Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 27.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Зъболекар..нови  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано23.01.09 03:26



с риск да ви отегча със друг снимков пост, ето ни пак.. -
най после се наканихме да си прегледаме зъбите, нали препоръчват младите са им преглеждат зъбите на всеки 6 месеца, ама на Ритц това и е първия път..



като пристигнахме в на ветовете клиниката..





Ритц първа..





за късмет имаше само остри краища на зъбите, които вета изпили, иначе каза че зъбите и са супер..



после беше ред на Уелшито..




при него нещата беха малко по сложни, но след 20 минути работа, и той беше в ред..

като се прибрахме се изкъпахме..






Тема Re: Зъболекар..нови [re: Faber-Castell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано24.01.09 05:06



Стана ми интересно дали са упоени преди прегледа...Защото повечето коне май няма да стоят спокойно иначе...Не говоря пък вече за тия, които може да размажат човека, опитал се да им бърка в устата...


За къпането завиждам благородно...иска ми се и ние да можехме !



Тема Re: Зъболекар..нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано24.01.09 10:18



да правилно.. и на двамата им сложиха седатив.. - .. иначе не бяха приспани...колкото само да отнеме върха



Тема Re: Зъболекар..нови [re: Faber-Castell]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано24.01.09 14:16



И при нас им слагахме седитив.



Тема Re: Зъболекар..нови [re: Faber-Castell]  
Автор fresh_f ()
Публикувано24.01.09 14:32



Аз също имам някои впечатления от пилене на зъби, присъствала съм много пъти при всякакви коне, но до сега е нямало случай да им слагат упойка, зависи от доктора предполагам. Но не е имало и проблеми, дори с младите коне, на които им е за пръв път! Дори съм забелязала, че изпитват нещо като облекчение и се отпускат. Когато няма болка и се действа внимателно мисля, че упойката не е задължителна. Бях любопитна как ще реагира Айс Гърл, когато и пилеха зъбите за първи път...

Е нямаше за какво да се притеснявам, мина като по вода



Тема Re: Зъболекар..нови [re: fresh_f]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано24.01.09 16:14



Явно наистина си зависи от лекаря/зъботехника, коня и традициите в държавата/конюшнята. Няма болка, но някои коне не възмриемат механизма в устата или самата електрическа или дори обикновена пила.

При нас идваше веднъж годишно и след брифинг и демонстация и на нас ни даваха да работим върху някой кон.



Но определено е много важно състоянието на зъбите на конете да е добро и да се следи редовно.



Тема Re: Зъболекар..нови [re: Faber-Castell]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано24.01.09 17:51



да или другия вариант е Домоседан, но е доста скъп!



Тема Re: Зъболекар..нови [re: fresh_f]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано24.01.09 17:52



Зависи и от инструментите, аз лично бих си сложила малко упойка на коня, т.е. не малко, колкото е необходимо според теглото му!



Тема Re: Зъболекар..нови [re: HAXOДKA]  
Автор saremka ()
Публикувано24.01.09 18:38



Аз мисля, че седацията е необходима за тази процедура. Ако е само изпиляване, особено ако е извършвано редовно, наистина не е болезнено за коня. Но понякога се налага вадене на зъби например...
Самият звук на машинката е дразнещ за конете. Има коне,които нищо не ги трогва де.



Тема Re: Зъболекар..нови [re: DustDevil]  
Автор fresh_f ()
Публикувано24.01.09 19:51



Аз също съм пробвала, но с обикновена пила, не с машинка. В конюшната идваше вет, който работеше само с обикновени пили, казваше, че било по предцизно, можеш постоянно да усещаш какво точно правиш в устата на коня, колко да натиснеш и къде има нужда да изпилиш, защото някои места не се виждат, но за това пък добре се усещат. Не съм гледала много специялисти, кой как работи, но този който беше при нас не използваше упойка. Дори извади зъб на млад кон, на когото за пръв път му пилеха зъбите и той дори не помръдна. Същият механизъм, който показваш на снимката използваше и той. Методът на този човек е който аз самата предпочитам!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.