Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 22.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема как действате, когато...  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано17.01.10 10:01



конят ви се паникьоса???







Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано17.01.10 12:49



Stop pulling!! Stop pulling!!

Нааай-мразя да ми откача коня така.. А какво правя.. гледа мда стоя отгоре и да го успокоя..

Редактирано от Miss Zhekova на 17.01.10 12:49.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано17.01.10 17:54



ми разбира се,че стоп пулинг...кво очаква иначе тая....то дори да не го знаеш е достаааа...ЛОГИчНО



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано17.01.10 18:27



Аз не съм казала друго..

Ама айде сега.. сякаш не занеш, че ако ездача се ошашка почва да дърпа.. или поне повечето са така.. вероятно всеки е минал през тоя период



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано17.01.10 18:37



Първо въобще няма да му позволя да ме разкарва 2 обиколки като прани гащи отгоре,и второ - сядам си на задника,ръцете долу и дърпам силно към мен,а ако не реагира - тогава вече ще го заболят зъбките веднъж дваж...И до там





Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано17.01.10 18:43



П.с. А също и въобще не смятам,че този кон е силно паникьосан от нещо... освен от бръмбърите в собствената си глава ;)



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Gepina]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано17.01.10 19:02



ох, болна тема

няколко пъти ми се е случвало с различни коне и се чудя какво не правя правилно, за да хукнат така...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано17.01.10 19:04



da be, az ne sam kazala, 4e si kazala drugo...



a az NIKOGA ne sam durpala...nali kato tegli nazad, a ti iska6 napred, e logi4no da vkara6 protivodeistvieto :)



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Gepina]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано17.01.10 19:04



e, ne namerix po-freaky video.....





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано17.01.10 19:16



Че то проблемът не идва от теб,няма какво да се чудиш.Случва се често да се подплашат,или поне да си намерят повод да се правят за изплашени ;) особено като са в енергия и им се играе.Така че въпроса е да овладееш ситуацията.

И с "Охо" става дори,стига коня да е по-акЪнлия зависи от ситуацията - изпровизирай



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано17.01.10 19:59



Така де.. е ок.. почти всички.. А за логиката.. ако си се паникьосал.. дооооста ти се замъглява логическото мислене..





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Gepina]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано17.01.10 21:50



има коне, при които това не действа!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Gepina]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано17.01.10 21:51



А! Да си дойдем на думата - този кон изобщо не е паникьосан, просто е гад!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано17.01.10 21:56



Най-вероятно стискаш силно с крака и се държиш за зъбите наконя...
Все пак зависи и кой е язидл конете преди теб.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано17.01.10 23:57



Случвало ми се е веднъж два пъти да ме грабнат по плаца, е тогава нищо не помогна, нито дърпане нито цукане, но успея ли да овладея ситуацията следва наказание за огъвкавяване - манежно на малки осморки , та да му дойде акъла в главата





Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано18.01.10 11:39



За логично - логично е да не дърпаш, но човек в такава ситуация понякога не разсъждава, а действа инстинктивно, опитвайки да се задържи (включително и с поводите), което може да доведе до голяма беля....Може да знаеш на теория нещата, но на практика да се шашнеш и да не реагираш по най-правилния начин, факт...





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Gepina]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано18.01.10 11:44



Понякога дърпането само влошава нещата, защото конят започва още по-силно да се противопоставя...На практика не ми се е случвало да ме грабне кон (да чукна на дърво!

), обаче на теория знам, че не трябва да се дърпа, а да се задържа и отпуска - тоест да се спира постепенно, или да се кара конят да прави все по-малки кръгове (да се затваря), за да намали докато спре. Последното съм го виждала в действие при други ездачи.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано18.01.10 11:46



Конете могат да хукват по различни причини...Обаче ако стискаш силно крака, за да не паднеш, може още повече да ги стимулираш в бягането...чувала съм за такива случки.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано18.01.10 11:59



Да, май правя точно това. Понеже още не съм овладяла облекчаването при галоп, доста си впивам краката в коня, за да не падна.
В коментарите към видеото прочетох, че е добре да не дърпаш поводите, а да ги поотпуснеш. Но в такъв случай как ще зададеш команда на коня да спре да беснее в галоп? Все пак не са ли поводите, тези които определят бързината на алюра или има и още нещо?

