Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 25.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано08.01.10 15:13








Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор saremka ()
Публикувано08.01.10 17:06



Ето го Ташрин:







Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано11.01.10 10:57



Ахмат е твоят кон..но не подценявай и Пьотър! един от двамата..



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: konnikabezglava]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано11.01.10 12:51



Аз искам да се извиня на всички, които ми дадоха информация, защото се оказа, че не съм много на ясно с възраста за заплождане. Замира прави 3 години през март и е малка тази година.
Все пак кажи защо смяташ че Ахмат е подходящ за нея, в какъв смисъл. Не разбирам много от селекция и са ми интересни принципите.



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано11.01.10 14:52



защото е от Абаян





Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: konnikabezglava]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано11.01.10 19:56



Бих казал и Ташрин в Троян или ако става дума за догодина Тиауан дето го внесоха от Фр, но зависи и за какво иска да ползва кончето... И двата коня са с потекло от изявени спортисти

Редактирано от silver_stallion на 11.01.10 19:59.



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано11.01.10 20:05



Няма проблем да заплодиш сега арабската си кобила. 3-годиштата и възраст не пречи. Ако има навършени 3 години тя ще роди най-вероятно след навършване на четръвтата си година. В страните които се занимават сериозно с развъдна дейност правят точно това, заплождат кобилата и я обяздват докато е още бременна. Спират да я яздат през последните 2 месеца и т.н.



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано13.01.10 20:15



silver stallion е прав, зависи за какво ще ползваш кончето..но като те познавам, мисля че ще искаш да ти радва окото..а не да ходиш с него по изпитания за издържливост..освен ако не ти е за продажба..но тогава имайки предвид, че в БГ е много ограничен кръга от хора, които спортуват с араби, а и те всички си произвеждат коне..по лесно би продала конче, в чието родословие има световен шампион по екстериор..не че няма да става за спорт..напротив..погрешно е мнението, че конете за шоу не могат да бягат..особено на БГ ниво

Ахмат е от Абаян- син на HLAYYIL RAMADAN..потърси нещо за него в търсачките и ми се обади аз имам 2 кончета от Абаян..конят предаваше много силен ген и всички кончета от него много си приличат.но мойте са още малки..като имам повече време ще пусна снимки..аа, чакай..забравих Пьотър- син на Пирует..Пьотър е внесен от Франция, но е с изцяло руско и полско потекло..Пирует години наред е заемал челните места в европейските първенства по издържливост..и е много красив! заплождай напролет..послушай сребърния..арабските коне са скорозрели и на тази възраст са напълно готови за разплод..



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: POLllV]  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано13.01.10 20:21



забравих..ттрябва да се провери това М при АхМат и ЗаМира..да не се получи имбридинг..и доколко е допустим..



Тема Re: ЗАМИРА И АЗнови [re: konnikabezglava]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано14.01.10 14:06



Честно казано мисля да изчакам до година в началото. Както АGLER , така и д-р Боряна Иванова от НАК ми препоръчаха да изчакам до 3 и половина - 4 год.
Иначе относно това какво конче търся, не съм добре ориентирана. Вероятно няма да е за надбягвания, по-скоро ще търся екстериор и/или издръжливост.
И хайде пускай снимки, много искам да ги видя бебетата, макар че те вече май не са бебета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.