Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 25.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Тема много важно!!!  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано30.05.09 13:52



http://konivet.2bb.ru/viewtopic.php?id=659 нямам време да превеждам, но мисля че ще се справите..



Тема Re: много важно!!!нови [re: konnikabezglava]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано30.05.09 14:15



Ех, винаги много ми се чудят като кажа, че просто Руския не мога да го разбирам...





Тема Re: много важно!!!нови [re: konnikabezglava]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано01.06.09 12:41



Ох, сигурно щяхме, ако се отваряше, но аз не мога с Гугъла да го открия. Попадам на форума

.
Кое точно да четем там?



Тема Re: много важно!!!нови [re: koнчeмилo]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано01.06.09 14:06




просто трябва да затвориш страницата която ти излиза--на някаква игра-горе пише ЗАКРыТЬ -цъкни и ще четеш

Редактирано от bashmakova на 01.06.09 14:07.



Тема Re: много важно!!!нови [re: bashmakova]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано02.06.09 07:55



Интересни неща...!
Някой от тях ги знаем, други не, но по-важно е подковачите да ги знаят и да могат а ги прилагат при работа с конете.



Тема Re: много важно!!!нови [re: bashmakova]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано02.06.09 17:09



Интересно. Аз не знам имената на български на тези части на конския крак, но ето кои неща ми направиха най-голямо впечатление.

“През 1894 г. швейцарската кавалерия при ветеринарния факултет на Цюрихския университет започнала изследзвания върху въздействията от подковаването. Резултатите показали, че ударната сила, която получава подкованото копито на твърда почва е с 10 до 33 пъти по-голяма, от тази която получава “голото” копито на същата почва.”

Много движение по различни типове грунт поддържат копитата здрави.

Коне под 2-3 г. не е здравословно да се подковават.

Тъй като копитото расте не надолу, а концентрично и в ширина, след месец подковата вече е твърде малка за разширеното копито и го ограничава.

Подковаването е необходимо в случаите, когато се коригират недостатъци на постановката, при някои заболявания и травми, при бързо изтриване на копитния рог, което не се компенсира от достатъчно израстване.

Да се подковава само по ветеринарни показания.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.