Хора, дайте съвет... доста часове езда имам, а все още не мога да облекчавам на галоп... явно ми липсват тренировките на корда...

Това "мазане" по седлото все още не съм го усвоила





Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 13:32



По принцип гледам да го успокоя, но е много важно от какво се е паникьосал...За да излекуваш едно заболяване, трябва да знаеш какво е то - а не да се мъчш да лекуваш последиците само...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Gepina]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 13:33



Качвам те на нашия, пускам те на пистата - и чакам да покажеш това, със зъбките - без трензела, аз три годишни и половинта така го яздя !

Дали мога да го спра, причинявайки му болка, ако няма как да му я причиня ?



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 13:34



При чистокръвните колкото повече се вкопчиш, толкова по - лошо става...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано18.01.10 13:35



Какво имаш предвид с това "облекчаване на галоп"?





Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 13:37



Мимко, дали ? Обърни внимание кога хуква - и как - кога беснее и на място !
Тоя кон е бит за да скача - виж как отива със свити назад уши - и побеснява, когато ездачката пуска поводите от едната ръка - съответно конят очаква в другата да има нагайка, и да го ошамарят - и реагира....Дали не е гад тоя, дето го е подлудил ? Може да е било преди време, но конят явно не е забравил - и ако в дадена ситуация нещо подтикне тоя спомен да се прояви...


Нали знаеш, че много от грешките всъщност са на ездачте, не на конете ?



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 13:38



Облекчен галоп ? Е, това определено е нещо ново !

Интересно, от коя школа е тоя термин...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано18.01.10 14:22



явно не съм се изразила правилно... не знам точно как се нарича, можеби по-скоро манежен, когато седиш на седлото... примерно в беговата дисциплина не се седи... не съм много наясно още с терминологията





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 14:28



Както казваше един немски барейтор: "Спирай го с мисълта си!"
Дерзайте!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 14:29



може би има предвид галоп на скъсени стремена, другото си е чист манежен галоп. По-скоро говори за първото



Тема Re: как действате, когато...нови [re: sky_devil]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 14:31



акъла никога не им идва, не се заблуждавай. Е може и да позабравят малко. Това донякъде върши работа, но мисля че е индивидуално с всеки кон. Някои просто са готови да го приемат и да го направят, други не искат и да чуват. Случи ми се лятото - в едно поле. Нищо не можах да направя. Видях си живота на лента. След няколко километра спря в едни храсти.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 14:34



абсолютно съм съгласна с теб, че явно има причина, но исках да кажа, че го прави по собствена воля и го прави злобно. Но не е уплашен от някакви странични явления - например хвръкнало врабче или нещо такова. Ясно, че хората са основните гадове. Върви после поправяй някой кон. Леле колко работа те чака....



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 14:36



да точно така е! Имаме един кон, който в определени ситуации се паникьосва. В такива моменти някои ездачи пришпорват коня да направи нещото, което го притеснява - например да прегази локва, река или нещо подобно. Положението става още по-зле. Та този кон, Жана установи, че когато го оставиш за секунда-две да се окопити после сам прави първата крачка към СТРАШНОТО НЕЩО. Просто не трябва да го притискаш. И наистина, коня се успокоява страшно бързо и вече е забравил за проблема, при това не с неприятни спомени



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано18.01.10 15:29



еми.....затова тр да се яздят повечко откачалки





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано18.01.10 15:35



именно....че помага само при тия дето се правят нА Уплашени...

иначе болка и дърпАне само се влошават нещата...аз обичам....като стане така...ако случаят е на кон в енергия....само го оставям и се возя





Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано18.01.10 15:37



по-скоро за второто.....за МАЗАНЕТО по седлото :)



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано18.01.10 15:38



еееееее пък вие, намерете ми вие на паникьосан тогава!!!!!





Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано18.01.10 15:44



ужаз....ми и ако на мен ми се случи




а що се отнася до акъла в главата....направих го като малка,нае ме, едва я спрях, после й стопих лагерите от ти4ане и накрая я върнах с надути крака



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано18.01.10 16:26



Паникьосан кон според мен може да се нарече когато наистина се стресне от нещо и хукне, в повечето случаи е придружено с чифтета, но бързо се успокоява и остава наострените уши, пръхтящите ноздри и вперения поглед.Ако при такава ситуация останеш на седлото успокояване му е майката

Това хукване и бягане с километри вече си е чист инат и нарочно.
Ето това за мене е паникжосан кон обаче :




Тема Re: как действате, когато...нови [re: sky_devil]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано18.01.10 18:15



лелееееее....миличкото животинче.....завалийчето....тцтц как се подхлъзна по едно време....


