Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 05.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема НЕЩО НОВОнови  
Автор lionesss (мъркотевица)
Публикувано23.01.09 18:26



...или може би не. Може би някои от вас знаят за съществуването на тази база, но аз лично съвсем случайно попаднах на сайта и много се накефих. Галерията им е пълна със страхотни снимки, а и като цяло ме радва идеята за подобно място и подобни отношения с конете.






Тема Re: НЕЩО НОВОнови [re: lionesss]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано23.01.09 18:39



Леле !!! Уникално е наистина това..



Imperare sibi maximum imperium est

Тема Re: НЕЩО НОВОнови [re: lionesss]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано23.01.09 20:33



Деси това е Сашо Каубоя,знам му базата ходила съм там,но още небеше довършена....



аз и Йо Йо

Тема Re: НЕЩО НОВОнови [re: piper_haliwell]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано23.01.09 22:32



да, хубаво е, има симпатични кончета. Въпреки че аз лично не си падам по уестърн изпълненията!





Тема Re: НЕЩО НОВОнови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано24.01.09 04:54



Да си призная - тук съм съгласна...и не разбирам защо всичко, свързано с общуването, непременно трябва да е каубойско ?

Извън това не може явно...
Иначе никак не е лошо...



Тема Re: НЕЩО НОВОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано24.01.09 10:13



всичко свързано с общуването с конете е както наричаш 'каубойско' имаш пред вид уестърн предполагам? - и е така защото от там произхожда... и затова и традициите.. у нас няма кой знае какви традиции в това отношение...

но това съвсем не се ограничава само с хората които практикуват този стил езда... все повече хора които искат да издигнат взаимоотношението с конете си на по високо ниво и да намерят разбиране се интересуват от този тип връзка...

и сега е в ръцете на хора като теб, с отворено съзнание, които се интересуват от този тип обучение да се учат - че има много повече от това да изкараш коня си да го прояздиш и да го заключиш обратно в бокса... конете комуникират с нас със много леки знаци, и повечето хора за съжаление просто ги игнорират само след като постигнат каквото те искат.....



Тема Re: НЕЩО НОВОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор lionesss (мъркотевица)
Публикувано24.01.09 11:46



Ами аз честно казано не възприех "уестърн езда" като ключова дума тук, когато разглеждах сайта.
Пък относно твърдението ти, че "всичко, свързано с общуването непременно трябва да е каубойско"... Може би причината се корени в това, че американците са тези, които вдигат голяма дандания около подобен тип практики (те вдигат голяма дандания около всичко, което правят всъщност, независимо колко е значително...или не). Ако напишеш в гугъл natural horsemanship едни от първите резултати ще включват имената на Монти Робъртс и Парели. Не означава, че няма и други хора обаче. Хора, които не залагат непременно на уестърн ездата и уестърн стила на работа с животното, но пак работят върху създаването на връзката човек-кон - просто не го афишират толкова. В крайна сметка практиката е доказала, че ако имаш два продукта, единият не особено качествен, но пък много добре рекламиран, и един с по-добро качество и липса на каквато и да е реклама, твърде вероятно е потребителят да избере първия...



Тема Re: НЕЩО НОВОнови [re: lionesss]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано24.01.09 14:20



Ах, онзи ден случайно попаднах на този сайт и много се радвам за успехите на Сашо в тази насока.



Тема Re: НЕЩО НОВОнови [re: Faber-Castell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано25.01.09 04:38



Именно това имам предвид...
Не знам, аз си мисля, че конят все пак е бил издиган в култ от индианците, а за каубоите си е бил работен добитък и транспортно средство - животното, с което ще догониш и завърнеш кравите...
А строгите мундщуци и шпорите с назъбени колелца някак си не ми се връзват с каквото и да е "общуване"...


И аз така, не обичам да ме ограничават - ей за това





не ми трябват каубойски атрибути...
А като каза за учене...Първите ми по - ярки опити са още от 98 -а...



Жалко, че бeше по времето на лентите, и много неща не ги снимахме...

Редактирано от Oлra Пpaйд на 25.01.09 04:39.



Тема Re: НЕЩО НОВОнови [re: lionesss]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано25.01.09 04:48



Аз пък не видях кое не им е...

Навсякъде каубойски шапки, седлата такива, ласо, ще ви научим ласо да хвърляте, ала - бала...Нормалрно седло никъде не видях...А на тия, уестърн, хайде мерси да правя нещо истинско - ако е за преходи, така, да сеу возиш на някой ама много кротък кон, може би са добри, но за иначе...Качих се веднъж, беше ми адски некомфортно - и може и да не повторя...





А виж, за данданията съм съгласна...и съм за това човек сам да има избора кое да опита - и да практикува това, което най му пасва на самия него...
Аз винаги съм била на тоя принцип - хубаво е да имаш много информация - и различни погледи - пък ако нещо ти пасне, добре, ако не, подминаваш и продължаваш да търсиш...
В моя случай - без седло нещата стават много по - добре - говоря за обикновно - а тия, тип уестърн, са бая по - тежки - значи - още по - зле...Ако конят ми с нормално седло ме усеща по - зле, какво остава за тия ?И даже на мен да ми бяха удобни, щяха да отпаднат...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.