Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 18.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема В света на конете  
Автор yasoo (той е!)
Публикувано20.11.09 18:55



Здравейте,
хрумна ми преди десетина дни да посъбера на едно място малкото, но все пак много разпръсната из нета информация на Български език за конете на едно място. Речено - сторено..... блогът е вече създаден и започва да придобива завършен вид. Лека - полека го пълния с информация :)



П.П. Някои от материалите в блога са взети от тук, но преводачите им не са си писали имената под статиите. Ако желаят да бъдат добавени нека го кажат. А ако не искат, статиите ще си останат с бележки под тях "Източник: дир.бг"

Редактирано от akhala на 18.02.10 07:32.



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано21.11.09 00:51



Браво, блогът е страхотен, поздравления за труда ! Дано да има все повече неща които да се слагат дам и да бъдат полезни на всички !





Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано22.11.09 11:42



Страхотно! Имаше нужда от такъв сайт и става много хубав. Приятна работа!





Тема Re: В света на конетенови [re: koнчeмилo]  
Автор yasoo ()
Публикувано24.11.09 16:36



Радвам се, че Ви харесва :) Има още доста работа по сайта и тепърва ще го доразвивам. Като за начало все още не мога да доизмисля категориите. Чудя се как да ги разделя та да има още 1-2 та да са малко по тематични. Идеята ми е просто да се съберат на едно място максимално много материали на Български език свързани с конете и ездата :)



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано24.11.09 16:49



Идеята ти е чудесна и мисля, че сайта ти има много добра визия! Що се отнася до различните тематични раздели - предполагам, че с времето ще се оформят нещата. Все пак, явно сайта тепърва ще се надгражда и обогатява, така че е нормално нещата да търпят развитие и промяна във времето. Важно е да не се загуби добрия замисъл и идеята да се доразвие. Факт е, че имаме нужда от повече информация на български език, що се отнася до всичко свързано с конете и ездата. Желая ти успех!!!





Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.12.09 04:17



Поздравления за труда.
Аз нямам забележки, моите статии са си с името.



Тема Re: В света на конетенови [re: koнчeмилo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.12.09 04:20



Като се замисля, това го казваме за всеки нов подобен сайт - още на времето за Зоомания...После ентусиазма на правещия го винаги секва - и нещата отиват в шеста глуха - до следващия сайт...Последния беше за конните бази - после колежката изчезна и не се появи повече...



Тема Re: В света на конетенови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.12.09 04:21



Ей това е тъжното - че накрая добрия замисъл се губи...По една или друга причина.



Тема Re: В света на конетенови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор yasoo ()
Публикувано22.12.09 20:33



Надявам се ентусиазма в това начинание да не ми се изпари. Но, нищо не се знае... времето ще си покаже :) Живот и здраве началото на новата година имам намерение да взема отделен домейн и хост за сайтчето, така че лека полека ще го развиваме. Но за съжаление темите на Български език не са безброй и вече усетих как започнаха да се изчерпват а аз за съжаление не съм чак толкова на "ТИ" с езиците та да мога да превеждам. Все пак се старая лека-полека да го запълвам все с нови и интересни статийки :)



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано31.12.09 12:46



Стискам палци ! Иначе времето е най - добрият съдник, и след някоя и друга година се вижда кой само е приказвал, и кой наистина е искал да прави нещо...Не го казвам конкретно за теб, защото не се познаваме - имам предвид предишни подобни проекти, които по една или друга причина заглъхнаха...
Впрочем, никого не обвинявам, защото малко хора ценят вложения труд...А когато ентусиастите са почвали, не са знаели с какво се захващат...
Някога, много отдавна, мислех да направя един сайт - с всички книги, които аз имам - сканирани, преведни, всички статии, които съм превела, снимки и клипове от състезания, резултати, статии от вестници и т.н. - от тия всичките неща имам по много. Но отношението на някои хора окончателно ме отказа да го правя ЗА ВСИЧКИ - остана само за близки приятели. Лично мен и така ме устройва. А и шанса да видя нещо мое после после публикувано от чужд автор в "спезциализирано" издание намалява по тоя начин ! Не знам за другите, но аз не обичам да ми крадат труда !





