Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 24.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Dessita_horses]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано16.03.09 13:19



Не харесвам кастрацията, предпочитам тя да е крайно средство, но винаги мисля че може да се мине и без нея, само че ние не винаги познаваме подходящи техники и не винаги можем да ги приложим, за да постигнем резултата който търсим. В случая бих попитала освен нещата, за които пита Силвър Сталион - на каква възраст са понитата, постоянно ли стоят заедно, колко храна им даваш и каква, също - какво правят по цял ден. Смятам, че с понито трябва да работи някой, който има опит и трябва да се наложи като лидер, защото в противен случай понито винаги ще си прави каквото иска. За правилна смятам и препоръката да не даваш моркови и ябълки за щяло и нещяло - когато заслужи само. Това нека е в началото, когато вече попромени поведението си може да му носиш когато искаш, но без да ти се качва на главата. Съгласна съм с това, че понито трябва да се кордира и да работи по някакъв начин, защото иначе ще бъде като буре с барут.

Пробвала ли си да му сложиш оглавник, да го вържеш и тогава да се опиташ да го изчистиш. Може първо да го кордираш, после да пробваш това. Хубаво е да не си сама, а някой да ти помага, когато правиш това.



Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Dessita_horses]  
Автор DAlZY (луда по коне)
Публикувано16.03.09 18:40



Доста време съм се занимавала с понита и твърдо мога да кажа, че едно опърничаво шотландско пони например, може да създаде къде къде повче главоболия от един кон

Може би ако ми дадеш малко повече подробности ще мога да ти помогна.
Разбрхме за лошия характер, но има други неща, които ме интересуват.
На колко години е понито и въобще какъв контакт е имало с хора преди? Научено ли е на ебемнатарни неща като слагане на юлар и водене и ако да, докъде стигат тренировките му.
По принцип съм твърдо против кастрирането, но ако за в бъдеще не искаш да развъждаш малки понита ще трябва да помислиш как да ги разделиш(което между другото в някой случяй, в зависичост от възрастта му може и да го кротне доста)
И последното и много важно нещо-въоражи се с много търпение. Мъниците са много своенравни
Ако не е тайна от къде ги взе и каква порода са?

I love...

Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Faber-Castell]  
Автор Gerb ()
Публикувано16.03.09 19:10



Аз не съм за но и не съм против кастрирането, но съм виждала разликата на кон, преди и няколко седмици след кастрирането.

Имаме един, дето беше толкова шашен и буен. Бил е за цял месец при двама трениори да ми помогнат с него. Помогнаха доста, но понеже нямаше да се ползва за баща, нямаше смисал целия си живот да живее отделно от другите, и най после, трябваше да направиме нещо, за да се успокой. Той иначе си беше деннонощен на вънка, и освен тревата, само сено му давахме,
Ходих заедно с една друга жена до ветеринара да го кастрираме. Беше ми много неприятно гледката, но мина много бързо. Трябваше да го чакаме да се сабуди от хъркането, и да си е на краката си, преди да си го вземиме. След около 2 седмици, когато вече почти се оправи, и разликата от какъвто беше е огромна!

Също знам какво е да си имаш по възрастен жребец. дето си знае само кобилите му, и особено когато има някоя разпасена кобила на около, или пък някой кастрат или жребче дето и е един крачка да се доближи до него, става ненормален. Ако нямаше някой дето толкова се интересува за да види родословието на тоя пес в неговите бебета, веднага щяхме и него да го кастрираме. 3 различни трениори не можаха да му успокоят агресията му към мъжките коне/кончета.

Според мен, си е търсането на белята. Само веднъж му трябва на това пони, да те ритне толкова лошо, за да ти счупи крак или нещо по лошо да стане. И най добрия трениор да си намериш в България или който и кадето е по света, по някога без кастрирането няма да спечелиш. Коня тебе ще те осъкати, вместо ти да го "осъкатиш" с кастрирането....



Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: DAlZY]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано16.03.09 19:22



Това ми напомня как преди няколко години отидохме на една конна база близо до Балчик - там имаше доста коне /не понита/, всичко беше мирно, тихо и спокойно, с изключение на един бокс, който беше изцяло затворен и отвътре се чуваха странни звуци и толкова силно тропане, че чак бокса се тресеше целия, все едно бяха затворили триглав змей там. Питах собственика какво е това чудо вътре и той вика - там е жребеца... и като отвори горната част на вратата на бокса оттам едва-едва успя да надникне муцуната на едно страшно сладурско пони... много се хилих тогава!





Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Dessita_horses]  
Автор Gerb ()
Публикувано16.03.09 19:48



Решението си е изцяло твоя дали да го кастрираш или не, но като майка на 2 момичета, едната и тя на 2 годинки, и ако бяха мойте понитата, веднага щях да извикна ветеринара да го кастрира.

Да с тренирането и време, има шанс да се окроти и да се промени, но само веднъж ти трябва жребчето ти да направи нещо на сина ти. Какво ще стане ако кончето го ритна доста лошо, или го хапе например на лицето му?

