Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 27.09.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: koнчeмилo]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано28.04.09 11:18



Ами попринцип няма такова време

Нали знаеш, луд умора няма!

Всъщност време неподходящо за езда би било студено време, ако земята е замръзнала. Коня няма да е сигурен като стъпва.

В големите жеги също не е много готино да се язди, защото и ти и коня може да слънчасате, но пък ако яздите в горещо време, ако имате някоя река наблизо и коня не го е страх е голям кеф да се топнете и да се охладите.. лятото ми беше честа практика това А ако го е страх, поне може да пие, но да те предупредя, че след интензивна работа с коня, той не трябва да пие вода и да спира!

В студено време, или мокро след като измиеш коня, задължително трябва да се завие, за да не настине.

Ииии... друго май не се сещам.. нека някой от клубарите да допълни

<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: koнчeмилo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано28.04.09 12:47



Тарикатско, нали ?

Ама ако е за ботуши, примерно, няма как - друго си е да ги пробваш ! Но пък за много неща си става...Поръчваш си нещото, без да излезеш от къщи - и ти го носат на вратата...

А за времето - ами реално няма време, в което аз не бих яздила - има време, в което се съобразявам с коня - да почнем с дъжда - нашият не обича, но пък и не е най - полезното нещо студен дъжд да ти полива загрятия кон...И понеже нямаме закрит манеж, при възможност избягвам. Сега, ако ме хване навън и ни понамокри, докато се приберем, няма как, но няма да се въртя умишлено, че да подгизнем. Същото важи и за мокрия сняг.
Другото е като е замръзнало - за коня е опасно - е, то и за хората де, но не знам, все си мисля, че боли повече, ако си над 300 кила и се изплющиш на замръзналите буци !
И накрая - в жегата - някак си не върви да юрнеш коня по плаца, когато навън е 38 на сянка...
Но тъй като идеални условия рядко има - съобразяваме се с нашите си.



Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано28.04.09 14:54



Ясно, при коня е като при човека. Като си спортувал и си се изпотил да не се нагълташ със студена вода и разбира се ще е много лошо след като си тичал да не се заковеш на едно място изведнъж.

Някои животни обичат дъжда, а други упорито го избягват. Моите наблюдения са обаче от кучетата, а за конете не знаех. Беше ме страх, ако завали докато яздя да не се простуди коня и затова реших да питам, да съм си наясно.

Иначе сега се върнах от урок. Започнали сме да опитваме манежен тръс, днес за втори път. Моето конче - Янко, се движи много приятно в тръс, но все пак нали сега започвам и не ми се получава много-много. Успокоявам се, че сигурно е нормално. За няколко крачки хвана цаката и после съм на "друс-друс". А най-смешното е, че ми се доспива като тръгне в тръс!? Може би, защото ми се струва, че сънувам будна

. Янко е голям лакомник, във всеки възможен момент хрупа. Толкова е голям и топъл и любим! Както си го яздя и все ми се иска да си го целувам



Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: koнчeмилo]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано28.04.09 20:05



Добре дошла в клуба и от мен!Разказчето за незабравимото преживяване е страхотно.Снимките също.Пожелавам ти и за напред да следваш целите и мечтите си.А и веднъж опитала ли си конската доза, не можеш да се спреш





Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: koнчeмилo]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано28.04.09 20:19



Хехехе... направо се кефя от сърце на ентусиазма ти! Иска ми се и на мен да започна отначало чак!

А иначе е напълно нормално в началото да се друсаш повечко на гърба на кончо.. ще премине и това.. Давай само напред!

<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: koнчeмилo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано28.04.09 23:09



Да си призная, не знам дали изпотен и загрял човек ако пие студена вода може чак да умре...По себе си не мога да съдя, аз трудно се разболявам, говоаря по принцип...Понеже при конете е възможно...

Пък и да ги мокри няма да е много полезно...Абе някои си оставят конете навън в дъжда, не знам, аз не мога да оставя животно мокро...Не само кон. Хайде, ако е лятото топъл дъжд, как да е, ама иначе...

Нашият не обича да си мокри главата - завали ли - и поглежда лекичко към конюшнята - така, няма ли да се сетиш да се прибереш ! Няма да се задърпа или да хукне с теб и да те помъкне - ама се опитва да ти подскаже...

Звучи толкова хубаво...Всъщност, напомня ми за едно време, когато много от нас се връщаха от езда и разказваха как им е минала тренировката...В интерес на истината, когато създавахме клуба, яздех по - рядко, а и още нямах кон по него време...
Не ми се е доспивало, признавам кси - освен ако по принцип не съм се качила сънена и да ми се спи...



Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: dani_f]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано29.04.09 09:46



Добре заварила, Дани!

Благодаря, че ме подкрепяте! Пак ще има снимки!

За доспиването - аз съм си някакъв мечтателен тип и с това си го обяснявам.

Да, при дъжд първото което ми хрумва е да се прибера, а не упорито да се въртя в кръг. Но конете са по-чувствителни явно. То аз не решавам де, ама исках така да си имам и собствено и обосновано мнение и вие ми помогнахте да си го изградя. Иначе мнението на инструкторката ми е като вашето - при дъжд отлагаме урока, при сухо време взимаме си го, при жега - избягваме я.

А, има всякакви хора, но ако имам кон, или магаренце или крава, бих си го прибрала животното. Нашто сегашно куче се плаши от дъжд и не припарва, пази се да не се измокри. А като малко много обичаше да се топи и мокри, то си знае, може би сега е станало по-кекаво.



Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: koнчeмилo]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано29.04.09 11:54



Браво на теб, радвам се, че напредваш. Това конче Янко на колко е години, знаеш ли нещо повече за него?

Как вървят тренировките, посвикна ли с тръса? Учиш ли се да облекчаваш вече или само на манежен я карате? Ще се радвам ако имаш време да разказваш и да покажеш още снимки. Успех!



Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: Mystic_River]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано30.04.09 17:14



За Янко знам, че е руски тежковоз и че е теглил шейна на Боровец преди да стане учебен кон. Ще гледам да му направя някоя свястна снимка за да ви го покажа. Все пак ето една, макар че не се вижда целия.

Засега уча само манежен тръс. Облекчения ми го показаха, но още не съм опитвала.





Тема Re: Първи уроци в "Аида" и "Егида"нови [re: koнчeмилo]  
Автор dani_f (срамежлива)
Публикувано30.04.09 23:55



Уау, теглил е шейна...Браво!Много интересно...А и кончето е хубавко!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.