тва е в Париж бтв....бих се сттреснала ако си карам колата по Сена и някъв превъртял кон ми прехвърчи в последния момент пред капака



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано18.01.10 18:36



Silvy, когато седиш в седлото и следваш движенията на коня, това е манежен галоп, а когато си изправен на стремената е.. галоп на стремена

най-просто казано



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 20:03



That had been a bad idea!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 20:03



на теб няма да ти се случи, то само на мен, щото такъв ми е коня, пък аз няма да ти го дам него. Други такива нямаме!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: sky_devil]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 20:09



Между другото като цяло, коне, които много се стряскат и се плашат се повлияват много добре от стоене на открито. Падок - с една дума. Имахме един такъв кон, който само за няколко месеца стана неузнаваем. Започнахме да го взимаме на езди с най-младите ни и неопитни коне, представете си. И всичко това от факта, че стоеше на открито и се яздеше търпеливо. Като казвам търпеливо имам предвид в рамките на нормалното, а не ИЗКЛЮЧИТЕЛНО търпеливо.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 20:12



Така направиха Мурад и Фермер това лято. Мурад счупи на един човечец огледалото на колата, ама той и сам си беше виновен де. Бягаха с над 30 км в час по асфалта - 10км.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано18.01.10 20:22



на тоя клип, просто ездачката и коня нямат нищо общо...конят не я усеща с нищо освен с джаскане в зъбите и то от време на време..ми тя се държи за поводите, крака няма..и той си я поразходи..изобщо не е изпитвал никъв уплах и за секунда..още преди да се разиграе няма нито външен повод, нито вътрешен крак..затова излиза с 200 от "завоя"..



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано18.01.10 20:45



благодаря за уточнението

та значи имам проблем с манежния галоп



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор saremka ()
Публикувано18.01.10 21:34



хахаха, след няколко километра..., как звучи само!
На мен сега ми е смешно, ама тогава си беше страшно наистина.
Обаче искам да ви кажа, че може да се случи на всеки. Проблемът идва от коня (не всеки кон имам предвид) . Хукне ли уплашен, няма такава сила дето може да го спре.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 21:47



Е, чак злобно....Животното реагира на нещо - вероятно на нещо, преживяно преди...И теб ако са те понабили няколко пъти да скачаш, като ти пуснат единия повод, ще очакваш в нея ръка да има нагайка пак...И едва ли ще си във възторг...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 21:49



Нашия, когато го е страх от нещо, го насърчавам да отиде до нещото - и по възможност да го бутне с муцуна - за това получава захар. Трябва да ти кажа, че е много добър стимул - той самият има интерес да отиде и да бутне ! Но ако го наблия да отиде, ще си има едно наум, че има нещо гнило - за да се опитвам да го карам насила !



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 21:52



Много е важно човек да знае верните термини...Не като в специализираните издания конете да минават пръти, примерно...Впрочем, в последния брой прътите станаха греди...


Да научиш как се прави нещо, започва с това, да знаеш вярното име на това нещо...Мисля, че важи във всички области. Казвам го, защото аз по принцип съм скарана с техниката - и за да постигна нещо, трябва да мога да обясня на някого, който разбира и може да ми помогне, на неговия език, какво точно искам !

Редактирано от Oлra Пpaйд на 19.01.10 06:32.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: saremka]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 22:42



смей се ти!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано18.01.10 23:18



Моля, няма защо! А за галопа.. ами с езда става.. само гледай да не си стягаш кръста.. въобще докато галопираш (на корда ли си, между другото?) си мисли за стойката си.. усети къде се напрягаш, опитай се да усетиш цялото си тяло без напрежение (е, не да стоиш като чувал с картофи де..

), да усетиш движенията на коня и да ги поемеш и продължиш чрез своето тяло.. Не знам дали ще ме разбереш, но като го постигнеш, ще го усетиш



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано18.01.10 23:28



Олеле..



Зайче, те май предупреждаваха шофьорите с един скутер.. полицейски Ама евала на хората, взели са мерки веднага..



