Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 14.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови  
Автор koнчeмилo (непознат)
Публикувано22.04.09 13:09



Последните две седмици съм като пияна и за нищо друго не мога да мисля, освен за коне.

Първо отидох в Борисовата градина да погледам конете, ама вече с едно наум, че няма да остана с едното гледане този път. И по-рано съм правила опити да тръгна на езда, но все нещо ми попречваше. Мястото много ми допадна, времето беше хубаво. От конете се запознах с Амбасадор, който направо ме очарова.

Та първия ми урок беше в "Егида" на кобилката Ащера. Да си призная той беше изморителен за мен, но все пак бях горда, че успях да се кача, да си изкарам цялото време и така. Правих упражнения, от които най-трудното ми беше да се навеждам към крака си с противоположната ръка. Крачките на Ащера ми се сториха грамадолски в първия момент.


Всичко ми хареса! Всичко много хубаво, само дето много солени цените. И защото не ми се иска хубавите ми преживявания изведнъж да секнат, реших да се поровя за някакво по-изгодно предложение в близост до София.

Открих в кв. Горубляне. Това е клуб по конна езда "Аида". Там преподава Радка Филипова, която е с дългогодишен опит в конния спорт и е много приятен и естествен човек. В "Аида" беше втория ми урок. Ми може и да се смеете, ама след него се почуствах още по-добре;) Мястото е с много хубаво, направо здравословно излъчване и ме зареди с голяма енергия. Мога да ви разкажа засега само за началните уроци, защото както знаете съм дотук. Иначе предлагат разходки сред природата и спортна езда за напредналите.

Значи началните уроци се провеждат на една висока обширна ливада, с формата на манеж. Тук също правих упражнения и внимавах дали стоя правилно на седлото. Урокът беше вместо 20 минути цял час, но сега не се уморих като първия път. Накрая за моя радост сама разхождах кобилката Веска из ливадата и вече като копче на програмата г-жата ми показа как да я кордирам. Еми, сещате се, че това беше страхотен ден!



Тема а сега снимков материалнови [re: koнчeмилo]  
Автор koнчeмилo (непознат)
Публикувано22.04.09 13:21



Направих си албуми в снимка.бг за Аида и Егида:




Надявам се да се забавлявате

Ето и тук слагам малко снимки







Редактирано от koнчeмилo на 22.04.09 13:47.



Тема Re: а сега снимков материалнови [re: koнчeмилo]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано22.04.09 21:00



Ихххх... как хубаво ми стана, като прочетох и разгледах всичко.. спомени спомени.. ще ти дам отново съвет - наслаждавай се с пълна сила на първите си моменти и на трудностите, които ще имаш в началото... за мен началните мигове с конете (а това са тези моменти, в които още не можеш да яздиш добре ) са много скъпи, те никога не се връщат... наслаждавай им се с цялото си сърце, защото са най-сладките!

Е разбира се, че и след това има много хубави изживявания, но.... не знам.. може би някои ще ме разберат, други не.. надявам се като напреднеш в ездата да разбереш за какво говоря
А засега мога да те похваля, справяш се чудесно, продължавай в същия дух.. ентусиазма ти струи от широката усмивка, която имаш докато си край конете.. не губи този ентусиазъм!

А между другото, Амбасадор коня с белия фенер ли е? (Този на първата сникма тук) Ако е той, преди в интернет бях намерила негови снимки и останах, мнооого меко казано ОЧАРОВАНА.. кон със страхотен чар е.. поне това е моето мнение де!
Лично аз чакам с нетърпение и следващите ти разкази и снимки

<-- Аз и Кахеел!! <3

Редактирано от Miss Zhekova на 22.04.09 21:01.



Тема Re: а сега снимков материалнови [re: Miss Zhekova]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано23.04.09 00:10



Супер! И аз като си спомня за първите ми уроци по езда ме обхваща много странно приятно чувство и необясним ентусиазъм

.
Като гледам снимките ти и тази прекрасна поляна на фона на нелепи блокове, си спомням, че когато започнах да яздя /на Хан Аспарух, където сега ми се струва най-отвратителното място за езда, между другото/, по пътя докато отивах натам все си мислех, че това е някакво вълшебно място от приказките, което съм си въобразила, че съществува и всъщност го има само в мечтите ми . И както си вървях между блоковете с шантавите си мисли, изведнъж пред очите ми се появяваше базата и пощурявах от кеф, че всъщност всичко е истинско . И това ми се случваше всеки път доста дълго време, луда работа .



