Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 21.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Курс-клиниканови [re: dani_f]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано29.04.09 12:34



Ако им се каже, че по тоя начин конете им ще почнат много да скачат, може и да има желаещи...Повечето реално само това ги интересува. Но другите ще се придържат към добрия стар изпитан метод с боя...Другото отнема много време...





Тема Re: Курс-клиниканови [re: dani_f]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано12.05.09 22:40



Днеска ходих да гледам, ще ви разкажа в общи линии какво беше.
Отидох в 9,30 на базата, за колкото беше обявен курса. Първоначално хората се бяха събрали около открития манеж. Всъщност "хората" бяхме около 12 човека, шестима от които бяха от екипа на въпросния Павел от Чехия, който водеше natural horsemanship-a, а останалите шестима /от които трима бяхме от нашата конюшня/ - зрители. След като изчакахме до 10 часа "да се съберат още хора", се преместихме в закрития манеж в същия състав от 12 души. След около час се появиха още 5-6 човека и това беше цялата публика, което всъщност според мен беше супер, защото атмосферата беше доста задушевна, всичко се случваше на 2 метра от нас и си говорехме с Павел през цялото време и го питахме каквото искаме. Жалкото е, че още докато чакахме навън, на открития манеж яздеха доста хора, пакетирали конете си като коледни подаръци, но тотално не проявяващи интерес да научат нещо ново и според мен дори не се замислиха над факта, че този Павел по едно време беше оставил коня, с който се занимаваше съвсем сам, без никой да го държи, с толкова коне с ездачи наоколо му, а той дори не помръдна /ще го видите и на снимките/. Както и да е...
В общи линии Павел ни разказа за най-важните неща в отношенията кон-човек и ни показа разни основни неща. С една дума - нищо ново под слънцето, но когато ти го обяснят и видиш резултата, добиваш повече увереност и се радваш, че нещата до които и сам си стигал са правилни и ефективни. Тъпото беше, че собствениците и на двата коня, с които той работи пред нас, изобщо не присъстваха . Единият кон - черният, имал проблеми с кордирането на едната страна, а другият - светлият - не си давал задните крака да го коват. Ми да бях завела мойта Дро, тя не се кордира на ни една страна, когато реши и категорично не дава да й коват ни задни, ни предни крака, пък и аз поне присъствах... А гледахме коне, на които собствениците дори не си направиха труда да се появят... Ама то при такива собственици... Тоя светлия кон беше ужасно нервен в началото, подскачаше от най-малкото нещо и на Павел /както и на нас/ веднага му стана ясно, че някой редовно го попребива... Той поработи и с двата коня, обясни на кой от какво са му проблемите и как могат да се решат, но естествено спомена, че с конете трябва да се работи редовно и да им се отделя необходимото време, за да се постигнат желаните трайни резултати. Правих снимки и клипове, но не знам доколко дават представа за нещата.
Имаше една готина игра, в която Павел взе наш Конникбезглава да играе ролята на кон и едно друго момиче за ролята на треньор и завърза очите на "коня" с кърпа, сложи му оглавник и въже и момичето трябваше да го накара да прави разни неща без "коня" да знае какво точно се очаква от него и така нагледно ни обясни как се чувстват истинските коне, когато искаме да ги научим на нещо ново, а те първоначално нямат никаква представа какво точно искаме от тях .
Научих, че когато конят стои близо до теб, свел е спокойно глава и се прави, че предъвква нещо, значи е готов за работа и очаква новите си задачи . Научих и някои други интересни неща, но стига съм писала, че и без това много дълго се получи. Слагам линк към снимките, а клиповете не са се качили още, но ако на някой му е интересно ще пусна и тях по-късно.
А, и си купих оглавник какъвто исках , и него го снимах .





Тема Re: Курс-клиниканови [re: grey_rider]  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано12.05.09 22:55



Супер! Благодаря ти , че разказа, било е интересно! Наистина жалко че толкова малко хора са проявили интерес към това

Това светлото е много сладко



Тема Re: Курс-клиниканови [re: grey_rider]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано12.05.09 23:00



Пиши още...!
Искаме и клипове..!