А през същото време, няма ли да е по хубаво, поне за сина ти, да можеш да си го вземеш него, да се занимавате с понитата, още "сега", без да се тревожиш че трябва всяка секунда да се обърнеш да видиш жребчето каде е, че да не би някой ден да напада някой от вас че се занимавате с любовта му, кобилката?
Е може да се чака кой знае колко време, след някой го тренира за да не хапе и рита повече. Или пъй поне да я извадиш кобилката, когато си ходиш при тях с сина ти, и да се занимавате с нея, но извън жребчето.
Също и няма да искам мойте деца да почнат да изпитват страх, понеже някой от наште я е ритнал едната или охапал здраво.

Както казах, решението е изцяло твойто, но само исках да ти дам мойто мнение като майка, дето също си има и гледа няколко "проблемни" коне.





Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: Dessita_horses]  
Автор duksi (преминаващ)
Публикувано16.03.09 21:46



По повод понитата , не по темата бихте ли ми казали до колко килограма може да носи едно шотландско пони? Предварително благодаря!





Тема Re: Пони жребец = УЖАС [otkacham]нови [re: duksi]  
Автор grey_rider (минаващ)
Публикувано16.03.09 22:02



Мен успя да ме носи едно пони на гърба си около 15 минути преди да ми разбие главата в каменния зид на зоопарка...

Ама тогава определено бях доста по-слаба отсега .



Тема Re: kaстрираненови [re: Gerb]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано17.03.09 00:06



Герб,

този жребец за който ти говориш е бил при трениори, на Десита понито не дава да го пипат..
даже ако кастрацията работи(имам предвид понито се укроти) те няма да могат да го хванат за да го кастрират.. -



много правилно това за компанията - жребците които живеят при хората са обречени винаги да са сами - освен ако имат хубав характер и търпят кастрат в падока си за компания...- това явно не е в случая..

аз съм 100% за кастрацията, освен ако ще развъждаш...
иначе няма смисъл да го държиш цял.. само проблеми и страхове... особено щом го искаш за деца...

аз не обвинявам десита за това как коня е станал такъв... това не е моята цел... тя попита за помощ и според мен професионална намеса е отговора...

под професионална аз нямам предвид да го готви за олимпийските игри...

ако имаш куче което хапе, няма ли да потърсиш някой да работи с него, за да го преобучиш? това имах предвид под професионалист - не да го учиш да скача, или на обездка...



Тема Re: kaстрираненови [re: Faber-Castell]  
Автор Gerb ()
Публикувано17.03.09 03:10



То има начин, за да го "хванат" за да го кастрират, както го правят с телета и кравите, не само в Щатите, но би трябвало на всякаде по света. "Гониш" го в някой доста по тясно място, кадето ветеринара може да се доближи до коня за да му даде упойката. През същото време може някой да му оправи копитата, и да му сложе углавник, да е с или без повода (за да е малко по лесен следващия път да го хване). И тука го правихме същото, за да ваксинираме и обезпаразитяване тези който не ти дават да се доближиш или поне да йм сложиш углавника. Но както и да е, и да не изка да го кастрира, пак ще се наложи някой ден поне да го ваксинират или поне да му подрежат копитата. Ако до тогава пак не се дава, ще трябва да се помисли за друг начин за да се доближи някой до малкия.

И аз реших да го кастрираме нашия. Не казвам че не ми се плачише да гледам кон дето толкова обичам да хърка легнал на земята и да го режат, но се промени доста след кастрацията за добро, заедно е с другите коне ма вънка по цял ден, и си е един от най спокойните коне, няма никакво значение, че е половин Мустанг.



Баща му иначе исках да го оставя за развъждането. Има добро родословие за породата му, има цвят дето рядко се среща, и има други квалитети, но съм сигурна че не е единствения жребец дето ще напада кастрати или млади жребчета през оградата, и да си между тях (както си беше мойта грешката, за да ме е охапал толкова лошо).

Аз иначе не виждам някой трениор да може да го обърне към някой кротко пони, без кастрацията. Най много ако се остава около кобилката, за да си имат малки кончета всяка година. Ще си мисли само за кобилката си, ще си мисли с хормоните му и инстинкта, вместо да съзнае как може да си е хубаво за някой човек да ти се радва и да те четка. Като майка и аз, се моля жребчето й, да не посегне на сина й. Знам че има доста хора, дето виждат кастрирането като "осакатяване", но само веднъж му трябва на малкия да те ритне или хапе здраво, или да направи нещо по лошо на сина й, не дай си Боже! Поне след кастрирането, и да мине малко време, би трябвало да е поне малко по лесно за някой да го обърне малкия, на един от най добрия другар и приятел на сина й. Ще е страхотно, да мине малко време, и тя да ни разкаже и покаже снимки, как сина й и понито се занимават и се обичат.



Тема Re: kaстрираненови [re: Gerb]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано17.03.09 07:49



точно...



Герб, аз се шегувах за това със хващането на понито..
иначе много хора в България виждат кастрацията като осакатяване...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.