Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 22.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано19.01.10 08:39



да, и нашите така - само направо, без да се отклонят в ляво или дясно, а могат.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 08:56



Знаете ли, бях на един семнар (воден от един немски треньор), в котйо участваше и моя кон. Коня беше в енергия, но след като се отпусна започна тренировката, след едно препятствие коня се разигра и ездача ми го спря с повода. Немеца веднага му напарви забележка да остави коня. Така и стана. На следващия скок коня прескача и почва да играе следващите няколко галопни маха. Немеца отново се намесва:
- Не му позволявай да прави така.
Последва уместния въпрос да не го спирам, после да не го оставям да играе..? Какво да направя? Треньора отговори:
-Спирай го с мисълта си. ТИ СИ ШЕФА НА СЕДЛОТО.

Въпреки, че тази случка е малко встрани от темата не знам дали не трябва да се обсъди това спиране с мисълта



П.П. Може би не познаваме добре конете и трябва да се занимаваме повече с психологията им. Въпросния треньор казваше какво ще направи коня в следващия момент и когато направи нещо, какво иска да никаже или какво показва. Той знаеше какво прави коня зад гърба му, нищо че гледаше съвсем друг кон...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Silviy]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 09:01



Просто приеми смисълът на повода- ПОВОД. Не се казва спирачка кормило или нещо друго, а ПОВОД. Трябва да балнсираш върху гърба на коня за да не разчиташ да се стискаш с крака и мисли за това, за да не изградиш стискането на крака като рефлекс. А за мазането по седлото просто трябва да се отпуснеш и да се движиш с коня. Трябва ти още езда



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 09:03



Има го това облекчаване на галоп. Виждал съм Лесли Магнаут да го показва. Отделя се от седлото през галопен мах, а нашта клубарка веротяно под облекчаване разбира да отпусне кръста и да завърти дупето по седлото

както в дисксотеката .....



Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор saremka ()
Публикувано19.01.10 09:14



Да, наистина има такова облекчаване на галоп. Виждала съм най-много да го използват в полото. Може и да не е точно това термина, тука не съм сигурна.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Mystic_River]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 09:20



Ще ви кажа още една случка с въпросния бариейтор, за който казх по-горе и НАХОДКА също спомена. В следващия час на семинара влезе другия ми кон. Млад жребец още не беше скачал препятствие и започна да дивее. Луд галоп и чифтета когато си почива. Антон се се старае да го спре ( с мисълта си, както му е казал тренера в предня час), но младежа иска да бяга и играе. На немеца това му стана приятно и подвикна:
- оставиго да бяга и д играе.
Хубаво де, ама тоя лудчо почна да си прави кефа все по сериозно направи поне 10 обиколки на зкрития манеж на Хан Аспарух и няма намерение да се спира.

Все пак след известно време се укроти и започна да диша равномерно. Влезе в час. Докато чакаше своя ред Антон обикаляше в големи волтовое и изведнъж коня реши да кривне. Тони го хвана в ръце и крака, но коня направи няколко много бързи галопни маха и продължи да галопира. Немеца ни каза на нас да обърнем внимание, как като дойде на същото място коня отново ще ускори галопа и причина за това е дръпването, което Антон е напарвил предния път. Това дръпване коня възприема като сигнал да увеличи скоростта и често се използва при беговите коне. Помислете си. Това е само едно единствено подпиране с повода в зъбите, ами ако накой постоянно се държи на устата на коня....?!?!

П.П. На втория и третия волт на същото място коня винаги увеличаваше скоростта, без намесата на ездача или употребата на повода...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 09:23



Може да се каже и така:
В ездата трябват:
-Мека ръка, мек кръст и здрав г..



Трябват разбира се още много неща, но това си е лафа, в който има нещо вярно.....



Тема Re: как действате, когато...нови [re: sky_devil]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.01.10 09:29



Всичко добре, ама наказанието трябва да е в момента на хукването, защото после след като е изпълнил коня, това което искаш, а именно да спре ти го наказваш. Какъв спомен ще уставиш на коня....? Боя за награда, че се е подчинил да спре? Много съм съгласен с волтовете и осморките. Просто трябва да го караш да работи, за да не си мисли за глупости...!

П.П. Много е лесно от долу, нали?





Тема Re: как действате, когато...нови [re: silver_stallion]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.01.10 09:32



Хахаха.. мнооого вярно





Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.01.10 09:36



АХаххахахахахахахахах... сетих се.. уникален е отговора

А иначе.. и аз си помислих, че тука ако е.. ще е мазало..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.