Тема Re: Курс-клиниканови [re: silver_stallion]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано12.05.09 23:36



Еее, Деси много мерси за инфото..супер е било.. и снимките са много хубави

Дано се организират повече такива неща

<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: Курс-клиниканови [re: Miss Zhekova]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано13.05.09 00:29



Ето малко клипове, не знам що, ама като ги гледам на компа са съвсем ясни, а като ги кача в нета се размазват

.
Превода в ефир си има кусури, ама пак по-добре от хич .
Аз за пръв път присъствам на подобен курс и лично на мен ми беше много интересно и забавно .
Не съм снимала всичко, естествено, три часа си бяха.
В общи линии човека каза, че най-важните неща са 100 % доверие между кон и човек и комуникацията с коня.
Черния кон всъщност изглеждаше много кротко същество, но пък наистина си личеше, че се чувства много добре, когато стои близо до този Павел и някак умишлено търсеше контакт с него, а го познаваше от съвсем кратко време. За тоя кон Павел каза след като го опипа по врата, че имал някакъв блокиран възел /нещо такова, не разбрах много добре от превода/ и затова не искал да се кордира в едната посока, защото това му причинявало болка и за него кордирането било наказание. Всъщност Павел каза, че кордирането се приемало като наказание от повечето коне и не било хубаво да се въртят много на корда по принцип. /То за това беше ставало дума и тука наскоро./
Освен това каза, че кон, върху който се прилага физическо насилие никога няма да вложи 100 % от себе си в това, което върши и никой никога няма да види пълните възможности на такъв кон.
Каза и да не разрешаваме на малките кончета да ни пощипват и похапват докато ги лигавим, защото по този начин ни слагат на по-ниско ниво в йерархията си от тях и няма да ни уважават достатъчно .
Имаше и други важни и интересни неща, повечето от които са ни известни, но пък беше хубаво да се преповторят .
А, и да ви кажа, че този Павел очевидно влиза в нашия форум и го чете /не знам как/ или поне го разглежда, защото като ме видя каза, че ме е познал от моя снимка с кон в дир.бг , голям майтап...

Ей го клипа:



Тема Re: Курс-клиниканови [re: grey_rider]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано13.05.09 06:42



Нормално е от качването в нета да се прецака качеството... а иначе са супер клиповете и е било много интересно!



<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: Курс-клиниканови [re: grey_rider]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано13.05.09 10:14



Благодаря за разказа и за снимките!

Явно е било много интересно - жалко само, че се е случило през работен ден...Може би, ако не беше през работно време е щяло да има повече хора. А може би и не е имало достатъчно реклама на събитието...Във всеки случай, благодарение на теб добихма представа как е било. Снимките са страхотни!



Тема Re: Курс-клиниканови [re: grey_rider]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано13.05.09 10:37



Клипчето е супер също - много интересно! Тази част със завързаните очи е много забавна

Ама наистина е поучително, защото повечето хора не се замисляме, че понякога конят просто не разбира какво точно искаме и не е виновен за това...Особено при неясни сигнали или по-неопитен кон. Затова в такива случаи ядът и нетъпението на човек са крайно неуместни...



Тема Re: Курс-клиниканови [re: grey_rider]  
Автор koнчeмилo (новаче)
Публикувано13.05.09 11:07



Благодаря за разказа ти за събитието и за снимките! От тях се вижда, че е протекло в задушевна атмосфера. Кончетата са толкова мили. Светлото ми изглежда съвсем младичко, а другото - по-печено. Много поучително е това, което сте експериментирали да поставите човек в положението на коня. Сериозно можеш да се замислиш над това, което конят преживява . Аз оставам с впечатлението, че трябва да си много мил и внимателен с него, за да не го стреснеш и да си безкрайно търпелив и доволен от всичко, което си могъл да постигнеш с него.

На мен ми е много интересно за взаимоотношенията кон - човек . За да усещаш едно животно трябва да си живял с него, да сте споделяли самия живот, но и така от разкази, вярвам че може да се научат много полезни неща.

Редактирано от koнчeмилo на 13.05.09 11:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.