Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 20.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ЗАМИРА И АЗнови  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано09.12.09 17:18



В последно време в клуба няма раздвижване, и понеже ми остана малко свободно време, реших да разкажа малко от нашата история. Честно да си призная за мен това е сбъдната мечта. От много малка съм луда по конете, това го знаете, и мечаех да си имам свой. Замира е много повече от сбъдната мечта. Тя първо беше едно от децата ми, но след това се превърна в моя приятелка. Пътят, през който минахме не беше лесен, особено като говорим за роднини. Нямах почти никаква подкрепа. Като че ли никой не разбираше смисъла но това, което правех. " Защо бързаш? " или " Сега не е момента?" - това бяха само малка част от въпросите, които чувах. Защо не сега? Какво трябва да чакам да се случи с моя живот, за да назрее момента, в който да си взема свой собствен кон? Това пък им отговарях аз.
Както и да е . Това беше малко мисловно отклонение. Както повечето от вас знаят взех Замирка като малко конче, на 6 месеца. От тогава до сега научих много от нея за конете , а също и от вас, скъпи съфорумници. За което много благодаря и се надявам да ме съветвате и от тук нататъка също. Година и половина я гледах в къщи , по точно при баща ми, като с това го направих щастлив, защото и той обича животинки. И с удоволствие се грижеше за нея ,когато аз нямах възможност. А такива моменти не липсваха за съжаление. Първо бях бременна, после си гледах бебето и време за нея почти не остана. Затова пролетта на тази година реших да я дам на пансион. Мястото беше близо до нас и имаше много коне, които излизаха всеки дан на паша. Тя много бързо се приспособи и според мен и беше много хубаво. Там работеше мой бивш колега и много добър приятел. Той ми помогна да започна да я язда.Оказа се, че Замира много добре ме разбира и се учи много бързо. За мое щастие нито един път не се опита да ме хвърли. Напротив, имах чувството, че става по- внимателна когато се качвах. За съжаление аз не съм най-добрия учител, но за сега това е единствения вариант. Поне се съобразявам да не и насаждам вредни навици. И така изкара там 6 месеца. Скоро си я прибрах. За съжаление, както и при отиването, така и при връщането не успяхме да я качим на каравана. Но се прибрахме през горите, за около 3часа. От тогава до сега нямаме много езди, но пък съм почти всеки ден при нея, извеждам я на паша, за съжаление е вързана, но няма друг начин. За сега нещата изглеждат добре, слуша ме, аз и обръщам достатъчно внимание. Купих всичката амуниция, дори гел за под седлото си взех. Имам амбицията да се науча сама да подрязвам копитата, но не мисля за момента да я кова, по скоро се замислям за обувки. Само един проблем не ми дава мира. Има едни стълби в двора на баща ми и до ден днешен не иска да слезне по тях. Интересното е че се качва по тях, също така съм я водила на друго място да видя дали ще слезне по стълби изобщо, ами слиза си без проблеми. Много ме е яд , защото това е единственото място, през което може да излиза без да притеснявам съседите. В момента я извеждам през един от горните дворове, който беше пуст до скоро, но вече започнаха да си го ограждат хората и ми се сърдят. Предполагам , че в най-скоро време ще ни отрежат пътя. Дайте някакви съвети. Също така , както казах аз не съм добър учител и с удоволствие бих приела съвети от всеки относно правилната езда на млад кон. На мен ми е лесно да я водя по горските пътеки, но като че ли там и няма какво да ни затрудни много. Имам книгата на Юри Вълев, но честно казано не я разбирам добре.
Слагам няколко снимки и едно клипче, което обаче мисля, че е от преди една година.







Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано09.12.09 20:29



Много ви се радва! Замира е все толкова симпатична.. хехе

Пожелавам и още много хубави моменти заедно!!



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано10.12.09 00:23



...най после да видим снимки и да чуем новини и от вас..

как пък не се учудвам на реакцията от роднините ти.. - ами ти не знаеш ли че те конете не снасят яица, нито пък мляко дават, нито вълна - и е ясно че ти няма да се съгласиш за пържоли... така че каква полза???

поздравления за упоритоста, и разбира се за това че вече се яздите....

а за проблема със стълбите, аз бих попитала същите хора които ти помогнаха да я обяздиш да дойдат у вас и да оценят какъв е проблема - да те видят как подхождаш, и от какво точно тя се страхува.. или ако не те, то някой който се занимава с коне (не 'професионалист' ездач, но по скоро 'коняр') от типа хорсманшип професионалисти имам предвид... същите хора биха ти помогнали с проблема с ремаркето също... - но за това е най добре да си имаш свое, защото тогава можеш да практикуваш сама когато си искаш..