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано19.01.10 05:02





ahahahhxahxhxa

КОЛЦИ ще е следващото....



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано19.01.10 05:04



ами и бат Весо, като се върна и установи какви са пораженият от липсата му, каза същото, но с мааааалко по-други думи





Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано19.01.10 05:04



имате само мековозчовци





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано19.01.10 05:08



тваааааа го визуализиам на Цариградско.....10 минути и ще стане верижна топеница от тук до Пловдив...


хахахаха, като по господари на ефира, питат една малка мангуста-е хубаво, пускате ги тея коне да пасат, ама те излизат на пътя....ми ако стане катастрофа, кво ше прайм?
и чавето ухилено до уши вика-е па ка кво, че яяядеме кьооофтета!!





Тема Re: как действате, когато...нови [re: konnikabezglava]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано19.01.10 05:10



е добре де, сложих го като гарнитура към поста...и без това не беше точно това, което исках, но друго не намерих...



вие му направихте литературно-аналитичен разбор с наченки на есе...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.01.10 06:31



Ееее, ти пък го измисли сега !





Тема Re: как действате, когато...нови [re: sky_devil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.01.10 06:36



Да, обаче пък виж го - хванал една посока - и все в нея - няма да се метне през коли, някъде в храстите...Защото съм виждала като му падне пердето от страх, ча се блъска като сляп във всичко по пътя си - а тоя не е загубил до там присъствие на духа !



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано19.01.10 08:37







Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано19.01.10 08:39



да, и нашите така - само направо, без да се отклонят в ляво или дясно, а могат.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 08:56



Знаете ли, бях на един семнар (воден от един немски треньор), в котйо участваше и моя кон. Коня беше в енергия, но след като се отпусна започна тренировката, след едно препятствие коня се разигра и ездача ми го спря с повода. Немеца веднага му напарви забележка да остави коня. Така и стана. На следващия скок коня прескача и почва да играе следващите няколко галопни маха. Немеца отново се намесва:
- Не му позволявай да прави така.
Последва уместния въпрос да не го спирам, после да не го оставям да играе..? Какво да направя? Треньора отговори:
-Спирай го с мисълта си. ТИ СИ ШЕФА НА СЕДЛОТО.

Въпреки, че тази случка е малко встрани от темата не знам дали не трябва да се обсъди това спиране с мисълта



П.П. Може би не познаваме добре конете и трябва да се занимаваме повече с психологията им. Въпросния треньор казваше какво ще направи коня в следващия момент и когато направи нещо, какво иска да никаже или какво показва. Той знаеше какво прави коня зад гърба му, нищо че гледаше съвсем друг кон...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 09:01



Просто приеми смисълът на повода- ПОВОД. Не се казва спирачка кормило или нещо друго, а ПОВОД. Трябва да балнсираш върху гърба на коня за да не разчиташ да се стискаш с крака и мисли за това, за да не изградиш стискането на крака като рефлекс. А за мазането по седлото просто трябва да се отпуснеш и да се движиш с коня. Трябва ти още езда



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 09:03



Има го това облекчаване на галоп. Виждал съм Лесли Магнаут да го показва. Отделя се от седлото през галопен мах, а нашта клубарка веротяно под облекчаване разбира да отпусне кръста и да завърти дупето по седлото

както в дисксотеката .....



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор saremka ()
Публикувано19.01.10 09:14



Да, наистина има такова облекчаване на галоп. Виждала съм най-много да го използват в полото. Може и да не е точно това термина, тука не съм сигурна.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 09:20



Ще ви кажа още една случка с въпросния бариейтор, за който казх по-горе и НАХОДКА също спомена. В следващия час на семинара влезе другия ми кон. Млад жребец още не беше скачал препятствие и започна да дивее. Луд галоп и чифтета когато си почива. Антон се се старае да го спре ( с мисълта си, както му е казал тренера в предня час), но младежа иска да бяга и играе. На немеца това му стана приятно и подвикна:
- оставиго да бяга и д играе.
Хубаво де, ама тоя лудчо почна да си прави кефа все по сериозно направи поне 10 обиколки на зкрития манеж на Хан Аспарух и няма намерение да се спира.

