Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 17.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ездата...(Есе от Богдана Богданова)нови  
Автор lvan44 (повелителя )
Публикувано10.11.09 19:22



Ездата тя...Тя е като мечта, която не можеш да си позволиш, тя е като сън, който не си сънувал, тя е като живот, който не си изживял, тя е като любов, която не си изпитал, тя те взима в ласките си и я поемаш с всичко твое - искаш да научиш още, и още за нея … за конете. Дали е лесно да яздиш? НЕ. Но трябва да опиташ, за да разбереш това, което пиша тук, трябва да обуеш гамашите, да сложиш токата, да сложиш седлото и да се качиш на коня, да видиш света от високо, да изпиташ всички онези чувства, които те обземат когато докоснеш коня... Отпусни се, осети вятъра в лицето си когато конят тръгне на галоп, изпитай жаждата, че искаш още от това приключение, ще видиш, че с коня ставате едно, заедно гоните вятъра, заедно препускате из поляните. За това... За това говоря - за тази жажда да се качиш пак на коня, да усетиш пак вятъра все едно се прераждаш, не виждаш нищо друго около себе си само тревата, дърветата, птиците и планините все едно ставаш част от тях, искаш да си кон, който препуска диво из поляните, няма за какво да мисли, не го вълнува останалия свят, той мисли само за свободата .Но не е лесно да яздиш падаш,ставаш изтупваш се и пак се качваш на коня и продължаваш напред. Не се отказваш дори да паднеш много пъти, дори да те боли, дори да ти се плаче, продължаваш с мисълта, че имаш много скъпоценен приятел до теб - твоя кон, твоя победител, той няма да те предаде, той ще прави това, което му кажеш, ще те слуша, ще повтаря алюрите пак и пак докато не ги направиш перфекни. Има.. Има смисъл да станеш от прахта и да продължиш. Когато яздя забравям всичко, в опита си да съм едно цяло с коня, забравям дори себе си. В ездата няма лоши неща, тя е като полет - учиш се като малко птиче да летиш. Не изпитвайте страх от конете, покажете им, че вие сте водача и те ще ви разберат. Не се плашете да се качите - просто едно стреме и едно премятане на крака, това трябва да направите, за да се качите. Помислете всички вие, които сте на косъм да се откажете от това приключение заради лошо падане или заради страха, който изпитвате. Не се предавайте за нищо на света. Отидете до коня, погледнете го в очите, прекарайте пръсти през гривата му. И помислете дали си заслужава да се откажете от това преживяване от тези големи тъмни и пълни със свобода очи, от тази мека приказна грива и въобще от това изживяване. Спомнете си.... Спомнете си вятъра в лицето си, поводите в ръцете, тропота от копита, учестеното дишане, забравата за това кой си и какво си, забравата за останалия свят ... И си спомнете свободата... Свободата да яздиш да бъдеш свободен...

Спомняте ли си това чувство...
Богдана Иванова Богданова



Тема Re: Ездата...(Есе от Богдана Богданова)нови [re: lvan44]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано10.11.09 20:20



Много е хубаво! Всеки, който язди е усетил това особено чувство, завладяващата връзка с коня, свободата и стремежа да се почувстваш като едно цяло с него...Това е като магия за цял живот. Конете са много специални животни...И ездата е невероятно изживяване. Всеки път, сама по себе си. Наистина забравяш за всичко - за грижи, проблеми, успехи, неуспехи...Забравяш себе си. Наистина е като полет...





Тема Re: Ездата...(Есе от Богдана Богданова)нови [re: Mystic_River]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано10.11.09 23:30



Чувството да препускаш по поляна пуснал поводите и разперил ръце в страни, вятъра който усещаш в лицето си - просто е неописуемо. Когато работих на базата и се чувствах гадно си оседлавах един кон и отивах да пояздя по поляните, сами, само аз и коня, после се връщах като друг човек, заредена с нови сили


Не можеш да опишеш тази емоция и чувство на човек който никога не се е качвал на кон, не можеш да го сравниш с нищо друго !



Тема Re: Ездата...(Есе от Богдана Богданова)нови [re: sky_devil]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано11.11.09 15:21



страхотно

ездтата е точно това - да забравиш за себе си и всичко около теб, да се слееш с коня... неописуемо изживяване...



Тема Re: Ездата...(Есе от Богдана Богданова)нови [re: lvan44]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.12.09 04:09



Свободата за всеки явно е много различна...Аз не си представям свобода с тока или каска - или ако има нещо по коня...Моята е ей такава :






Тема Re: Ездата...(Есе от Богдана Богданова)нови [re: sky_devil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.12.09 04:10



А си представи и хич да няма поводи...





Тема Re: Ездата...(Есе от Богдана Богданова)нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано15.12.09 10:33



За теб е такава, защото си го постигнала, ама не всеки има възможността или жеанието да има собствен кон, а с чужд едва ли би тръгнал да го прави..

Така, че си права - свободата е различна за всеки, на някой им е достат5ъчен и галоп по поляната



Тема Re: Ездата...(Есе от Богдана Богданова) [re: Miss Zhekova]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.12.09 13:21



Да, и затова го споменах - аз много мразя да ме сложат под общ знаменател - и да мислят, че ако повечето искат конете из да скачат много, и аз задължително трябва точно това да искам ! И да, може по поляната, може в морето - всеки каквото си харесва.





Тема Re: Ездата...(Есе от Богдана Богданова)нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор lvan44 (повелителя )
Публикувано15.12.09 18:09



Oлra Пpaйд... Да ездата за всеки е различна разбира се, то ако всички имахме еднакво мнение и вкус, ако мога да го нарека така света ще е пълен с клонинги

Аз съм написала мойто мнение, моите чувства към ездата,мойта любов...Хубаво ще е ако всеки ги напише , а не да става като на женският пазар...Нека всеки каже как обича да язди,неговите чувства, неговата любов, а да не стават подобни караници...Хей нали най-важно, е че обичаме конете,ездата, свободата ,че всички тук сме се събрали опитни коняри, хора обичащи конете, дайте да се държим по-прилично нека изказваме опитат си и любовта си ,а не завистта и алчноста , нека сме по-добри, нека има свобода и на словото и на ездата и чувствата...Не е ли така .... ? Богдана Богданова



Тема Re: Ездата...(Есе от Богдана Богданова) [re: lvan44]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.12.09 18:20



Именно, това е хубаво - различното ! Не виждам къде е караницата, ако някой харесва обездка, друг - да скача - а трети - просто да си пасе коня !


Колкото за себе си, аз съм казвала доста пъти, няма смисъл да се повтарям...Ще е тъпо специално есе да напиша по темата - не обичам да копирам.
А за опитните коняри не е вярно - има хора, които тепърва почват да яздят ! И това не им пречи нито да се изкажат, нито да имат и те предпочитания - ако ще и само мечта да са !
Не виждам кое е неприлично, ако не искам това, което някой друг иска за себе си ! Все едно някой да харесва хановери, и аз да не мога да кажа, че харесвам араби, защото ще реши, че е от завист или алчност...Нещо няма логика...Нали точно в това е свободата на словото ? Всеки да може да каже той лично какво харесва...Аз не мисля да си променям мнението или да нямам такова, само и само някой да не се почувства засегнат, че може има друг вкус...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.