Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 25.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема За спирането на един поводнови  
Автор Dores (непознат )
Публикувано01.10.09 22:29



...и за даването на глава - в какви ситуации се налага спирането на един повод? Чувала съм, че е един вид - аварийно спиране, но кое точно му е аварийното и сигурното?
Даването на глава означава ли, че конят те приема за лидер и ти има доверие?



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Dores]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано02.10.09 02:05



аз съм голям привърженик на one rein stop - ако това се превежда като спиране на един повод... особено за младите коне..., и това е първото нещо за което се уверявам че съществува, особено при 'съмнителни' коне...

Предимството е че много млади, бяхали, ( и не толкова млади ) коне просто нямат предни спирачки ( front breaks) т е просто не можеш да ги спреш по традиционния начин - с двата повода - и тогава използваш само единия повод...

Аз не мисля че даването на глава означава че коня ти те приема за лидер, или че има доверие... това е комплекс от физическа и емоционална връзка/отношение между човек и кон която се състои от много повече от 'даване на глава'





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Dores]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано02.10.09 08:37



В момента получих едни книжки преведени на руски, които биха могли да ти кажат много заповедението на коня и да разкрят, какво казва с всяко свое движение. Едната е какво мисли моя кон (как думает моя лошадь)- Сибила Биндер, а другата е Психология на коня(психология лошади) нрав, чувства поведение- Герхард Гервек. Издателството е руско и се казва "Аквариум". Може да се поръча по интернет.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: silver_stallion]  
Автор Dores (непознат )
Публикувано02.10.09 09:25



Благодаря. Ще ги потърся тези книги. А дали ги има и преведени, някъде?



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Dores]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано02.10.09 10:07



А някой ще разкаже ли за непросветените какво точно е спиране с един повод и как става то?





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор Dores (непознат )
Публикувано02.10.09 10:20



Аз още не съм стигнала до там в ездата да си държа сама поводите. Напредвам бавно, но славно. Само съм виждала как го правят - дръпва се само единия повод и конят си извърта главата изцяло в посоката, в която е дръпнат повода. И спира.
Но съм го виждала само от ходом. Все още не мога да си представя, като галопира коня как ще се спре само на един повод.





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Dores]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано02.10.09 10:54



Не го разбирам.. даже не си го представям, как като счуши врата, ще спре!?

Чакам още обяснения.. моята скромна личност не е схватлива

Dores, не бързай.. по-добре бавно и сигурно отколкото отгоре-отгоре :)

Редактирано от Miss Zhekova на 02.10.09 10:55.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано02.10.09 12:30



Не се ли правят точно по този начин каскадите с падащите коне?

Ако е така, то това "аварийно" спиране от бесен галоп може да се окаже доста болезнено.



Тема Re: За спирането на един поводнови [re: sky_devil]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано02.10.09 20:08



Мммм.. това с падащите коне май е обръщане на повода.. и предполагам, че конете са научени как да го правят.. откъде да знам.. някой каскадьор да каже.





Тема Re: За спирането на един поводнови [re: Miss Zhekova]  
Автор Dores (непознат )
Публикувано02.10.09 22:02



Да, и аз мисля, че не е същото, като при каскадьорите. Все пак няма логика.
В крайна сметка ще разпитам и инструкторите си и ще споделя. Интересно ми беше дали по-опитните ездачи ( от този форум) са чували и използвали този метод в ездата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.