Все пак след известно време се укроти и започна да диша равномерно. Влезе в час. Докато чакаше своя ред Антон обикаляше в големи волтовое и изведнъж коня реши да кривне. Тони го хвана в ръце и крака, но коня направи няколко много бързи галопни маха и продължи да галопира. Немеца ни каза на нас да обърнем внимание, как като дойде на същото място коня отново ще ускори галопа и причина за това е дръпването, което Антон е напарвил предния път. Това дръпване коня възприема като сигнал да увеличи скоростта и често се използва при беговите коне. Помислете си. Това е само едно единствено подпиране с повода в зъбите, ами ако накой постоянно се държи на устата на коня....?!?!

П.П. На втория и третия волт на същото място коня винаги увеличаваше скоростта, без намесата на ездача или употребата на повода...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 09:23



Може да се каже и така:
В ездата трябват:
-Мека ръка, мек кръст и здрав г..



Трябват разбира се още много неща, но това си е лафа, в който има нещо вярно.....



Тема Re: как действате, когато...нови [re: sky_devil]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 09:29



Всичко добре, ама наказанието трябва да е в момента на хукването, защото после след като е изпълнил коня, това което искаш, а именно да спре ти го наказваш. Какъв спомен ще уставиш на коня....? Боя за награда, че се е подчинил да спре? Много съм съгласен с волтовете и осморките. Просто трябва да го караш да работи, за да не си мисли за глупости...!

П.П. Много е лесно от долу, нали?





Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.01.10 09:32



Хахаха.. мнооого вярно





Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.01.10 09:36



АХаххахахахахахахахах... сетих се.. уникален е отговора

А иначе.. и аз си помислих, че тука ако е.. ще е мазало..



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.01.10 09:37



Еми, предполагам, че не се е шашнал толкова, понеже нали коня е поицейски, а с тях се патрулира и до някаква степен е свикнал с всичко това.. знам ли..



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.01.10 09:38



Гледай от добрата страна.. аз не си спомням в последните месеци, клуба да е бил с толкова активност.. сега е голям кеф





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано19.01.10 10:31



аз те разбирам напълно, но ми е трудно да го приложа

иначе не съм на корда, нещо с предишната ми треньорка малко претупахме уроците на корда, но май ще се връщам назад, за да изгладя пропуските...

мисля да почна всичко от начало...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано19.01.10 10:47



П.П. А що се отнася до термините, напълно сте прави, че е важно да се знаят, но никой не се е родил научен и не виждам защо трябва да взимате на подбив начинаещите. Можеби това е причината формумът да запада, защото няма раздвижване и развитие, тъй като новите клубарки и клубари не смеят да пишат...

Редактирано от Silviy на 19.01.10 11:01.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.01.10 11:26



Никой не те е взимал на подбив, теб или който и да е друг начинаещ

Всички много добре знаят, че никой не се е родил научен, виж, че дори някой не знаят (в това число и аз) и не бяха чували за това облекчаване на галоп, или както там му е термина. Това с прътите и колците, женските жребчета и така нататък са бисери на едно "специализирано списание за езда"
А защо пък новаците не смеят да пишат? Ние хора не ядем принципно и както виждаш който и да попита се опитваме да помогнем и отговорим компетентно..



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано19.01.10 11:49



добре де..така или иначе, темата се разви неимоверно..

отдавна не бях забелязвал такава активност..при вас сняг няма ли да ринете бре?



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано19.01.10 11:52



той май направо към конюшнята си пердаши завалийката..леко, леко ,на червено..зор да го залавят..ма нали са полицаи..





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 12:14



Не се сърди, никой не те обвинява. Нито тези които пишат по-често имат самочувствието на всичко знаещи. Пиши и питай и не се притеснявай. Все пак тук можеш да откриеш и различни мнения, които да те накарат да се замислиш и сама да прецениш какво е най-добро за теб в тоя случей..



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано19.01.10 16:10



Колко интересно!

И аз си мисля, че не познаваме достатъчно конете - не само като психология, но и като анатомия, ако щеш...А това под някаква форма също би трябвало да е част от обучението по езда...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано19.01.10 16:14



Много си права за терминологията! Каквото и да изучава човек, първо с това се започва. Сега, друг е въпросът кой как обучава в днешно време. По отношение на ездата има места, където не те учат на основните неща - как да седиш и да въздействаш върху коня правилно, коя част на седлото как се казва, какво е трензела и прочие, пък какво остава за други неща...Те и обучението на корда претупват и се чудя как не ги е страх за "учениците" си после, като ги пуснат сами да се оправят.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано19.01.10 16:16



Щом имаш проблем с галопа, значи наистина няма да е зле да се върнеш на корда...Идеята е да се научиш да седиш в хармония с движенията на коня, без да мислиш за управление или нещо друго - кордата е идеална за тази цел. И да знаеш - това никога не е загубено време!





