Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 01.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Странните вкусове на конете винови  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано13.03.09 00:14



понеже авокадо коментира в темата на Издател че ядял кашкавал, салами и хляб, за да не я разводняваме, че нали всички чакаме със затаен дъх отговора на Мобил със обещаните снимки... отварям нова..


ритц обича кола - ако е със бърбън още по добре, бира, изобщо всякакви газирани пиенета, кафе също - от тези сладките със есенции...

банички - единствения път когате ме ритна, беше един ден като отидох в падока и докато ядях баничка...(мое производство)... и дадох половина, тя направо откачи за още, и понеже отказах, изядох едно задно копито в корема...
сега знам да си ги ям в къщи...

най много обаче си пада по на кучетата ми яденето - смляно месо + гранули - трябва да я пазя защото им омита чиниите за нула време...


от друга страна ябълките са не не... хич не иска да ги яде...моркови обичат и двамата.. и сладолед..

какви необичайни вкусове имат конете ви?

Редактирано от Faber-Castell на 13.03.09 00:19.



Тема Re: Странните вкусове на конете винови [re: Faber-Castell]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано13.03.09 02:04



На мен не ми дават да експериментирам изобщо, все ме плашат с колики и други страхотии и не съм пробвала с нищо друго освен с обичайните конски деликатеси

. Веднъж исках да й дам една-едничка фурма, ама получих строго мъмрене и се отказах. Но като чета какви ги пишете, май не е толкова страшно даже да си почерпиш коня с едно коктейлче ... Всъщност, какви храни мога да й дам да опита дали ще й харесат без да се притеснявам, че извършвам опит за убийство?



Тема Re: Странните вкусове на конете винови [re: grey_rider]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано13.03.09 03:06



pfffff... от енда фурма нищо няма да и стане...



който ти е казал това преиграва ...

единственото което трябва са спазваш е умереност.... от половин баничка нищо няма да стане на коня ти... (най-много ти да пострадаш... хехехехе..)

например аз винаги внимавам с газираното, защото конете не могат да се уригват... - давам им само по малко, обикновено в ръката ми...така че те само го облизват... не им давам газирано в кофи или по цели бутилки, нито пък кутии със сладолед...

Редактирано от Faber-Castell на 13.03.09 03:13.



Тема Re: Странните вкусове на конете винови [re: Faber-Castell]  
Автор My Rules (И ся к'во прайм)
Публикувано13.03.09 12:39



Всичко което е под прицел се слага в устата, ръкавици, гамаши, кофи, ръце, главата ми

Няма наяждане. По една бяла сено си я гризка на ден без проблеми.




Тема Re: Странните вкусове на конете винови [re: Faber-Castell]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано13.03.09 13:37



Мойте нямат необичайни вкусове, мога да кажа, че единия предпочита морковите, които яде с удоволствие, а ябълки не яде с ухота. За сметка на това обича да разнася обувки и ако не внимаваш когато си при него може да ти захапе внимателно маратонката и да ти вдигне крака....



Тема Re: Странните вкусове на конете винови [re: silver_stallion]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано14.03.09 01:15



Хахаха е това с маратонката ме накара да се разсмея от сърце!!



<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: Странните вкусове на конете винови [re: Faber-Castell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.03.09 03:56



Е, за баничката ме разби...Чак толкова...Ние сме имали няколко такива коня на хиподрума - дето ядат банички, кифли, гевреци...На Щиелица й викаха "Ламята Спаска" защото беше вечно гладна и искаше да опита от всичко...


Пускаха я свободна, и нямаше нужда да я ловиш - показваш й кофа, при това може и празна - и идва отгоре ти !
Лунипг, тежковозът ни, ядеше буквално всичко - даже сандвичи със салам

Признавам, забраних на децата да му дават, да не вземе да хапе - на времето в салама все пак имаше и месо...
А Гехард ядеше пържени картофи с червен пипер...


Голди яде малко неща, по принцип от всички коне, на които съм предлагала по - екзотични неща за ядене, чистокръвните са най - злояди...
Той дори моркови и ябълки не яде...Моркови ядеше като го взехме и беше зле с корема - вероятно като лекарство - и после престана...С много уговорки може да изяде половин морков, ако отдавна не е ял, но си личи, че не му доставя удоволствие...



Тема Re: Странните вкусове на конете винови [re: grey_rider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.03.09 04:00



Нищо няма да й стане...Имаме колеги, които яздят в Турция, и казаха, че на чистокръвните коне им давали банани и стафиди...
Впрочем, понито, дето беше у нас под наем, ядаше обелките от бананите на килограм...И варена тиква - като прасе я мляскаше....



Впрочем, на рождения ми ден го вкарахме в стаята и яде и торта...

За съжаление с тортата точно няма снимка, ама беше голяма гледка...



Тема Re: Странните вкусове на конете винови [re: Miss Zhekova]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано14.03.09 13:29



както наскоро бях разказала Бахри обича да яде - печени филийки, активиа с мюсли, обикновено кисело мляко, курабийки с мармалад, шоколадови бонбони с лешници, зелени домати. Поне засега това съм му дала и той го яде - вече се чудя с какво да го пробвам, той нищо не отказва. А кобилата ми преди също ядеше банички, сандвичи, но шоколадови бонбони не ядеше.





Тема Re: Странните вкусове на конете ви [re: Faber-Castell]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано14.03.09 14:30



аз пък имах една кобила дето не яде конските бомбони

нито пък харесва никакви витамини и добавки---от тез модерните храни също не беше във въсторг, обира само мюслито а другото го бута настрани сигурно щот не беше гладна




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.