Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 17.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Запознанство :)нови  
Автор royal_flush (щастлива :))
Публикувано20.04.09 06:33



Преди две седмици отидохме с един приятел до голф игрището в Ихтиман. Чудно местенце, не е безумно далеч от София.. и за моя огромна изненада - ИМА КОНЕ!

Исках да ги видя. Страшно много! Та влизаме, минаваме покрай тях.. толкова красота, такава енергия. Абе какво ви ги хваля, вие си знаете за какво иде реч. В един момент просто усетих една огромна муцунка, която ме буташе по гърба. Уникално. Kон, който искаше да се запознае с мен



Не разбирам от коне, не знам кой какъв е, но това беше най-красивото животно на света. И най-голямото :) Първия кон, който не ме достраша да докосна.. и който ми се дощя да яздя. А аз не мога да яздя, мили ми клубари.. и ми омекнаха коленцата, като влязох в конюшната. На кон съм се качвала 2-3 пъти като дете.. сега съм на 23 и пак ме обзе безумно желание да опитам :)

Не знам защо ви пиша, може би просто ми се иска да споделя. Чувството е страхотно. Ей така, просто да усетиш връзка с такова величествено животно. Дар от Бога :)



Тема Re: Запознанство :)нови [re: royal_flush]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано20.04.09 10:36



Страхотно, че сподели! Винаги е хубаво да се намерят нови любители на конете. И наистина чувството е страхотно. Не само първия път, а всеки един ден...



Разкажи по-подробно дали и къде ще започваш да яздиш? И няма причина за никакъв страх.

Успех!



Тема Re: Запознанство :)нови [re: royal_flush]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано20.04.09 12:16



:-)
Преди години и аз изпитвах същото страхопочитание към конете, дкато разбрах, че вероятно докато съм жив ще имам контакт с тях. Един мой приятел казва, че човек който от допира с коня изпита това чувство, за което говориш, живота му минава с тях. Добре дошла :-)))))



Тема Re: Запознанство :)нови [re: royal_flush]  
Автор love_horses_forever (новак)
Публикувано20.04.09 14:29



Чудесно, пожелавам ти все такива моменти за напред!!

А за страха, винаги трябва да си имаме 1 наум, но ако ви кажа колко много коне съм "изпуснала" заради натяквания, че "Коня хапел.." Така че страха според мен трябва да се забрави когато сме до тези благородни животни!
Добре дошлъл/ла в клуба! =) (и аз говоря като редовен член )


"Бог не е дал на хората криле, но за това пък му е дал коня."
Българите са били велика нация и то не заради нещо друго, ами заради конете които гледали. Белият конник- хан Аспарух и още мноого други. Напълно сме зависили от тези животни. Дори бях чела нещо като: "Тези българи живеели само на кон. Спели, хранели се, посичали противници от гърба на кон. Децата им израствали и се раждали върху тях..." Незнам дали беше точно така, но ще проверя и ще напиша (надявам се) още извори за нашия народ. Погледнете и гробниците- умре ли царя- умира и коня. Сами си направете извода за българските кое тогава и сега. Излезеш ли с кон по улицата веднага чуваш някой да крещи: "Махни тая кранта от тука!" и тем. подобни.
Има и хора, които костват всичко за да имат кон. Лишават се от онези луксове, които повечето хора си позволяват. Но за сметка на това, имат някой зад гърба си- приятелство, което трудно се предава. Така че обичам ви и се кланя прес всички които уважават конете, които помагат за завръщането на нашият "прякор" -конен народ, който сме заслужили.

P.S.: Незнам защо извих към историята ни. Надявам се да не разводнявам темата...

Редактирано от love_horses_forever на 20.04.09 14:30.



