Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 17.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Въпроси на един все още начинаещ ездачнови  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано24.10.09 16:35



Хора, срам ме е обаче ще се изоблича пред вас, за да ви питам за съвети. За да не описвам много направо ви показвам снимки от днес.

Краката ми не са ли твърде много напред?



Как да се отуча да се навеждам на облекчен тръс? Знам, че е грешка, но някак старанието ми дотук е на вятъра


Имам и още един въпрос. можете ли да ми препоръчате някакви упражнения за заякчаване на мускулите на краката, които участват в ездата? Особено тези, с които човек стиска коня. При мен те още са калпави. Искам да направя нещо по въпроса и то сама и ежедневно, но варианта с по-честа езда не е осъществим



Редактирано от koнчeмилo на 24.10.09 16:35.



Тема Re: Въпроси на един все още начинаещ ездачнови [re: koнчeмилo]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано24.10.09 17:13



При кой тренираш на Банкя?

Imperare sibi maximum imperium est


Тема Re: Въпроси на един все още начинаещ ездачнови [re: koнчeмилo]  
Автор minkavn ()
Публикувано24.10.09 19:09



Навремето имах едно куфарче в което слагах книгите си и отивайки на работа с автобуса го стисках между краката си. И действаше...



Тема Re: Въпроси на един все още начинаещ ездачнови [re: koнчeмилo]  
Автор akhalaМодератор ()
Публикувано24.10.09 19:52



А ние днес не се ли разминахме аз като прибирах, а ти като изкарваше?



Тема Re: Въпроси на един все още начинаещ ездачнови [re: koнчeмилo]  
Автор akhalaМодератор ()
Публикувано24.10.09 21:06



Сега използвам и да се опитам да отговоря на въпросите ти...

Краката ти наистина са лека напред. Решението на този етап: езди без стремена, натискай петите надолу и се нагласи така че да си балансирана и кракът ти по-лесно ще си дойде на мястото. Не се напрягай и стягай.

За навеждането напред. Просто мисли за това да си изправена, раменете ти да са назад и да облекчаваш нагоре, а не напред. Като се изправяш използвай движението на коня да те изтласква нагоре, а и примерно се старай тежестта ти да е леко по-назад от сега.

А винаги ли си с едно и също седло??? Защото има и случаи, при които именно то е виновник..

Упражнения:
- заставаш на колене и ръце на пода и започваш да вдигаш десния крак сгънат настрани, след това изпънат назад, след това сгънат с въртеливо движение отпред към назад, след това сгънат с въртеливо движение назад и към напред; после с левия крак.
- заставаш облегната настрана и допирни точки със земята са само лакът и долна част на ръката и глезена; след това вдигаш горния крак 10 последователни пъти нагоре; после с другия
-облягаш се на стената, клякаш и само гърбът ти се опира изцяло в стената, а си стъпила на около 2 педи от стената; стоиш в тази позиция около 5 секунди и повтаряш 10 пъти като на последния задържаш толкова, колкото можеш.

...

Редактирано от akhala на 24.10.09 21:10.



Тема Re: Въпроси на един все още начинаещ ездачнови [re: akhala]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано24.10.09 21:11



Криси, Жоро днес точно това ми препоръча :-) както казва Минкавн - само че нещо по домашно - да стискам табуретка между краката, докато гледам телевизия

И аз имам същия проблем със задравяването на мускулите на краката колената ми при облекчен търс често се отлепват от седлото, а трябва да са фиксирани на него през цялотото време. Днес доста се поизпотих на падока .

Но това е, което ти препоръчвам - табуретката, езда и може да ходиш и на фитнес - кляканията са много добри за развитие на тези мускули.



Тема Re: Въпроси на един все още начинаещ ездач [re: akhala]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано24.10.09 21:17



последното упражние е лично изпробвано във фитнеса с фитнес топка между гърба и стената - така е още по-гадно, от него вече два дни съм с мускулна треска, но това пък означава, че работи. При тмускулна треска може да пиеш магнезий или добре познатия аспирин

, аз сега изпробвам магнезий на разтворими таблетки.



Тема Re: Въпроси на един все още начинаещ ездачнови [re: Silviy]  
Автор akhalaМодератор ()
Публикувано24.10.09 21:21



Да, и ние го правихме с топка. Имахме седмична програма разпределена в два-три дни от поне 30 упражнения. При интерес бих могла да напиша всичките, но не всички стават за домашни условия, а си трябва посещение във фитнес зала.



Тема Re: Въпроси на един все още начинаещ ездачнови [re: akhala]  
Автор Silviy (непознат)
Публикувано24.10.09 21:30



бих се радвала, ако имаш възможност да ги напишеш



мисля, че ще бъде полезно за всички, които имат проблеми със залежели мускули на краката

при първа възможност ще ги изпробвам, а на теб всъщност кой ти е треньор? понеже забелязах, че и ти яздиш на Банкя

Редактирано от Silviy на 24.10.09 21:32.



Тема Re: Въпроси на един все още начинаещ ездачнови [re: Gepina]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано25.10.09 15:42



При Емо и Жоро - който е свободен в момента. И не че нямам препоръки от тях, но много обичам да попитам повече хора, когато имам проблемчета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.