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано19.01.10 16:22



Права си, че никой не се е родил научен, затова е хубаво да се обсъждат нещата и човек да си казва мнението без притеснения.

Пък и аз мисля, че тук хората като цяло са доброжелателно настроени, така че не виждам причина форумът да запада...Каквото си го направим, това е.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 16:29



Опледелено, всяко наше действие, трябва да е съобразено с физическите особености на конете, които яздим... За това примери има много, ама няма кой да ги проумее или поне не го проумяват тези които са зависими от това...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано19.01.10 16:48



Това е много добро решение! Повечето ездачи не искат да се връщат назад, но кордата е много ценно нещо. Жалко, че вече така претупват нещата. Аз съм била на корда повече от половин година, вече ми е избледняло колко точно, но след време пак ни върнаха за известно време. Усета ще го придобиеш с времето, защото както се казва: ЕЗДАТА СТАВА С ЕЗДА!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано19.01.10 16:49



ааа, никой не сме взели на подбив, мисля че всеки се изказа поучително, но не с хаплива нотка. Предполагам, момичето не се е засегнало от това.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано19.01.10 16:51



поговорката, която силвъра каза звучи и по още един начин: мека ръка, здрави крака, мек кръст и здрав ...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: konnikabezglava]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано19.01.10 16:55



имаме си, но те конете го газят



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано19.01.10 19:00



хей...

искам да ти дам един съвет, защото скоро се сблъсках с този проблем и ми беше много трудно...

гледай да научаваш нещата правилно, на чисто, от пъврия път...
научиш ли нещо по грешния начин, после е мн трудно да се поправи..,,много по-трудно да се поправи грешен навик, отколкото да научиш новото, но правилно....така че не губи време, щом така 1чувстваш, върни се на корда...

и язди пове4е....успех





Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано19.01.10 19:02



на мен ужАААААААСНО полезна ми беше ездата без стремена....

още от първия път, 40 минути без стремена,после като ги надянах и тръгнахме да скачаме....не знам защо и от какво, но се чувствах поне 10 пъти по-стабилна и сигурна....просто се получаваше...





Тема Re: как действате, когато...нови [re: konnikabezglava]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано19.01.10 19:07



кои сме нас???





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано19.01.10 19:08



да бе и аз това гледам, за 2 дни 100 мнения....и всички се обичат....





ееееееех, мамицата му, заека ли некадърен трябваше да дойде да ви поразфъчка...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: konnikabezglava]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано19.01.10 19:10



ааааааааа......

а аз май се сещам кой си.....



близо до София, бяхме идвали с Мимса и Жоро да видим кончетата....с двете бебета дето цвилеха...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.01.10 21:55



Ми!! Сещай се по-често!





Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано19.01.10 22:45



да същия е зайо!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (Ipod TOUCH)
Публикувано20.01.10 08:39





хехееее знам си аз



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано20.01.10 19:57







Тема Re: как действате, когато...нови [re: saremka]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано20.01.10 22:13



Това облекчаване на галоп може да се има в предвид за галоп на стремена, което изглежда все едно сядаш и ставаш от седлото при всеки галопен мах, а "мазането" е манежния галоп при който не се отлепяш от седлото а следваш движенията му.
Ето тук се вижда как облекчава което малко прекалено ми се вижда :





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:28



Ами то е като а - бе - нали като почваш азбуката, ти казват буквите...И ако тях не ги знаеш правилно, какъв писател ще си, примерно ?
За обучаването е вярно, много си права. Къде от незнание, къде и от мързел, нещата бая се претупват - на трета езда - и хайде със стремена и свободно...И някой даже ми се беше хвалил колко бързо напреднал, щото на третата езда така го пуснали...

Тъжно !
Но пък сега има интернет - човек може да научи много неща, дето преди въобще нямаше откъде ! Вярно е, че само с теория не става, но наскоро в една руска статия прочетох много сладка мисъл - "Справедливо е да се каже, че който не се занимава с теорията, ще остане дилетант в практиката".
Статията беше в руското "Коневодство" от 92 -а, но е по материали от "Reiten und fahren".