Тема Re: В света на конетенови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор yasoo ()
Публикувано12.01.10 16:55



еее времето ще си покаже, човек никога не знае на каде ще го отвее живота

А и все пак това е напълно любителско сайтче, приходи от него няма та работя по него единствено през свободните моменти които имам, но за съжаление не са много и те Важното е да сме живи и здрави а какво ще се получи времето ще си го покаже :)

Важното е, че сайтчето със всеки изминал ден става все по популярно. "" регистрира рекордна посещаемост. През първия месец от създаването на сайта има над прегледа. Посетители разбира се не са чак толкова много, едва 3 000, но това по мое мнение значи, че на потребителите сайта им е интересен и определено са го харесали. Януари пък стартира с двойно по висока посещаемост.... ще видим в края на месеца какви ще са резултатите

------------------------------------------------------------------



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано13.01.10 09:41



Браво!
Чудесно развитие. Дано повече хора, не само пристрастените, като нас, да четат. Ние знаем какво удоволствие носят контактите с конете, дано се увеличаваме с времето и други хора да го разберат.



Тема Re: В света на конетенови [re: POLllV]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано13.01.10 09:47



Сайта е страхотен! Браво!





Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.01.10 19:12



Вярно е, времето наистина е прекрасен съдник !
При мен идеята беше нещата да надминат любителското ниво, и вложенното време се очакваше да е доста - все пак да се качат и опишат няколко десетки хиляди снимки от състезания си иска своето време - същото важи за всички клипове от състезания и тренировки, преведени книги и материали, сканирани статии и т.н. Бях голям ентусиаст да се посветя на подобн проект...Но в един момент някак си изтрезнях - нещо не си струва човек да вложи толкова време даром, и то често да го отдаде на хора, които после да го оплюват по форумите...А ако правя същото само за тесен кръг приятели - тогава вече има смисъл...И лично аз останах на този вариант...Все пак всеки решава за себе си на какво да посвети свободното си време. Ако на теб другото ти носи удоволствие, значи всичко е наред !

Успех !



Тема Re: В света на конетенови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано15.01.10 19:56



Аз специално съм облагодетелстван...


Винаги когато съм те помолил за снимка или съм имал проблем да намеря материал за конете съм ги намирал при теб, за което ти благодаря...



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано16.01.10 17:07



Както и преди съм писала, сайтът ти е много хубав, с разнообразни теми и много добре оформен! И ако продължиш да го надграждаш, ще става още ПО! Затова изобщо не съм учудена, че регистрира такава висока посещаемост, защото определено има нужда от повече такива сайтове - за коне, езда и конен спорт. Истината е, че много хора се интересуват - макар и да не участват активно, или да не се занимават с коне и езда...
Продължавай все така и много успехи през настоящата година!





Тема Re: В света на конетенови [re: Mystic_River]  
Автор yasoo ()
Публикувано17.02.10 23:30



Сайтчето

вече е с нов адрес:
За момента стария ще пренасочва към него, но не за дълго.
Ако може и някой от модераторите да подмени линковете намиращи
се по-горе в темата ще съм му много благодарен.


---------------------------------------------------------------------------------------------

____________._________



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор akhalaМодератор ()
Публикувано18.02.10 07:32



Готово.





