Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 26.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Жребец Гладиатор и поколението му  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано29.09.09 12:32



Привет на всички. Четох една стара тема от 2006 за жребците на България. Е според това може и да съм се набутала защото съм си купила кон от този кривия жребец Гладиатор. Не че си е моя обаче аз по-кротък жребец не съм виждала. Тестван е само на корда и крантата си скача доста добре, че и движения изкара. Само едно не можах да разбера - какво значи, че този кон Гладиатор хем е скачам с много мощ, хем не ставал за скачане?!? Че и сина му Галилей и той така - хем много мощен хем не му се отдава скачането?!?
Аз не че разбирам много но Галилей и Регата са единствените коне които редовно си вървяха няколко години в клас "Т".
Вярно е, че май нещо поколението на този жребец не е много кадърно с малки изключения.
Моля, ако някой има снимки на Гладиатор нека да изпрати една две да го видя, че ми писна да чета, че и той и децата му били грозни. Така де око да види поне
Благодаря предварително.





Тема Re: Жребец Гладиатор и поколението мунови [re: Dessita_horses]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано29.09.09 15:56



Като техника въобще не го докарват.Но скачането им спори благодарение на това,че са изключително силни коне.Аз по-мощен кон от Гладиатор 2ри никога не съм яздила.Хем беше от каруцарска майка и беше дребничък за тази линия.
Само дето не виждам защо казваш,че си се набутала???Въобще,ама въобще не мисля,че си.Ти си знаеш разбира се какво животно си си взела.Но мен лично конете от Гладиаторската линия винаги са ми били слабост и ги харесвам много.Освен това знаят само напред. ;)
А Регата какво общо има?Тя нали е от Рацата.

Imperare sibi maximum imperium est


Тема Re: Жребец Гладиатор и поколението мунови [re: Dessita_horses]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано29.09.09 16:59



синовете му



и самия той




Тема Re: Жребец Гладиатор и поколението мунови [re: bashmakova]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано29.09.09 17:32



и разбира се






Тема Re: Жребец Гладиатор и поколението мунови [re: bashmakova]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано29.09.09 20:31



Какъв красавец!!!! Последната му снимка направо ми оплакна очите!!





Тема Re: Жребец Гладиатор и поколението мунови [re: bashmakova]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню ()
Публикувано29.09.09 21:03



Мдаааа. Тоя сивия кон от първата снимка дето скача 50 см. се прехвърля като куче през дувар.
Самият той , така като гледам паркура около 150 см. скача обърнат. Това наистина е силово скачане. Съко като моя Вимпел. Проблема е , че в последните години паркурите наблягат на техниката и с тоя стил няма шансове. Но пък в бг има 4-5 коня дето скачат в Т така че и това е успех

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Жребец Гладиатор и поколението мунови [re: Gepina]  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано30.09.09 09:16



Не си ме разбрала. "Набутала" трябваше да е в кавички. Много съм доволна даже от избора си. Не мога да си представя по-добър кон - изключително благ по характер макар и жребец, едър кон поне 1.70 си ги има, е вярно че главата му е като войнишко шкафче голяма

и шията е леко къса за такова масивно тяло, но коня си е не 6, а 6+ за мен де, а то това си е и най-важното. Ако излезе че и може да скача цена няма да има . Интересно, че по нищо не прилича на конете от снимките. 6те се опитам утре да сложа една снимка.
Регата беше само за пример за коне вървящи в по-горни класове, не че има нещо общо с линията на Гладиатор.



Тема Re: Жребец Гладиатор и поколението мунови [re: Dessita_horses]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано30.09.09 09:34



Как се казва твоят кон? Ще е хубаво, ако качиш някоя снимка.





Тема Re: Жребец Гладиатор и поколението мунови [re: Dessita_horses]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано30.09.09 12:21



Радвам се,че не мислиш,че си се набутала.Виж тези:







Твоят повече ли прилича на тях?Забелязваш ли,че скачат по еднакъв начин ;)

Imperare sibi maximum imperium est

Тема Re: Жребец Гладиатор и поколението мунови [re: Gepina]  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано30.09.09 13:12



Да ви кажа честно само на корда е пробван да скача. Аз не съм специалист но мъжа ми разбира повече. Вейна се повече от добре няколко пъти

и то както си му е реда, че чак и рита със задните крака и се изписва красиво. Отделен е въпроса как ще е под седло.
Името му е Галактик и е made in Shumen хахаха, даже има снимка в сайта на кабиюк като малко конче. Ако сега изглеждаше така и подарък да беше нямаше да го взема. Сега е един огромен тежковоз, със огромни стави и копита и много тъмно кестеняв. Всеки има надежди за конете си, особено ако е нов кон и ако знаеш за какво го взимаш. Истината е, че бих искала да е добър кон за прескачане на препятствия максимум до 1.20. Все пак съм аматьор, а и нямам амбиции да скачам големите паркури. Да може да си върви с мен при аматьорите ми е повече от достатъчно. Факт е (учудващо за мен) че има доста добри движения и би му прилягала и дисциплина обездка, ама проблема е че на мен не ми е на сърце
Утре ще се пробвам да кача снимки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.