Тема Re: Запознанство :)нови [re: royal_flush]  
Автор koнчeмилo (непознат)
Публикувано20.04.09 14:45



Колко хубаво описваш това прекрасно преживяване! Твоето съобщение ме подтикна и аз да се престраша и да се регистрирам тук. Казвам се Криси и също не умея да яздя, но цял живот конете са за мен едно несравнимо вълшебство. Тази пролет реших да опитам да осъществя детската си мечта - да се науча да яздя. Нека не отлагаме хубавите неща, които вярвам ни предстоят и ще ни носят положителни емоции! Успех!



Тема DustDevil..нови [re: DustDevil]  
Автор royal_flush (щастлива :))
Публикувано21.04.09 03:21



..Отдавна те чета, надявах се да пишеш :)

Не знам кога и как ще започна да яздя, но знам, че ще се кача на кон. Представа си нямам как точно ще се случи, само знам, че го искам безумно много

Дай ми съвет.. много ми е нова цялата ситуация..

След работа ще отида да го видя пак.. Това е позитивното на нощните смени - работата приключва и имаш цял ден за страхотни преживявания!



Тема Re: Запознанство :)нови [re: koнчeмилo]  
Автор royal_flush (щастлива :))
Публикувано21.04.09 03:30



Криси, супер, станахме две



За отлагането.. не мога да го опиша. Абсолютно страхопочитание изпитвам точно към това животно. Специално този кон мога да стоя и да го гледам с часове. Без да мръдна. Без да кажа нищо. Ей така.. от далеч.

Утре отивам да го видя пак, ако ми дойде отвътре ще попитам (или пък направо ще се кача?). Тоест днес де.. след работа.



Тема Re: Запознанство :)нови [re: silver_stallion]  
Автор royal_flush (щастлива :))
Публикувано21.04.09 03:44



благодаря



добре заварили!



Тема Re: Запознанство :)нови [re: royal_flush]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано21.04.09 11:54



Само ще те посъветвам ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да намериш някой да те снима.. хе-хе, защото покрай всичките тези емоции, аз лично забравих да поискам една снимка от първото си качване на кон. А ако продължиш да се занимаваш с това наистина е интересно и определено е забавно да видиш снимките си, още когато си "прохождал" с коня

Откриваш лесните грешки, които си допускал, не само ти, но и всеки начинаещ.. абе хубаво е да си имаш снимки, дори и само за спомен, дори и само до коня! А защо и не поразпиташ, ка ксе казва, породата му, колко е годишен.. и да пуснеш разказ и снимки тук. Мен лично ще ми е много интересно да прочета. Някак си ми навява свидни спомени.. еех.. колко щеше да е хубаво, ако понякога можехме да се връщаме назад във времето... размечтах се..

<-- Аз и Кахеел!! <3

Редактирано от Miss Zhekova на 21.04.09 11:54.



Тема Re: Запознанство :)нови [re: royal_flush]  
Автор adonia (лудитооо)
Публикувано21.04.09 11:55



Е,xaйде,добре дошла

Успех с кончетата и никакъв страх,защото всяко преживяване ,съпътствано от известна доза страх е наполовина преживяно и усетено ИмашЕ еднА такава сентЕНция,че кОНете са най-великият ДАр на човечествотоот Бога Чувствай се свободна да споделяш всякакви положителни и отрицателни емоции с нас ,ежедневието на всеки клубар тече паралелно с живота покрай конете,на кои повече-на кои по-малко То товА е и Идеята нА клуба дЕ,да обМеняме опит,информация,съвети,проблеми,емоции.То пъК и Аз кАкво съм Се раздрънкала,а сигУрно от ОколО пОловин ГОдина ник"фа не съм Се вясвАла тУк... Всеки сЛучай,не от липСа на ЖеланиЕ... КАкто и дА е ... още вЕднъж WELCOME .. и успеХ С кончЕтАтА,мнОГо пОздрАви нА новия тИ цВилещ ПРиятеЛ и Ще чаКаме слЕдващИя епизоД .,наДявам се с ПОзитивЕН сцЕнарии




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.