Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 23.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Познайте коня?нови [re: Faber-Castell]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано26.01.09 15:22



Ами конят се води на Федерацията, преди години те са връчили писмо на Антон Дацински, с което му зачисляват коня ЛИЧНО. Но след определени събития, те решават да оставят коня в ККС Спартак - Плевен. Лошо няма, но след това те предоставят за отглеждане коня в Кнежа. Конете от другите снимки са само за визуализиране на настоящият му външен вид. Целта ми не е да обидя Федералните и останалите, които наистина имат вина коня да е в това състояние, а да се вземат мерки и нещата да се поправят. Ако някой има идея къде конят може да изкара старините си мисля че ще оправим нещата с издръжката. Ако съберем средства аз ще се погрижа за храната на коня, имам и идея за настаняването му, макар тя да не е съвсем сигурна. Мисля писмото да бъде отправено от всички нас - клуб КОНЕ. Днес ще го съчиня и ще ви го пусна за одобрение и-или идеи.



Тема Re: Познайте коня?нови [re: HAXOДKA]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано26.01.09 16:15



ето един 23 годишен кон в БГ. За грижите в Германия няма да обяснявам. Там са още на по-високо ниво.


хубаво старче, а?



Тема писмотонови [re: HAXOДKA]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано26.01.09 16:17



Уважаема Българска Федерация Конен Спорт. Това писмо е от всички членове на клуб КОНЕ в България и е по повод един от конете на България, за чиято съдба сме сериозно загрижени и обезпокоени. Визараният кон е ИЗДАТЕЛ. Не мисля, че ще възникнат съмнения относно името му, защото не познаваме друг кон с аналогично име, още повече с такава тежест на изявите му.
Конят ИЗДАТЕЛ е около 27 годишен, бил е държавен кон, язден е от много състезатели. В момента същият е настанен за отглеждане в гр.Кнежа близо до Плевен. Член на клуба, случайно посети това място и остана потресен от условията, в които той живее (очудващо е как все още живее) и състоянието, в което се намира. Конят е изключително слаб и гладен, боксът е застлан с оскъдни количества слама, като преобладава циментовата настилка. Очите на животното сълзят, погледът – излишно е да го коментираме. Гледайки го можем да изучим скелетна анатомия на кон. Не можем да пренебрегнем очевидния факт за задните крака на коня, които са надути. Най-малък проблем в случая е мръсната, безцветна и нездрава козина и грива на ИЗДАТЕЛ.
Всички ние се питаме кой е допуснал това и защо? От липса на средства или от липса на грижи? Вероятно всички Вие, най-малкото като истински любители на конете знаете, че възрастния кон се нуждае от специални грижи – храни, добавки, условия и медицински грижи не на последно място. От това се нуждаят всички коне, независимо дали са минали, настоящи или бъдещи спортисти, или просто обикновени коне, които ни даряват щастието да общуваме с тях.
По този повод подобно безотговорно и дори жестоко отношение е повече от осъдително, дори безобразно, защото това е емблематичен кон за българския конен спорт и най-вече за дисциплината „ПРЕСКАЧАНЕ НА ПРЕПЯТСТВИЯ”. Излишно е да изброявам десетките му успехи и принос в национални и международни турнири от името на Република България и за името на БФКС. Това е един от малкото коне, покрили квалификации за Световна купа. Статистиката живее в спомените на всеки от нас и хартиените резултати не могат да предадат емоциите от появяването му на терена и затаявенето на дъх при всеки един негов старт.
Може би ще възразите, че конят е стар и е нормално да е недохранен, но мнозина от нас са виждали в страните от Западна Европа какви са грижите за подобни бивши шампиони и изобщо за обикновените възрастни коне. Какво правим ние в България, какъв пример даваме, с какво наистина се гордеем и колко се гордеем? Колко истинска е нечия обич към този кон? Наистина ли липсата на пари е довела до състоянието му? Къде сме ние? Кой е виновен? Това са само малка част от въпросите, които си задаваме и чиито вероятни отговори не можем да проумеем. Вероятно също така, Издател не е единственият кон в подобно състояние, но поне за него може да се направи нещо, защото той е един от многото коне, които заслужават УВАЖЕНИЕ, ако не любов, независимо от възрастта и собственика му.
Ние от клуб КОНЕ, няма да оставим нещата в това положение, а ще предприемем сериозни мерки за СПАСЯВАНЕТО на този кон, стига да не сме закъснели. Оставяме отворена вашата инициатива в делото и свободен начинът Ви на действие, осланящ се на съвестта и чувствата Ви. Надяваме се на съдействие. Ако това не е в компетенцията Ви, ние ще се заемем със случая и ще променим последните дни на ИЗДАТЕЛ.

27.01.2009г. С уважение:
Клуб КОНЕ – Dir.bg

В проложение изпращам двете снимки, с които разполагаме на Издател за последните месеци:



Тема Re: Познайте коня?нови [re: HAXOДKA]  
Автор ГOCПOДAP (MY LOVE)
Публикувано26.01.09 18:26



Аз също бих помогнала.Много ми е мъчно за такива кончета,които са изоставени на произвола на съдбата.Това за пореден път доказва,че хората гледат на тях като средство за припечелване на пари,а в момента когато е нужно да им се отблагодариш за това че са ти служили вярно ти ги обричаш на мъчителна смърт.Аз се грижих за едно такова конче пак държавно,което го бяха оставили без храна,вода и 6 месеца не беше излизал, преди това са го ползвали за учебен,товарен и хипотерапия.За 5 месеца никой не можеше да го познае.Той беше с атрофирали мускули,не можеше да върви,но лека полека с добра храна и грижи се възтанови.Много му се радвах.Тогава го купиха хора които пак го бяха върнали на това ниво

Сега вече не е между живите но се надявам да е на по-добро място.......:(((



Тема Re: Познайте коня?нови [re: HAXOДKA]  
Автор communitas ()
Публикувано26.01.09 19:05



Здравейте, до сега не съм писала във вашия клуб, не мога да кажа, че се занимавам и серизно с езда, но сам виждала Издател преди 10 години. Сега, като го видях и съм потресена

. Всичко това, което се случва е много тъжно и ако решите да събирате средства също бих ви подкрепила. Според мен би трябвало да се потърси по някакъв начин отговорност от федерацията.



Тема Re: писмотонови [re: HAXOДKA]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано26.01.09 19:49



Мимко,браво за това,че успяваш да накараш хората да се замислят къде им е съзнанието и ако въобще имат такова да го провокираш да излезе на бял свят!Включвай ме и мен в инициативата по спасяването!И аз ще помагам!Дано се съберем възможно повече хора.
Дръж ни в течение какво са ти отговорили после,моля те.

Imperare sibi maximum imperium est


Тема Re: писмотонови [re: Gepina]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано26.01.09 19:58



Хора,а някой няма ли цяла негова снимка в профил(скорошна)??? Сигурна съм,че ще е още по-неприятно въздействаща!

Imperare sibi maximum imperium est


Тема Re: Познайте коня?нови [re: communitas]  
Автор freerider (непознат)
Публикувано26.01.09 21:19



Простете за невежеството , на каква възраст е коня в момента



Тема Re: Познайте коня?нови [re: freerider]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано26.01.09 22:03



Пише си, около 27.





Тема Re: Познайте коня?нови [re: HAXOДKA]  
Автор 3apя (ентусиаст)
Публикувано26.01.09 22:04



Ако има още шанс да се направи нещо за коня имате и още един глас ЗА!
Очаквам новини и информация как и къде да се включа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.