Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 23.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Познайте коня?нови [re: ГOCПOДAP]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.01.09 05:28



Аз още съжалявам, че нямаше как да направя това за Гигант...И не само...





Тема Възраст...нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.01.09 05:31



На 20 юли 86 -а е бягал в Русе като 2 годишен на 1200 метра...Приз "ОСЦЖ - гр.Русе".
Значи - 25...





Тема Re: Познайте коня?нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.01.09 05:36



Мимко, това беше първото, което си помислих - като нищо изведнъж ще се "сетят" за него...Да е било веднъж, как да е...Помните ли 2007 -а като бях снимала хърбавата кобила на "Хан Аспарух" - бам в другия брой - друг такъв кон - пак там ! И оле, как не го гледат, оле това, оле, онова, ах, колко ни пука... Случайно някак...Загрижени, един вид...Бе как може някои хора да живеят като паразити - ви дят нещо - и се мъчат да го обсебят - а нямат свой живот ?

Та...като едното нищо...А ще е голяма гнус, наистина ! Черешката върху сладоледа.



Тема Re: на майка имнови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.01.09 05:39



Именно ! Виж колко благородно - това не е като да снимаш изкуствено лъснати мацки с разголени цици, сложени фалшиво по конете, с амуниция с етикетите, включително и по нагайките...

Дето си личи колко често пипат кон през живота си...
Освен кухите неща трябва и нещо смислено - пък тука - бам - на тепсия...само вземай и лапай наготово...



Тема Re: Познайте коня?нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано27.01.09 05:56



според мен, по добре е че са се сетили след като си ги 'подсетила' със снимката си и още като са чели коментарите от други хора които се интересуват от коне, отколкото да претендират че такива случаи не съществуват...и да игнорират тези бедни животни

В случая с Издател, ако някой се наеме да му помогне да се възстанови физически, та дори това да са хората от Езда, аз лично не виждам нищо лошо в това.. все пак интереса на коня е на първо място пред 'политиките'..



мое мнение...



Тема Re: Познайте коня?нови [re: Faber-Castell]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано27.01.09 08:35



е, съгласна съм естествено, че интереса на коня е на първо място.
Забелязвам обаче в последно време една отвратителна тенденция при ездачи и собственици на Хан Аспарух. Много от тях вече тотално са комерсиализирали конете си. Онзи ден ми се обяснява как един кон бил целия в някакви циреи или люспи или нещо такова по главата и собственичката нищо не правела.Казвам: да взема проба и да я занесе в лаборатория да се види какво е? Отг: Ми тя не знае къде да я занесе! Аз: Да ми я прати, аз ще я занеса!
Отг: ми тя не иска!
АМА КАКВО Е ТОВА: ТЯ НЕ ИСКА!??????

Първо, че е нечовешко и безобразно отношение към коня, второ, че това й е много удобно. Аз лично бих я хванала за гърлото точно поради причината, че не е загрижена за комфорта и здравето на коня си, и второ защото така може да зарази и другите коне в конюшната. Много се възмутих, чух и разни други случки и вече се убедих тотално, че в София нещата вървят на зле.



Тема Re: Възраст...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор freerider (непознат)
Публикувано27.01.09 09:12



Моето мнение е че ако изключим че е мръсен изглежда съвсем нормално за тази възраст.



Тема Re: Познайте коня?нови [re: HAXOДKA]  
Автор saremka ()
Публикувано27.01.09 09:29



Ако в България има Animal cruelty investigation, ще има много конфискувани коне и на много хора ще им бъде забранено да имат собствен кон.





Тема Re: Възраст...нови [re: freerider]  
Автор saremka ()
Публикувано27.01.09 09:38



Аз изобщо не мисля че изглежда добре за тази възраст. Някои се опитват да се възползват точно от този факт, че виждате ли той вече е много възрастен и просто така си изглежда.


А той всъщност е на не повече от 25 години...
Това не му пречи да е добре нахранен, да има достатъчно постел, да се чисти всеки ден, да се изкарва на слънце и на разходка, с две думи да е щастлив.
Находка показа снимки на един 23 годишен кон в България, който е далеч по щастлив и се радва на старините си. А да не говорим на запад, как живеят старчетата.



Тема Re: Познайте коня?нови [re: saremka]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано27.01.09 10:14



ДА ДА ДА ДА! И Аз искам Маями полиция, ама не!


Колкото до мнението на Фриирайдър-не знам с какви очи гледаш, но определено трябва да погледнеш през моите. Ако коня се виждаше и назад, мисля че нямаше да направиш този коментар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.