по добре е да беше опитала да я качиш в камион (ако можеш да наемеш разбира се) - обикновено те се качват първи път без проблеми.. ( моята кобилка нямаше много обучение като я купих на 9 месеца, и наех камион да си я докарам в къщи - без проблем..)

... отговора може да е много лесен ако проблема се погледне от друга страна..

успех и не забравай да разкажеш какво става...



Редактирано от Faber-Castell на 10.12.09 00:28.



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: Faber-Castell]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано10.12.09 12:04



и на мен най-после ми дойде музата да пиша в клуба. И преди съм казвала, че чета всичко, но не пиша и аз не знам защо.
Аз признавам, че ми е много трудно да съчетавам всичко, но се старая да обърна внимание на всички и не го правя през пръсти.
За стълбите и ремаркето със сигурност имам нужда от професионалист, но да си взема собствена каравана, няма как да стане за момента. Иначе имаме камион, не за коне, но мисля че е подходящ и не съм се замислила за този вариант. Може да пробвам , само трябва да обработя съпружеското тяло да ми остави камиона за два дни.



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: Miss Zhekova]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано10.12.09 12:29



Благодаря, и да ти се връща





Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор horserider (обожаващи коне)
Публикувано13.12.09 22:46



Поли, страхотни сте! Много ви се радваме. Поздравления за всичко, което си успяла да постигнеш, иска много упоритост, здрави нерви и вяра в себе си! Замира е станала приказна, неповторима и много, много красива. (благородно ти завиждаме) Голям късмет от нейна страна да попадне при теб - не можеше да е по-добре.

Желаем ти все така да сте задружни и да се разбирате. Можем да направим някоя езда заедно.....

[image]http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=8749&AlbumId=113371&PhotoId=6376954[/image]

Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано14.12.09 10:13



Как бързо минава времето! Замира е пораснала и вече се яздите - браво, страхотни новини!

Наистина имате късмет една с друга...Пожелавам ви много хубави моменти заедно, да сте здрави и щастливи! Прекрасно е човек да сбъдва мечтите си. Предстои ви тепърва още много да учите една от друга, но с любов и правилен подход, вярвам, че всичко ще се развива добре при вас.
За съжаление не мога да дам съвети за правилна езда на млад кон...Книгата на Юри Вълев няма да ти свърши работа в този случай. Това, което знам, е че при млади коне трябва повече да се щади гърба им, защото мускулите не са още достатъчно укрепнали, за да носят тежестта на ездача. Затова в началото е желателно повече облекчен тръс да се язди, а като сядаш манежно трябва тежестта ти да се пренася повече върху бедрата и коленете...
Ако имаш познати хора с повече опит с конете, те биха могли да ти дадат подходящи съвети - не само за ездата, но и за други неща, свързани с коня.
Успех!



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: horserider]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано14.12.09 11:05



Благодаря ви момичета. Вие сте хората, които най-много ми помогнахте. Нямате предсатва колко съм ви задължена.
И наистина може да направим една езда заедно, аз работя по въпроса. Говорих с един познат от Рударци, ако иска, той има 2 коня, да измисли някаква евтина цена и да можем да излизаме трите понякога. Сега го чакам да ми отговори. Само вие да сте навити.



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: Mystic_River]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано14.12.09 11:15



Дааа , порасна ! Как си минава времето наистина. Вчера я яздих и установих, че е внимателна. Пази ме, така поне ми се струва. Беше в енергия и и се тичаше. Направих и няколко кръгчета с кордата да се успокои и се качих. На кордата не се умори и си играеше през цялото време, като се качих се успокои и не ми заигра дори за секунда. Радвам се, че имаме много да учим-заедно, една от друга. Така тя ще се нагоди максимално към мен и аз към нея.
Определено щадя гърба и , язда я само с облекчен тръс. Това го четох някъде и го спазвам. Има един, човек, на който мисля, че мога да разчитам да ми помогне със съвети. И определено мога да му се доверя.



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор horserider (обожаващи коне)
Публикувано14.12.09 21:38



За нищо не си ни задължена!Ти колко си ни помагала.. Радваме се много, че така хубаво се развиват нещата със Замирка!
Относно ездата - разбира се - навити сме!

Благодарим ти за идеята! Ако човекът няма нищо против и не го притесняваме, ще сме безкрайно щастливи да яздим заедно.

[image]http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=8749&AlbumId=113371&PhotoId=6376954[/image]


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.