Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 22.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 20:03



на теб няма да ти се случи, то само на мен, щото такъв ми е коня, пък аз няма да ти го дам него. Други такива нямаме!



Тема Re: как действате, когато...нови [re: sky_devil]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 20:09



Между другото като цяло, коне, които много се стряскат и се плашат се повлияват много добре от стоене на открито. Падок - с една дума. Имахме един такъв кон, който само за няколко месеца стана неузнаваем. Започнахме да го взимаме на езди с най-младите ни и неопитни коне, представете си. И всичко това от факта, че стоеше на открито и се яздеше търпеливо. Като казвам търпеливо имам предвид в рамките на нормалното, а не ИЗКЛЮЧИТЕЛНО търпеливо.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 20:12



Така направиха Мурад и Фермер това лято. Мурад счупи на един човечец огледалото на колата, ама той и сам си беше виновен де. Бягаха с над 30 км в час по асфалта - 10км.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано18.01.10 20:22



на тоя клип, просто ездачката и коня нямат нищо общо...конят не я усеща с нищо освен с джаскане в зъбите и то от време на време..ми тя се държи за поводите, крака няма..и той си я поразходи..изобщо не е изпитвал никъв уплах и за секунда..още преди да се разиграе няма нито външен повод, нито вътрешен крак..затова излиза с 200 от "завоя"..



Тема Re: как действате, когато...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано18.01.10 20:45



благодаря за уточнението

та значи имам проблем с манежния галоп



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор saremka ()
Публикувано18.01.10 21:34



хахаха, след няколко километра..., как звучи само!
На мен сега ми е смешно, ама тогава си беше страшно наистина.
Обаче искам да ви кажа, че може да се случи на всеки. Проблемът идва от коня (не всеки кон имам предвид) . Хукне ли уплашен, няма такава сила дето може да го спре.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 21:47



Е, чак злобно....Животното реагира на нещо - вероятно на нещо, преживяно преди...И теб ако са те понабили няколко пъти да скачаш, като ти пуснат единия повод, ще очакваш в нея ръка да има нагайка пак...И едва ли ще си във възторг...



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 21:49



Нашия, когато го е страх от нещо, го насърчавам да отиде до нещото - и по възможност да го бутне с муцуна - за това получава захар. Трябва да ти кажа, че е много добър стимул - той самият има интерес да отиде и да бутне ! Но ако го наблия да отиде, ще си има едно наум, че има нещо гнило - за да се опитвам да го карам насила !



Тема Re: как действате, когато...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.01.10 21:52



Много е важно човек да знае верните термини...Не като в специализираните издания конете да минават пръти, примерно...Впрочем, в последния брой прътите станаха греди...


Да научиш как се прави нещо, започва с това, да знаеш вярното име на това нещо...Мисля, че важи във всички области. Казвам го, защото аз по принцип съм скарана с техниката - и за да постигна нещо, трябва да мога да обясня на някого, който разбира и може да ми помогне, на неговия език, какво точно искам !

Редактирано от Oлra Пpaйд на 19.01.10 06:32.



Тема Re: как действате, когато...нови [re: saremka]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано18.01.10 22:42



смей се ти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.