Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 01.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кон Нобилнови  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано19.02.09 09:44



Някой от вас знае ли кон Нобил (или Нобел) от Надир. Коня е бил при Мишо в Арбанаси и след това е продаден в чужбина. Скачал е в България и до колкото чух има изяви до 1.30. Ако някой разполага със снимка или знае нещо за въпросния жребец моля Ви пишете ми. Благодаря предварително





Тема Re: Кон Нобилнови [re: Dessita_horses]  
Автор вaлчeтo ()
Публикувано19.02.09 13:10



Ако става дума за Нобел от Надир и Боровинка не е в чужбина,а е в нашата конюшна купи го едно момиченце





Тема Re: Кон Нобилнови [re: вaлчeтo]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.02.09 13:23



Мисля, че НАХОДКА има негова снимка и кичур от гривата му. Коня е много красив жребец. Изключително съразмерен, но за съжаление е хванал най-гладните години в конезавода "Климентина" когато е бил малко конче и е останал по-дребен. Това сърцато конче е малко по-високо от арабски кон, но с лекота преодолява паркури с височина 130-135см. Надявам се сега да е при добри стопани. Доста е презижвял и той.......!



Тема Re: Кон Нобилнови [re: Dessita_horses]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 13:55








Тема Re: Кон Нобилнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано19.02.09 16:27



Да, това е Нобел, който познавам и аз. По паспорт се води НОБИЛ, но се казва Нобел. Наистина е от Надир и Боровинка. И двата коня са вносни, т.е. и той е вносен един вид, просто е роден в конезавода. Нобел - означава благороден, мисля че отговаря на същността му.





Тема Re: Кон Нобилнови [re: HAXOДKA]  
Автор Gerb ()
Публикувано19.02.09 17:39



И моя Герб (почина преди 2 години) е от Боровинка, знаеш ли нещо повече за нея? Каза че в вносна, знаеш ли също и нещо за нейните родители? Много ми е интересно.

.
А нобел сега на колко е години?



Тема Re: Кон Нобилнови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 17:56



И аз само за него се сетих...Друг не знам...



Тема Re: Кон Нобилнови [re: Gerb]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано19.02.09 18:54



Ще те излъжа колко е годишен точно-може би към 9-10 годишен отива, но не го приемай за чиста монета. Мога да ти кажа, но след няколко дни, когато си проверя архива

. За Боровинка знам само, че е била доста доста дребна. Герб го знам. Помня как мислеше да го пращаш по нашия регион. Помня Миранда и още една кобила, със С ако не се лъжа.



Тема Re: Кон Нобилнови [re: HAXOДKA]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано19.02.09 19:01



Не е със "с", а с "щ". Щариола.





Тема Re: Кон Нобил [re: HAXOДKA]  
Автор Gerb ()
Публикувано19.02.09 20:13



Да, Герб си ми беше най първия и най голямия любимец, но явно нямах начин да си го взема по рано или поне да си го погребиме. Все още ми е много мъчно и тешко за него. Да не би и той да е от Плевен?

Другите са Миранда и Щариола. Те сега са на около 30 км от София, и са постоянно на вънка. Мислиме да я продадеме Щариола, особено след като баща ми почина през коледната ваканция и майка ми е все още почти без пари. Дано някой ден скоро да успея да си взема Миранда.

Аз уиначе знаех за Нобел, много исках да си го купя когато го продаваха, но нямах тези пари за колкото искаха да го продават. Дано момичето си го гледа добре, и ако го продава някой ден, да разбера и аз. Много бих искала ако имам начин тогава, за да си го купя и да си го взема. Но това са само мечти за сега. Какъвто и беше брат му Герб, не може и тя да не се влюби в него и да иска да си го има до края на живота му.

Иначе аз тука се занимавам почти само с спасяване на конете. Повечето са на породите Quarter Horse, Пейнт, и Тennessee Walker-и, само няколко се яздат, и конете са на възраст от едно малко бебе, до една на почти 22 години. Не знам, на няколко хора може да йм е огромен кефа за да си гледат спортен кон, но също си е страхотно да гледаш благородността от конете който иначе кой знае къде ще са сега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.