Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 27.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема МалКо кОнскИ стАтийКи ;) ;)нови  
Автор adonia (лудитооо)
Публикувано29.11.08 19:47



ЗдрАвеЙте клУБари

! От незАпомнЕНи врЕМена нЕ съм пИСалА в клуба ,нямам врЕмЕ...ЖивОтЪТ нА стУдЕнт в техНИчЕски УнивЕрсИтеТ ее....Меко кАзАнО ГаднИчък... МожЕ и в мЕН да Е винАта знАм ли,знАМ сАМо,че мИ е мнОоОгоО трудНо...е КАкто Ще дА е,кОфти трЪпкАта е,че И за ЕЗда не остАВа вРЕме,самО кАТо се прибЕра в Разград -един път в месеца-- съм покрай конете,ама я яздя ,я не... ...Та прИбИрам сЕ вчерА и нАшитЕ мЕ посреЩат с една купчина вЕстницИ-тук имАло писАНи 2 рЕда за коне, там 4 --и аз естЕствЕно се рАдвАм ,та рЕших дА сподЕЛя с вАС... За тези,коитО не са Ги видЯли и зА коитО са интЕресни.Две От тЯх,коИто са пО -прОдълговАти май бЕз зуум нЯма да се рАзчетАт..СЪжалявАм,за което.... нАдЯвам сЕ да прЕдстАВлявАт нЯкКАкъВ интерЕс все зА някого... ПоздрАВи на всиЧки...
P.S. Ще съМ мнОГо бЛАгодарНа на тозИ ,коЙто ме светНЕ що зА порОда е "ЧерЕН дунАВски ТЕжковОЗ"...









Тема Re: МалКо кОнскИ стАтийКи ;) ;)нови [re: adonia]  
Автор K@terina (студент)
Публикувано29.11.08 20:28



Да знаеш, че като завършиш ще осъзнаеш колко е хубаво да си студент.

И аз първата година така си мислех колко е трудно и гадно, е ако си сменила града де(аз го смених). Много бях доволна когато Ивайло Любенов ме прие да яздя при тях. Тогава общо взето почнах да не се прибирам презпочивните дни. Само дето сега ми липсват много конете и хората там, ама не е на края на света- вижда ме се и сега. А сега само чакам да стане 5 часа и да ходя при конете, но всичко е по-трудно особенно като се стъмва рано сега-зимата- общо взето не ми стига времето за нищо. Така, че но се отчайвай толкова.



Тема Re: МалкО оФф-чЕ сЕ полУчи :)нови [re: K@terina]  
Автор adonia (лудитооо)
Публикувано29.11.08 20:54



Не ,Кате,не Е сАмо зАрАдИ смЯНатА нА грАда, аз,че го смЕних -смЕних гО-Във ВарнА уча,ама и с учебния мАтерИал сЕ глЕДаме лОшо.Компютърни системи ми е спЕциАЛностТа,е то-елЕктротехника,електроника ,програмиране,--- за човек,който Е завЪршИЛ езИковА гИмнАЗия И НикогА не Е учИЛ нитО грАм от ГорепОСоченИТе нещА и са МУ абсоЛютНО тъмнА индИя-ВярваЙ ми ,гАднО ее --мнОгоо и тО не е зА зубрЕе ,а зА рАзбИране,нО аз СЪм зА бой-Аз сИ го Избрах... и мнОго ни гЪрчАт,всЕ ученЕ ,УченЕ и пАк учене,времЕ за сЪн не остАВа, за живоТ к`фо дА си гОворИм,елЕ пък зА ездА....КофтИ ми Е ,нЯмА как,3 годИНи и нещО всЕки ден нА седлоТО и сЕГа хоп ОТ нищОто-по 20-30 денА без ЕЗда

...



Тема Re: МалкО оФф-чЕ сЕ полУчи :)нови [re: adonia]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано30.11.08 14:52



в този ред на мисли ето нещо и от мен, и за мен:


под колоната долу в ляво има падащо меню АРХИВ. Избирате НОЕМВРИ, и после 25ти НОЕМВРИ. Статията е в раздел СПОРТ И ТУРИЗЪМ и се казва: ЗА КОНЕТЕ, ЕЗДАЧИТЕ И УСПЕХИТЕ НА БЪЛГАРИТЕ В ИЗПИТАНИЯТА ПО ИЗДРЪЖЛИВОСТ

Никой няма да ми попречи........

Тема Браво!нови [re: HAXOДKA]  
Автор grey_rider (новак)
Публикувано30.11.08 17:22



Хубава статия и похвални постижения! Браво, че си решила да се занимаваш с тази дисциплина, а не със скучното прескачане на препятствия. Ако може, разкажи нещо повече за твоите коне, за тренировките, за всичко, много ми е интересно! Може и да си го правила, не знам, но аз лично не съм чела нищо по-подробно във форума. Ако не се лъжа, те видях тази година във Войводиново на изложбата на арабите, но не знаех, че си ти и чак после направих връзката.





