги оправям, с което (нищо чудно) не се справих.

снимки


Четвърти опит Конна база "Хан Аспарух" при Юри Вълев, клуб "Свети Георги".
Плюсове:
Професионален висококвалифициран треньор
Спортен кон

Минуси: Мястото не е за натури, които не са запознати с черната страна на конния спорт и интригите в бранша, и за такива с не достатъчно здрави нерви.
Черната страна на живота проличава. Гадно място - конете не се уважават и за пет пари. Песък и жега и чувстваш подтиснатото настроение на коня си, който е в някаква безнадеждност като корабокрушенец. Горкия Стрем!
Беше ама адски мръсно в т.нар. тоалетна. В интерес на истината по-късно разбрах, че това е поправено до неузнаваемост - не съм проверявала.
Скъпо.
Твърде завишени цени в клубните магазини.


Пети опит на Милотоконче да намери човек, дето верно да го научи да язди, т.е. да сбъдне детската му мечта.
Хиподрума край Банкя при конегледача Емо

Плюсове: евтино и народно
Запознах се с едно много мило момиче Дида - Жива и здрава да си, Диди!
Много мили кучета (това не е шега аз обичам кучетата)
Места за галопиране, но аз бях начинаеща и такава си останах, та не можах да се възползвам от тях.
Относително евтин добър магазин за екипировка.

Минуси
най-често си без надзор
правят ти се забележки, но как ли се постига исканото - остава тайна
немърливост към начинаещите ездачи (сестра ми)
оставена от втория път да язди сама - корда какво е това ?!
"такова животно нема"
за кордирането (аз бях упорито магаре да ме кордират) се ползваше и кон без всякакъв опит в това дело - иначе добър, но с някъкъв проблем - като човек с малко опит подозирам, просто стреснат от смяната на обстановкатахи необучен за новата си работа.
Конете за уроци много често се сменяха.
снимки

Хора, отвсякъде имам хубави спомени, ама никъде не се научих дори елементарно да яздя и знаете ли, вярвам, че не е само заради моите лоши дадености. А имах и още имам страхотно желание да се науча. Ей, вие, при които тепърва ще ходя живот и здраве да се уча, не си мислете да ме премятате! Колкото и да не разбира човек от езда и коне и да си правите реклама как сте супер във всичко, с времето човек се усеща кое е единственото ви желание. ами моето обаче не е да давам пари, ада се науча. Имаше един виц. Бракоразводно дело. Питат съпругата защо сеискате да се разделите със съпруга си? "Еми, виждате ли, ние имаме различни интереси - той се интересува от жени, а аз - от мъже".

Та така аз се интересувам ода се науча да яздя, вмие се интересувате да ме прилъжете да ви плащам ако може по-дълго (макар и мизерни парици според вас).

Кофти!



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор yasoo ()
Публикувано16.05.10 01:30



Много зависи от това какво точно искаш да научиш, какъв тип езда те влече.......
Обиколил съм скромничко 5-6 конни бази в София и околията и с ръка на сърцето мога да кажа, че съм най доволен от Aдгoр, но да яздиш при Сашо ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------

____________._________





Тема Re: Конната база, където яздянови [re: koнчeмилo]  
Автор shmin ()
Публикувано16.05.10 10:38



Бойка, при която имах първия си урок на корда и от която бях много доволна като от инструктор и която много харесвам като човек, вече не работи там. Качвала съм се единствено на кобилата Ащера, която е много мила, но силно ме сдруса - вероятно никаквите ми умения ми направиха така "сдрусващо" впечатление.

Бойка вече работи на базата във Войнеговци.



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: yasoo]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано16.05.10 12:20



Ще го имам пред вид, благодаря!



Тема Re: Конната база, където яздянови [re: shmin]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано16.05.10 12:21



Радвам се за нея , мисля че там ще е много добре





Тема Re: Конната база, където яздя [re: koнчeмилo]  
Автор KhanKhan ()
Публикувано16.05.10 14:34



Донякъде ,според мен проблема идва и от теб,защото много хора са се научили да яздят както и в Хан Аспарух,така и в Банкя и в Егида.. Просто не си попаднала на трениор.



http://ilovehorse.dir.bg/_files/t5_4736209.jpg

Тема Re: Конната база, където яздя [re: KhanKhan]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано16.05.10 22:43



хахаха.. за това става въпрос де... ама има и значение как са се научили да яздят въпросните хора... защото конкретно на Аспарух съм виждала такива "ездачи" щъкащи самички... начинаещи примерно, дето са долу в прахта, ако коня реши, не да скокне, ами да спре и да се почеше само.. пък то като видиш, че няма кой да им направи и забележка.. и картинката някак си се изяснява.. има ли смисъл да си даваш парите..



