Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 24.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: kaстрираненови [re: Gerb]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано17.03.09 09:08



По принцип съм против кастрацията, освен в много належащи случаи. Аз и за това питах повече подробности за понито ще ти кажа защо. Понитата НЕ са като конете. Повечето мъници са си със сприхав характер и в повечето случай само с годините се оправят. Не скачайте веднага от горе ми, че е тренировки и т.т. Повече от половин година съм се занимавала САМО и единствено с понита. Имахме близо 30, не само от най-малките, както знаете всички под 152 е пони. От тях 3 бяха шотландски кастрати и 4 уеш понита-две кобилки, жребец и кастрат. Съвсем спокойно мога да заявя, че кастратите си бяха доста кисели, по някога много по-кисели и от жребчето. Имахме само едно-малък черно-бял фъстък, който наистина беше много кротък и качвахме най-малките дечица на него. Та всички си живеят на една полянка като голямо щасливо семейство(без жребеца ест) и един ден малкъя черно бял фъстйк се влюби в едното уелш. Повтарям, че той беше кастрат. И повярвайте ми превърна се от ангелче в истински демон. И изобщо не трая само докато тя беше разпасана. Аз напуснах, три месеца по-късно, и той все още си беше толкова откачен. Нямаше как да го кактрираме втори път очевидно

По-късно разбрах, че едвам са успели да ги разделят и са затворили малкия в бокс за повече от месец докато се усмири. Така че, кастрацията не винаги е решение. Работила съм с понитата, тренирала съм ги и в повечето случай не само няма да се получи ако го кастрират, ами и да го тренирап кан може да не стане.
Иначе по принцип, ако собственичката не мисли да ги развъжда е по-добре да го кастрира, защто иначе винаги трябва да ги наглежда случайно да не почне да ги развъжда без да иска До колкото жребеца ще се кротне......зависи от възрастта му и от точния проблем. Топките му не винаги са всичко.
Така че аз отново ще попитам за възрастта, а също държи ли се като жребец наистина или просто е кисел

I love...

Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: grey_rider]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано17.03.09 09:09



Мхм нещо подобно имам в предвид. Аз съм виждала същите, но кастрати



I love...

Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Dessita_horses]  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано17.03.09 10:15



Понитата и двете са на 4 годинки и половина. Живяли са винаги заедно и никога не са делени - един падок, един бокс, от една ясла са яли. Сега при мен живеят по същия начин само, че са бокс до бокс и се виждат, но това не ги притеснява изобщо. Дори свикнаха като ги прибирам и всяко си влиза в бокс. При мен са от седмица и половина. По думите на предишната собственичка(която ги е взела когато са били на годинка) мъжкия е бил изключително страхлив в началото и женската го е тупала и хапала непрекъснато, дори не му е давала да яде. А сега е обратното.
Понитата си хапват сено по три пъти на ден и вечер по малко ечемик, ама наистина малко (около 200-300 грама на пони).
Мъжкото не може да се хваща, оглавник никога не му е слаган, мнооооого тудно можеш да се приближиш до него, но не и в падока. Като влезеш в бокса си слага главата в ъгъла и задницата му е като мерник - накъдето се завъртиш и той завърта задницата.А в падока ако решиш да се приближиш върти недоволно глава, почва да рови с крак и след това бяга. Но съвсем не го прави за да пази женската, става по зъл когато е без нея.



Тема Re: kaстрираненови [re: DAlZY]  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано17.03.09 10:28



Интересното още е, че се приближават само когато клекнеш и разбира се носиш нещо. Но ако стоиш прав е невъзможно. Вчера се изненадах от жребеца - явно е злобен към всичко, което е по-голямо от него. Детето ми се приближи до бокс му и той не само, че не избяга в ъгъла, а почна любопитно да го души и изучава и се приближи сам до решетката. Опитах се и аз да се рисламча леко но моментално ми показа задницата си. Не знам ама явно нещата не опират толкова до хормони и мъжество, колкото до страх и доверие. Въпроса е как да спечеля това доверие? А оглавник му сложихме с триста зора, ама сега си седи там за красота. Даже не мога да го махна. А си го пипнал за оглавника почва едно изправяне, ритане и тръшкане. Знам, че все някога ще свикне и повода за темата беше вместо да стигам сама до извода как, някой ако знае да помогне.
За метода на Монти в затворения кръг и да го гоня е абсурд.



