Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 20.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано16.03.09 10:29



Здравейте всички,
Много хора пишат за помощ и съвети и аз така. Имам от скоро жребец и кобилка понита, които винаги са живяли заедно. И сега е така, пак са си заедно. Кобилката е кротка като ангел, а жребчето ходи по стените, изправя се на хора, хапе, рита, цвили и от горе на всичко за цвят не се хваща и не се пипа изобщо.

Дайте съвет какво мога да направя да се кротне малко.Давам моркови и бонбони, но с взимането от ръката всякакъв друг контакт е невъзможен Искам да пробвам с добро като изобщо не ми се иска да го кастрирам. Дайте съвети, моля.



Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Dessita_horses]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано16.03.09 10:51



мога ли да попитам каква е причината да не искаш да го кастрираш? и какъв е смисъла да развъждаш от жребец който е с такъв характер...

От друга страна, според мен кастрирането не е магическата пръчка която да замести недостатъчния тренинг/обучение/дисциплина..

метода ти е корупция и подкупи и в такива случаи не работи...
според мен ти трябва професионалист - конят ти е 'извън кутията си' както казва моя трениор...

собствениците на коне трябва да знаят че книжки от рода на 'моето пъвро пони' са далече от истината, и че е голяма отговорност, не само за самите собственици, и околните хора - подковачи, ветеринари и други, но най вече към самия кон - какво бъдеще му осигуряваш?

не съм сигурна къде точно можеш да намериш професионалист - може би в конезаводите ,и ли фермите които развъждат чистокръвни коне...

успех...



Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Faber-Castell]  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано16.03.09 11:24



Ами то е ясно, че няма да стане с магическа пръчка и че винаги ще остане своенравен, но поне малко да се кротне. Никога не съм имала сблъсък с кон, който има такъв лош характер. Не съм ги взела с цел развъждане, а и по - принцип съм против осъкатяване и кастриране. Така, че крайната цел не е тотално превъзпитание, а малко да се усмири. Все трябва да има някакъв начин...



Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Dessita_horses]  
Автор My Rules (И ся к'во прайм)
Публикувано16.03.09 11:42



Когато му олекне м/у краката, ще си промени характера драстично : ) Виждам че не искаш да го кастрираш, но понякога се налага.





Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Dessita_horses]  
Автор benifeld (непознат )
Публикувано16.03.09 11:44



Винаги ми е било интересно като се сложат под един знаменател оскатяване и кастриране! Така или иначе в случая кастрирането едва ли е решение на въпроса. Ако очакваш някой тук от форума да ти даде идея как с някой магически трик за седмица - две жребчето ще се кротне, не се надявай. Майката му е ЗАНИМАВАНЕ! Много занимаване и много време, ако не се чувстваш достатъчно компетента да се справиш, обърни се към специалист, който да работи с понито ти!
Успех!!!



Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Dessita_horses]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано16.03.09 11:46



От колко време са при теб понитата?
Държал ли се е и преди така жребеца на другото мясо, където са живеели?
Има ли причина да се дразни от нещо в тойта конюшна?
Имаш ли падок или място където да са свободни на открито? ( пробвай да го оставиш да постои на вън и да гледа спокойно)
Награди моркови и т.н. му давай само когато изпълни нещо както искаш, за да разбере кое е вярното поведение. Ако ги даваш всеки път понито ще си мисли, че му се полагат дори да не ги заслужава.
Извикай ветеринар да го прегледа. Може да има травма и това да го тормози и изнервя



Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: benifeld]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано16.03.09 12:11



Хах, ми много ясно, че кастрирането си е осакатяване, измислено за удобство на човека и по тази причина лицемерно оправдавано. Я да видим, ще се намери ли мъж-доброволец да си даде топките, пък после ще разкаже как се чувства...
Възможно е понякога кастрирането да е необходимо зло, но във всички случаи си е живо осакатяване!
А ти, Дессита, защо не опиташ с твойто лудо пони така оплютия тук метод на Монти Робъртс с предварителното изморяване? Оставяй го да се натича до припадък и след това контактувай с него и така докато свикне достатъчно, че да ти се оставя и когато не е изморен. Успех!





Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: grey_rider]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано16.03.09 12:16



И аз съм на твоето мнение.Трудно се работи с кон в енергия, ако ще и Монти да е,и не разбирам защо това да е лошо. И аз си кордирам коня преди игрите на Парели,ако искам да си спестя мн нерви.



Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: grey_rider]  
Автор benifeld (непознат )
Публикувано16.03.09 12:45



Не мисля, че сравняването на жребец с мъж е удачно, но не смятам да споря по въпроса





Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Dessita_horses]  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано16.03.09 13:12



Не виждам защо веднага трябва да се кастрира. На мен като цяло не ми пречи да е своенравен, но в рамките на разумното. На тези, които ме съдят за това, че е безотговорно да се взимат такива животни искам да кажа следното: 1. Нямах право на избор - или ги взимам или не; 2. Трябва ли човек да се отказва от такива трудни коне(понита) Ами тогава дайте да ги кастрираме, а ако и това не помогне направо може да им режем главите

; 3. Имам малко дете на 2 г. и половина и те са за него, да им се радва и да поема отговорност за тях. Много съм далеч от мисълта, че мъжкото ще стане много покорно, но поне да може да се приближава до него, да го изчисти с чесалка както прави с женската.
И едно последно изречение - понякога човек си взима кон (пони) просто за да му се радва на това, което е! Не е нужно да се кроят планове как ще се обяздва, какви спортни успехи може да има един кон,просто има такива, като моите понита - взети са за да радват едно дете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.