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:30



В това отношение нашия ми е доста предсказуем - може би не на 100 %, но...Знам кога и какво мога да си позволя - на мен лично напълно ми стига !
А мисълта е голяма работа - ако се използва ПРАВИЛНО !



Редактирано от Oлra Пpaйд на 21.01.10 01:30.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:33



За да искаш да въздействаш на коня по даден начин, анатомията е задължително да се познава....А не "ще му... майката", щото конят не правел нещо си - а ти правилно ли му го искаш ?

Много често не конят "не иска" - просто ездачът блокира движението му и му пречи да изпълни нещо...И за това конят яде бой...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:37



Или дупето да бие по гърба на коня през галопен мах ?


Имахме на времето една мацка, дето се имаше за голяма ездачка, а точно така яздеше, и децата й викаха "облекчения галоп"...горкият кон, обаче...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: saremka]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:39



И аз за полото се сетих, ама не мисля, че се казва така, защото не е това - не е облекчаване като при тръса просто...Друг въпрос, че може би нямаме българска дума...
А и колежката едва ли точно поло тренира...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: sky_devil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:41



Тоя кон как ли ще е с гърба после ? Не дай боже 4 - 5 човека да го "прояздят" така за един ден...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:43



Или, както казваше една майка на яздещото си дете - "дръж се здраво за поводите!"
Шегувам се, разбира се...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:43



Понякога това е най - доброто решение - да почнеш отначало...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:45



Нас на корда не са ни връщали, но пък ако яздехме лошо, ни махаха стремената за по 2 седмици...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:47



Мира, ако знаеш колко си права...Само дето за да го научиш грешно, този, дето те е учил, не е бил за тоя работа...

От опит го казвам. И нас бая неща са ни учили грешно - т.е. толкоз и са ни гледали, и после наистина е бая трудно да се поправиш...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:52



Ако човекът пита неправилно, как да му отговориш правилно ? Той не знае какво иска да прави, пък ти да му кажеш как...Невъзможна мисия ! За да можеш да обясниш на някого нещо, трябва да знаеш какво те пита ! Не става въпрос за подбив - а за това човек да знае какво пита ! Ако питам "ако натисна онова на колата, ще тръгне ли ?", дали и най - добрият интруктор ще разбере кое ОНОВА имам предвид ? И ако попита, сигурно ще е за да се подиграе, не за да разбере...Сигурно ! Друг въпрос, че ако се правя на толкоз чувствителна, не само, че няма да получа отговор на въпросите си, ами и шофьор няма да стана...
А истината е, че повечето не пишем често ТУК - пишем другаде...

Даваме възможност на тия, дето преди ни оплюваха, да покажат те какво могат - да снимат, да качват снимки, да разказват за състезания, да превеждат материали...Мисля, че се вижда колко го правят.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:56



Ами ако е за това да ти удря задника в седлото през галопен мах, горкият кон, и ми е странно защо някой иска да учи такова нещо...

Без да се подигравам, ще ми е жал за коня...
Не бяха женски жребчета, а кастрирани Ама току виж в другия брой и за облекчен галоп пуснали статия, не бих се учудила...
Така е, не помня някой да е бил изяден...Но ако пита нещо, дето не се разбира какво, се опитваме да разберем...Ако не искаме да помогнем, ще ни е все тая - подминаваш такъв въпрос - и толкоз !



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 01:57



Всичко знаещи хора няма - човек цял живот се учи. И е хубаво, ако от самото начало - правилно - както Мира спомена...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 02:00



Е, истината е, че има много, дето чакат наготово...Все едно си на безплатно шоу, и другите трябва да те забавляват - и точно те казват запада, скучно и т.н. ми като ти е скучно, направи си така, че да ти е весело - другите нима са длъжни да го правят за теб, че да ги обвиняваш ? Просто не се запитват с какво да допринесли те да е приятно...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 02:01



Това е много готино !



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 02:04



Аз мога да ти кажа какво ще се получи ако галопираш с нашия наляво, и решиш да дръпнеш по - силно десния повод...Все едно си натиснал газта...И не е от мен - така го взехме...Опасявам се, че са му осуквали главата на дясно, преди да го пуснат да бяга - и той така и го възприема...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 02:06



Нашият беше така, като ме грабна на пистата 2005 -а - викам, тоя ще вземе да кръшне я към конюшнята, я в някоя просека - няма бе - носи се по пистата - и това е !



