Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 30.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема джигитовка  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано18.05.09 15:20



джигитовка-изпълнение на акробатични и гимнастични упражнения върху бързо галопиращ кон



джигит на тюркски означава бърз ,храбър и квалифициран ездач.Джигитовка е родоначалник на волтижировка





Тема Re: джигитовканови [re: bashmakova]  
Автор grey_rider (:-))
Публикувано18.05.09 15:36







Тема Re: джигитовканови [re: bashmakova]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано18.05.09 21:43



Леле, леле!

Страшна работа...



Тема Re: джигитовканови [re: bashmakova]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано19.05.09 18:48



Хехе!Голяма работа са!

Аз съм яздила права на галоп, но без седло и боса...другото ми се вижда по-трудно - ездата на първата снимка например и там където са един върху друг...



Тема Re: джигитовканови [re: bashmakova]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано20.05.09 14:19



Велико! Това ми е любимия номер, а тези артисти са много, много добри. Но то си е изкуство, номер звучитвърде слабо.

Права на галоп! Е-хе, на мен това ми се вижда невероятно трудно!

А там на снимката, където са заформили пирамида - фантастично! Човешките възможнасти будят удивление и възторг.



Тема Re: джигитовканови [re: dani_f]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано20.05.09 14:42



и аз съм яздила права

на 2 коня на галоп и на 3 на тръс



Тема Re: джигитовканови [re: koнчeмилo]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано20.05.09 15:04



Не е толкова трудно.Аз съм го правила отдавна.Сега малко ми е натежало "Д"-то та не се знае дали няма да загубя равновесие.Последно, което правих е да се преобръщам като слизам - в смисъл слагам си краката от едната страна и лягам по гръб на другата - през това време си вдигам краката и така назад.Не е като салто де - там сигурно бих се пребила, колкото съм акробатична





Тема Re: джигитовканови [re: bashmakova]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано20.05.09 15:06



На два не съм пробвала, а камо ли на три...

Трудно ли е?Ако някога имам възможност бих пробвала Не се знае обаче дали няма да остана зад или под конете



Тема Re: джигитовканови [re: dani_f]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано20.05.09 19:02



хи-хи-зад конете няма да останеш

ама по средата може да стоиш прав на коня на галоп е най лесно--щот по малко те друса



Тема Re: джигитовканови [re: bashmakova]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано20.05.09 21:41



Хехе...може, може и по средата е възможно

Да, ама мен нашите не ме знаеха...И то се разчуло, та като разбраха и баба като мр причака - аз карам галоп по едно нанагорнище и права, ама като видях баба без малко да тупна...Жив късмет, че не паднах...но да си призная доста лошо се друснах върху коня...Не беше никак приятно... И си права - наистина галопа е по-лесен от тръса...Освен ако тръса не е на някое тежковозче с дебело дупе...Виждала съм по цирковете, че точно на крупата стоят...Може би защото има по-голяма площ за стъпване и за по-лесно балансиране...Аз пък на гърба си стъпвам...Оф, май се отплеснах...Изписах цял роман




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.