Тема Re: а сега снимков материалнови [re: Miss Zhekova]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано23.04.09 14:09



Радвам се, че моите първи опити са ви припомнили хубави мигове.

Да, Амбасадор е конят от първата снимка. Наистина е голям чаровник, истинско слънце!

Приемам съвета ти, Miss Zhekova, и да знаеш наистина ще се постарая да го последвам. Човек не всякога има шанса да изпита такава неподправена радост и наистина трябва да умее (или да се научи), да си я изживява пълноценно. Както казваш, за да има после какво да си спомняш и да ти става топло на душата. Пък дано напредвам, живот и здраве.

Благодаря ви grey_rider и Miss Zhekova!

А като стана дума за "Хан Аспарух", искам да ви питам нещо. Къде точно се намира този магазин, от който човек може да си купи разни неща като екипировка за езда и работи ли в събота, неделя? Мисля за тока и ботуши, или гамаши.



Тема Re: а сега снимков материалнови [re: koнчeмилo]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано23.04.09 15:38



Като отидеш на базата и тръгнеш към откритите манежи, магазините са на уличката преди манежите, до кръчмите, няма как да ги пропуснеш. Работят в събота и неделя. Чувам, че в магазина на хиподрума /Банкя/ цените били по-нормални от тези на Хан Аспарух. Само веднъж съм си купувала разни неща от Банкя, но не можах да преценя дали е по-евтино или не, защото купувах според качеството, а не според цената и не помня.



Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: koнчeмилo]  
Автор adonia (лудитооо)
Публикувано23.04.09 19:54



АбсОлютнО съгЛАСнА с Деф- Мис Жекова.СпомЕнитЕ от пЪрвИТе езди винаги са пропити с много Емоция,много вЪлнЕние, истИнски и НЕзамЕНимИ чувства ,а пО-късСно и с мНогО ностАлгия.Като сИ спОмнЯ Аз кАква НаивнА хлАПачкА бях и кАК гледах всИЧко през рОзовИ очила ,как КОннАта база БЕше дестинацИята на вСичкИТе ми мЕчти и КАк копНЕех всЕки ден дА прекарвАм поне нЯколКО минути на ГърбА на кОня,билО то и НА ходом.

И НЕ малКО пъти съм ИСкалА да прЕживея всИчКите теЗИ годинИ покраЙ конЕте отнОВо и ОТновоО.ГребИ от щАстиЕТо с пълнИ шепи СЕга и сЕ наслАждавАй на Всеки мОмент, послЕ вече НЯма дА е същОТо,ще пОгледНЕш на нЕщатА под По-разлИчен ъгъл.Не,че ще е пО-мАлко хубАво,прОсто ще ИзисквАш поВЕче И от сЕбе си И от КОнчетО и от САматА езда, катО цяло,малкИте и нА пръВ поглЕД незначителНи фрАгментИ от ЖивотА покрАй конЕте, веЧЕ нямА да са тИ толКова инТЕреснИ и вълнуващИ, ще гИ правиш МЕханичНО,акО се зАНимАвАш сЕриознО и си ОтДАдена,но ПЪк ще откривАш нОви И новИ хОризОнти ПоздрАвлениЯ за ЕНтусиазмА,продЪлжАвай все ТАКА.



Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: koнчeмилo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано24.04.09 01:42



Така хубаво звучи и толкова спомени навява...

Винаги ми е приятно някой да разкаже с толкова емоции за първата си езда...



Тема Re: а сега снимков материалнови [re: grey_rider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано24.04.09 01:44



Мисля, че наистина има разлика в цените, но все пак е по - сигурно да кажат тия, които пазаруват по - редовно...
То затова е хубаво да има повече магазини и човек да има избор...



Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: koнчeмилo]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано24.04.09 11:27



Благодаря ви, много ми е хубаво с вас



От мен емоции да искате - много често няма мисъл, само образи и чувства, като някакво животинче съм.

Някоя събота или неделя след празниците сигурно ще отида до Хан Аспарух. Даже и нищо да не си взема от там, ще ми е интересно да разгледам. А то засега не е станало спешно, иначе сигурно ще опра до разни работи втора ръка или въобще ще гледам да скалъпя нещо по-евтинко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.