Редактирано от Miss Zhekova на 16.05.10 22:53.



Тема Re: Конната база, където яздя [re: Miss Zhekova]  
Автор minkavn ()
Публикувано17.05.10 07:22



Напълно си права, ама начинаещите не са виновни. Често съм ставала свидетел някой кон като се разиграе и треньора вместо да насочи ездача какво да направи за да се задържи му вика "Дръж се". Още повече че при начинаещите ездачи трябва да има непрекъснато човек, който да им поправя грешките в движение - било повдигната пета, било вирнати ръце, било прегърбване, защото самия ездач понякога не се усеща че го прави



Тема Re: Конната база, където яздя [re: minkavn]  
Автор elanore (непознат)
Публикувано17.05.10 10:46



Напълно съм съгласна с кончемило. Когато си начинаещ всичко зависи от треньора ти и от степента на подготвеност на учебния кон. Трябва начинаещият да се наблюдава постоянно и да му се казват грешките. Веднъж не е достатъчно, защото по време на ездата, когато нещо не ти е навик, ти забравяш да го правиш и трябва отново да те подсетят.

Аз имах подобен проблем, както кончемило. Обиколила съм всичките тези бази, които тя е споменала плюс още няколко около София, за които ще разкажа подробно малко по-късно. Впечатленията ми са горе долу еднакви като нейните.

След дълго търсене попаднах на треньор, който ми допада като човек, защото това е много важно според мен. Треньорът псотоянно ми поправя грешките и не ме щади по време на урока, като 2/3 от него прекарвам в различни упражнения - волтове около препятствия, осморки, диагонали и т.н. Нещо, което не съм правила никъде другаде. В момента уча галоп. Нито един от предишните треньори не се беше захванал сериозно да ме обучи на този алюр.

Конете също са много добре подготвени. От място тръгват галоп само с гласова команда от треньора. Нещо много важно за един начинаещ ездач, за който е по-трудно да схване галопа от тръс и също така няма достатъчно силни крака да го избута сам в галоп от място.

Става въпрос за Спортна София. Яздя при Милчо. Наистина е скъпичко... Най-добрият вариант е карта за 12 посещения. Така един урок от 30 мин. излиза 25 лв. Но поне знам за какво си плащам...

Мястото е много удобно, тъй като имам възможност да ходя на езда след работа и не разполагам с много време за придвижване до някоя по-далечна база. Идеално чисти съблекални и тоалетни. Базата е обградена от дървета, които през лятото държат хладно. Удобна е и за посетители - от двете страни на манежа има седалки, където те могат спокойно да се настанят и да гледат. И още нещо много важно - много е спокойно от гледна точка на брой ездачи. В манежа се е случвало да се максимум трима. За разлика от Хан Аспарух например, където в манежа са около 15 човека. Вярно, че манежът е по-голям, но все пак...

За себе си прецених, че няма идеално място. Все нещо няма да е наред. Най-важното е да яздиш и да не се отказваш независимо къде си. От голямо значение е треньорът да ти допада и да заслужи уважението ти, защото не всеки перфектен ездач/жокей/състезател е подходящ за педагогическа дейност.

Потресена съм от постоянното взаимно оплюване с цел дадения човек да се издигне като по-добър. Това е страшно грозно и прави много лошо впечатление. Опитът ми в тази насока е на Хиподрума в Банкя.

Очаквайте разкази и впечатления за другите няколко бази около София, които съм посетила. Това са - базата в с. Макоцево, базата преди гр. Сливница, базата на Васко Буч в Боровец, базата в с. Владо Тричков. Мога да споделя впечатления и за Хиподрума в Русе.

Само ще кажа, че голямо предимство имат ездачите, които не са от София, а се намират в други градове.

Защо? Защото там е по-евтино и услугите смятам са много по-добри, тъй като работещите в базите ценят клиентите си и се стремят да ги направят постоянни посетители на базата.

Това е за сега от мен.



Тема Re: Конната база, където яздя [re: koнчeмилo]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано17.05.10 11:26



Добър разказ за твоите преживявания и впечатления. Може все още да не си намерила твоето място и треньор, но си събрала и не малко опит. Наистина е важно да знаеш какво искаш - какъв тип езда те влече, какви са ти целите в тази сфера. Иначе, наистина няма идеални места...Въпросът е, може би, някакъв баланс да намериш между цени и качество на услугата, защото двете неща не винаги са пропорционално свързани. Понякога се налага да се обиколят доста места, докато човек намери това, което усеща като подходящо за себе си, и което ще му носи удоволствие и удовлетворение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.