Тема Re: как действате, когато...нови [re: sky_devil]  
Автор minkavn ()
Публикувано21.01.10 05:56



Не съм кой знае какъв специалист, ама това ми прилича по скоро на натягане стегнат кръст и не виждам никакво облекчаване. Може и да греша. Навремето като излизахме в полето просто се изправяхме на стремена (които обикн са малко по къси от тези с които яздим в манежа) с упор на коленете в коня - така коня си галопираше, без нещо да му пречи.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано21.01.10 08:40



оф, луда работа!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: sky_devil]  
Автор saremka ()
Публикувано21.01.10 08:49



Да, нямах това предвид!
Това момиченце явно нито може да седне в седлото, нито да стане на стремена.
Само в полото съм виждала да стават на всеки втори галопен мах, но това се прави на увеличен галоп.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано21.01.10 10:12



Съгласна съм на 100% с теб! Най-често всъщност грешката си е у ездача - вследствие на незнание или неумение...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано21.01.10 10:14



Хареса ми този цитат за теорията и практиката!

Така е, и двете са важни - във всяка една област.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано21.01.10 10:21



Да, и на мен така ми изглежда на клипа - по-скоро като неумение на ездачката...Ако се подрусваш на галоп значи, че прекалено си сковал кръста и си се стегнал. Иначе идеята в клипа изглежда е била да се покаже скокови седеж - мисля, че при него има един вид "облекчаване" (въпреки че термина може би не е точен) - с тежестта изнесена малко по-напред и опората главно на коленете...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: saremka]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано21.01.10 10:24



Тези в полото са умопомрачителни ездачи.

Ама и конете са специални там...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано21.01.10 10:40



Мен не ми изглежда чак да се тръска на седлото, че да му подбие гърба на коня.. ама знам ли





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 18:37



Е, ти ако имаш кон за набиване, дай й то - аз моя не бих !





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 18:39



Истината е, че много често, без да искаме да си го признаем, ние самите няма идея как правилно да поискаме нещо на коня - като под правилно разбирам той да ни разбере, да му е достъпно - и освен това да не му блокираме движенията...Ако можем да потърсим грешката, ще избегнем и проблема...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 18:42



Германците хич не са глупави, нали ?





Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 18:44



Абе сато не ти кръшка, бива - като се набяга, все ще спре !





Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.01.10 18:45



Това си е живо друсане...Има коне, дето направо ще те тръшнат, ако им се друскаш на гърба така !



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано22.01.10 08:51



да, ама ти поне си на писта, пък аз в едно поле с дупки и изорано. Знам ли къде ще се спъне и ще ме направи на кайма



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано22.01.10 09:04



Не бой се. Знаем, че главата ти е дебела...
Пък киселата кайма и лисиците не ядат, та пак аз ще те мезя...


Спокойно гледай напред...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано22.01.10 09:42



дали би станало от мен вкусно кюфтенце?!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано22.01.10 10:17



Люто и кисело да......


Но ако те подсолим повечко и с хубаво винце може да похапна кюфташко, ама трябва да намеря и някой прасе да добавим в каймицата, щото си много суха и не знам как ще ми се отрази н стомашночревния тракт



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор saremka ()
Публикувано22.01.10 10:31



мм не знам дали ще ставаш за вкусно кюфтенце, обаче се сещам за един познат дето каза, че ако си му едно прасе, на втората седмица ще те утрепе с лопатата!





Тема Re: как действате, когато...нови [re: saremka]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано22.01.10 10:42



Мдаааааа,
Той ползва и упойката ТРИЛУПАТОЛ.......


Ама нея такава упойка не и действа. То щуро бе, диво...!
Кой ме запозна с нея да го упоя няколко пъти



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано22.01.10 11:02



Ъ?

Аз имах предвид, че не се тръска чак момичето на седлото.. къде намеси ти кон за подбиване, че и твоя?



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор akhalaМодератор ()
Публикувано22.01.10 11:49



Темата провокира голям интерес, но последните мнения по нея са си чат, а и станаха над 130 поста, което я прави трудоемка за следене. Заключвам я, а ако все още има интерес, нека се пусне нова.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.