Тема Re: В света на конетенови [re: akhala]  
Автор yasoo ()
Публикувано18.02.10 19:13



Мерси, мерси



---------------------------------------------------------------------------------------------

____________._________



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор g.petrunov (непознат )
Публикувано31.03.10 02:12



Страхотен сайт, поздравления


А гледам и група във Фейсбук си имал и то бая народ са почитатели :)))



Тема Re: В света на конетенови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор elanore (новак)
Публикувано16.07.10 12:13



Страхотен сайт! Браво! (парти)



Тема Re: В света на конетенови [re: elanore]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано16.07.10 16:52



Не пропускайте и статията за планинските коне





Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор yasoo ()
Публикувано07.11.10 15:12





Как лети времето…
Колко бързо и неусетно може да мине една цяла година… Днес навършва точно 1 годинка. Това е един приятен повод за радост и равносметка. Искам да благодаря на всички, които са посетили сайта и са прочели нашите статии. Благодаря Ви, че ни следвате! Вече проходихме и очаквайте да се движим напред с по-смели и по-големи крачки.
Искам да Ви помоля да продължите да ни следвате и да изразявате вашето мнение за нашата работа.
Идеята ми беше да събера на едно място малкото, но все пак разпръсната из нета информация за конете и ездата на едно място. Ееее получава се :)

А какво се случи за изминалата една година?
Много работи, но в главата ми се завъртат само няколко от по-интересните и важните

* Избрах си най-добрата и подходяща според мен тема за WordPress блог
* Направих добра оптимизация за Google, по-специално за .bg
* Подбирах плъгини и смятам, че съм се спрял на най-добрите
* Сринах сайта над 10 пъти, докато се мъчех да разгадая що е то php и има ли почва у нас хихихи
* Завързах контакти с много интересни хора
* Пуснах реклами (колкото да покриват хостинга)
* И още много, много, мноооого….

Нека добавя и малко статистика към всичко казано до момента.

* Сайта за изминалата година е посетен 39 762 пъти
* Статиите са преглеждани точно 171 694 пъти
* Публикувах общо 196 статии
* Средното време прекарано на сайта е 4,32 мин.

За финал искам пак да благодаря на всички, които са посетили, посещават и помагат за развитието . Надявам се и за в бъдеще да бъдем едно от любимите ви и най-вече полезни места в мрежата, което да посещавате редовно и с удоволствие…

---------------------------------------------------------------------------------------------

____________._________



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано09.11.10 01:57



Честит Рожден ден ! Нека все така да се развивате и да ни радвата с интересните си статии! Само напред и нагоре !



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано09.11.10 09:41



Честит празник и от мен!

Пожелавам още повече популярност и успехи на прекрасния ти сайт (един от любимите ми!)!!!



Тема Re: В света на конетенови [re: Mystic_River]  
Автор yasoo ()
Публикувано10.11.10 00:55



Благодаря Ви мнооого :)))
Старая се лека полека да го доразвивам, живот и здраве до няколко дни ще стартира към него и специализиран сайт с обяви.

Mystic_River, аз трябва да ти благодаря :) Една огромна част от статийте в сайта са твое дело. Благодаря :)))

---------------------------------------------------------------------------------------------


____________._________



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано10.11.10 15:51



Моля, за мен е удоволствие!

Радвам се, че мога и аз да допринеса с нещо за сайта. :)))



Тема Re: В света на конетенови [re: Mystic_River]  
Автор yasoo ()
Публикувано15.11.10 17:44



От днес официално към сайта

стартира съвсем новичък специализиран сайт за обяви за коне, амуниция за езда, дрехи за езда..... и т.н. Кетегориите в сайта за момента не са на 100% уточнени, но и това ще стане в процеса на работа на сайта.



Публикуването на обяви е напълно безплатно и не изисква регистрация. Единственото по различно е, че всички обяви се публикуват (стават видими) след одобрение от администратор!

П.П. От тук на сетне сте вие на ред да го напълните

---------------------------------------------------------------------------------------------

____________._________



Тема Re: В света на конетенови [re: yasoo]  
Автор kanarinaki (непознат )
Публикувано13.01.11 10:44



Страхотен сайт! Поздравления!Тъй като аз вчера реших да започна с езда, ходих да видя конете и да поразпитам,по стечение на обстоятелствата отложихме първото качване :( Но реших да почета малко литература за конете и ездата. Честно казано открих доста по- малко инфо , отколкото очаквах.Сайта Ви много ми помогна , форума тук също! :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.