Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 21.09.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема как може ??????нови  
Автор stenliboy (жребец)
Публикувано29.09.09 22:58



Здравеите не съм участвал в дискусиите скоро просто защото почти нямам време да седя пред компютара но днес случайно се порових и ето ная какво се натъкнах...... Как може да се дават подобни съвети на хора който не са се занимавали с коне до сега

На какво учим младите коняри ? Лелееееее ще почна да псувам затова сами вижте за какво става въпрос

http://agrosaveti.com/bee-keeping/konevadstvo/896-kon-hape-rita.html



Тема Re: как може ?????? [re: stenliboy]  
Автор minkavn ()
Публикувано30.09.09 04:58



Не виждам нищо странно Относно хапането те са прави - трудно се отучва кон да хапе Приятелката ми имаше такъв кон и да си призная не беше много приятно Няма как да кажеш на коня $Моля те не хапи$ Явно трябва да му го покажеш по някакъв начин Не знам как и не ми се е налагало но това за нафтата съм го чувала от други места Относно ритането - също Та дори и кобилата майка посръчква кончето си , ако то не слуша Не става въп рос да го пребиеш от бой, но както и стана въпрос в един от предишните постинги конят трябва да знае кой командва иначе много бързо те преценява и започва да ти се качва на главата



Тема Re: как може ??????нови [re: minkavn]  
Автор stenliboy (жребец)
Публикувано30.09.09 12:07



Всичко е въпрос на психика и отношение не мисля че точно това е начина. Има толкова хуманни методи .Вярно че отнемат малко повече време но са ефикасни важно е да се работи с психиката на коня защото хапането и ритането често са свързани с психични травми в ранна възрсат (особено ритането). Взаимното доверие според мен е дота добър начин и коня и човека да се отучат от някой вредни навици . Аз поне съм имал успех до сега (което съвсем не значи че не съм ял ритници но в краина сметка който го е страх от мечки да не ходи в гората!



Тема Re: как може ??????нови [re: minkavn]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано30.09.09 12:13



Абе то и аз не виждам нищо фрапантно,ама айде...

Imperare sibi maximum imperium est


Тема Re: как може ??????нови [re: stenliboy]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано01.10.09 11:06



Съгласна съм с твоите разсъждения и виждания, но нямам опит.

Мисля обаче, че за да излекуваш психиката на едно стресирано животно с добро отношение, трябва да бъдеш все до него. За да мислиш за душата на някого струва ми се трябва да го приемаш като начало за ценна душа и да не го подценяваш като "животно" ( то пак е животно, но ти не го подценяваш). Ако е за отучване на "животно" да хапе - може и с нафта, ако е за възпитаване и успокоение на една душа в конско тяло - не е този начина, т.е. - въпрос на гледна точка към малките братя - животните.



Тема Re: как може ??????нови [re: stenliboy]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано05.10.09 04:37



Е, принципно и аз не галя по шията и на давам захар за хапане и ритане - и това е точно случая, в който бих ударила. Не става въпрос да го пребия с лопатата, но лошото поведение не бива да се толерира...
Само дето и двата клипа абсолютно не са подходящи за илюстрация...





Тема Re: как може ??????нови [re: Gepina]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано05.10.09 04:40



Йоанка, как да не е фрапантно ? Ти гледа ли втория клип, с "ритащия" кон ? Че такъв човек извинявам се, ама и аз бих го ритнала ! Конят си пасе, тоя му се навря и взе да му досажда - конят на два пъти показа, че не му е приятно - като, обърни внимание, културно си го показа - и даже когато човекът сбърка и мина отзад, "ритащият" кон не го ритна ! Накрая на животното му писна и се защити пасивно - реши да се изнесе - и човекът го подгони - ами какво да направиш, освен да го ритнеш, че да се усети, щом не разбира от явни намеци ?





Тема Re: как може ??????нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано06.10.09 10:24



Аз клиповете въобще не съм ги гледала,за написаното(текста) говоря.

Imperare sibi maximum imperium est


Тема Re: как може ??????нови [re: Gepina]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.10.09 04:03



Ами виж втория и ще разбереш, че човекът хич не е наред...





Тема Re: как може ??????нови [re: stenliboy]  
Автор HORSELOVE (еленчанче)
Публикувано17.02.10 11:59



"...хапането и ритането често са свързани с психични травми в ранна възрсат (особено ритането)."
моето лично мнение - и хапането и ритането са си нормални поведенчески реакции на коня в естествената му среда и ако не искате той да ви възприема като член на стадото и да ви хапе и рита -трябва да му го покажете по някакъв начин. Аз лично первам леко малките кончета по муцунките, когато се закачат с похапване и казвам "НЕ" и това дава много добър резултат - нямам нито един хапещ кон, е имам един ближещ, но това е друг въпрос

.
А що се отнася до ритането - имам една кобила която рита странично понякога /по скоро си вдига рязко крака/, когато и досадиш много с четкането /има чувствителни задни крака/ та и при нея первам лекичко като посегне да рита и има ефект. Конете са много умни животни и бързо се качват на главите на прекалено мекушавите собственици - виждала съм много трагични случаи. Аз също не съм привърженик на насилието - в повечето случаи с търпение и постоянство, а и с правилен подход се постига целта, но все пак възпитанието изисква жертви понякога

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от HORSELOVE на 17.02.10 12:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от HORSELOVE на 17.02.10 12:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.