Тема Re: kaстрираненови [re: Dessita_horses]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано17.03.09 16:17



Проблемът идва от там, че вече е възрастно пони с изградени навици и характер. Предполагам, че е бил малтретиран-повярвайте на понитата им трябва съвсем мъничко, вероятно за това реагира така на теб, а не на детето, защото него не го свързва с лоши спомени. За момента го остави спокоен, не се опитвай да го хващаш или правиш каквото и да било. Единствено ще се стресира повече. Ако го е страх, когато си изпрвена-клекни. Стой така повечето време и нека свикне с присъствието ти. Няма да бъде с магическа пръчка. Опитвай се да работиш с него когато е с другото пони. Ако тя идва спокойно при теб би било чудесно. Давай й лакомства, нека жребчето види, че носиш вкусотии, а не бой. Можеш да заделиш малка част от дажбата или сеното и ти лично да им го носиш, като го оставяш близко до теб-не прекалено близко в случай , че малкия се разиграе или реши да те плаши. Защото според мен е точно това Сплашил е няколко души, знае, че номера минава и се пробва. Той има типично агресивно-водаческо държание. Предполагам това ще ти отнеме седмица-две, всеки ден, по колкото време можеш да заделиш. Много е важно да прекарваш време с тях, за да те приемт като част от обществото, като даденост в падока или в бокса, от която не се боят Това е първата и най-важна стъпка.
След като веднъж усетиш, че ти вярва повече опитай със слагането и махането на юлара. Трябва ти оглавник, който се маха и слага лесно (в момента работя всичко това и с моето бебе, което никого не признаваше и хапеше всичко наред). Слагаш захарче на лявата ръка, оглавника на нея, приготвяш се с другата да го нахлузиш и бързичко без да пипаш ушите много много го правиш

Без тормоз, без нерви, спокойствие и търпение му е майката. Веднъж посвикнало с теб и слагането на юлара няма да е чак такъв зор. Когато постигнеш това смятай, че си направила голяма стъпка. Ще спра до тук, защото дори и това ще ти отнеме около месец-може и по-малко, ако не е прекалено наплашено понито. Най-вероятно ключът към успеха ще мине първо през женското. Нека в мдмента, в който те види да идва при теб доброволно
Другия вариант, който всички ти го предлагат-да го кастрираш-бих се насочила към него САМО и единствено, ако след месец ежедневни търпеливи занимания със сприхавото пони не дадат никакъв резултат. Просто за мен е наистина крайна мярка, а и може да помогне може и да не
Надявам се съм обяснила достатъчно подробно, ако нещо не разбираш питай и успех!

I love...

Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: grey_rider]  
Автор duksi (преминаващ)
Публикувано17.03.09 21:14



Ще имаш възможност за втори опит , и Викито вече ще има какво да язди!





Тема не по темата, соринови [re: duksi]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано17.03.09 21:46



Ейййййй пони ли имате вече

Супер, ако е така!!! Хектор по-висок ли е от него ? Аз взимам понито, а за Вики - Адриатика .



Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: duksi]  
Автор konnikabezglava (минаващ)
Публикувано17.03.09 22:01



всички видяхме колко не може да носи....

...обаче не злорадствам, щото и Пани ме изтресе на върха на планината...щото най-много ти се смях



Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Gerb]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано22.03.09 03:04



Явно не си виждала обратния вариант - дето даже по - голяма гад става...

Дето като жребец е бил кротък, не се е сещал въобще, че е мъж, и като го кастрираш, ела гледай хапане, ритане и чудесии...
Между другото, последните месеци се нагледах точно на кастрати, дето и хапят, и ритат, и се контузват един друг...Преди някак си може би не се бях и заглеждала, но специално ми е било интересно да видядо колко безопасни стават...
Сигурно има и опасни жребци, но съм се нагледала на бая луди каострати...

Редактирано от Oлra Пpaйд на 22.03.09 03:04.



Тема Re: kaстрираненови [re: DAlZY]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано22.03.09 03:06



Много съм съгласна с теб...Между другото, кастрирането не добавя голяма доза общуване - т.е. то ако не се дава, пак толкоз няма да си се дава и после...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.