Тема Re: Браво! [re: grey_rider]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано30.11.08 23:50



Не знам точно на кого отговарям, имам предположение, но ще е по-хубаво да избистриш съмненията ми


За дисциплината мога да разкажа доста. От две години се занимавам с нея и все още прескачането на препятствия ми липсва, защото това съм правила в останалите 10години от общо 12те, през които съм яздила. Често ми се иска да се върна в конкур ипика, но когато яхна някой от арабите из балкана - в горите и по поляните, и си казвам, че това повече ми допада. Всъщност истината може би е, че тук ми дадоха истински шанс да се изявя и да работя в екип както винаги съм искала и мечтала. Досега винаги са възпрепятствали изявите ми, може би не умишлено, но за собствена изгода. Определено разочарованията ми при прескачането на препятсвия е по-голямо. Всъщност за разочарования в индюранса не мога и да говоря, защото тези две години бяха истинска положителна и несравнима емоция, подплатена с отлични постижения. От конкур ипика хубавите ми спомени са само с Находка. Мечтая някой ден пак да имам конкур ипичен кон и да ходя пак по състезания по прескачане, макар и не с амбициите да ставам майстор на спорта, а просто заради доброто старо време. Стига вече с лирическите отклонения, сега по същество.
Дисциплината наистина е млада за България, но мисля че много хора могат да се включат в нея.Хубавото е, че като член на комисията по индюранс за БГ и деен участник в нея, си поставихме аз и останалите й членове, високи изисквания, които ще гоним занапред, а не примитивни правила, с които ще гоним световните сили в дисциплината с години наред. Това е хубав спорт, с интересни коне. В началото ми беше много странно да яздя кон с размерите на куче, но бързо свикнах. Друго странно нещо бе стилът на езда. Така популярното "събиране и подчинение" на коня тук нямат място. Арабът и по-точно арабът за индюранс не се нуждае от това, не се нуждае всъщност ездачът му. Това са живи коне, предани, интелигентни, сърцати, упорити, определено с характер и мисля, че са веселяци. Не споделям мнението на хората, които твърдят, че това са "кисели" коне. Дисциплината изисква много дисциплина, постоянство, екипна работа, познания, методичност и ред други качества. Момичето, с което яздя - Жанина Иванова е тренирала 2години, а може би и малко повече от 2, в Англия с един от най-добрите треньори в кралството. Въпросният треньор тренира конете на Шейх Мохамед Ал Мактум от Дубай. Сами разбирате колко много е спечелила тя с престоя си там, с познанията, които е придобила и опита. Естествено от това може да се възползва интелигентен човек, който преди всичко обича и конете. Е, с Жана се сработих много добре. Установихме, че мислим еднакво, но това е една друга тема Обикновено тренираме рано сутрин, защото през лятото става много топло и после е тежко на конете. Къпем ги всеки ден, храним ги със специални храни, добавки, защото това е неизбежно при спортисти от такъв клас и в такава тежка дисциплина. Досега не съм имала леко състезание, може би единственото такова за мен бе това в Гърция в началото на годината. Моите коне са два (става въпрос за тези, с които се състезавам), а иначе съм си "заплюла" още един два, а може и три
ето малко снимки:


това е Бахри, тук сме в Румъния тази година


пак той, тук сме в Цигов чарк 2008г.


отново в Цигов чарк


аз, Топчо и Жана в Шумен тази година


аз и Захир в Цигов чарк тази година

За тези, които не знаят само да спомена,че Бахри е кастрат, а Захир е жребец. Другият ми любим кон също е жребец и се казва Ташрин. Бахри е от Сирия, а Топчо е от Кабиюк.
Надявам се да е било интересно, всъщнос не разказах много за същността на самата дисциплина,т.е. правилника, но не разбрах дали това ще ви интересува. Ако на някой му е любопитно нека каже, а аз ще му разкажа! Дано Ви е било интересно!!!

Никой няма да ми попречи........

Тема Re: Браво!нови [re: HAXOДKA]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано01.12.08 13:53



Страшно ми е интересно всичко за тази дисциплина,бих казала най-интересната за мен именно заради това,че се язди сред природа,което е несравнимо като изживяване.Поздравявам те за това,че си излязла от клишето и си се захванала с нещо не толкова популярно у нас.Разкажи каквото можеш за тази дисциплина,а също така и за опасностите,в статията прочетох,че Жанина е била контузена на едно състезание.За какво най-много тр да се внимава....абе изобщо всичко.Поздравявам те за всичките ти успехи и съм сигурна,че ще имаш още много такива!





Тема Re: Браво!нови [re: cowgirl]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано01.12.08 15:40



Опасностите се крият най-вече в терена, както и това когато конете играят вместо да внимават. Но ако си достатъчно добър да се крепиш на гърба им, това няма да ти е проблем. Да, Жана падна в Румъния на балканиадата тази година. Теренът беше ужасен- цялата нощ преди състезанието валя дъжд и трасето беше много кално, затъваше се на места и се пързаляше ужасно, защото и тревата отгоре беше много мека. Когато тръгнахме на старта, който е масов, тоест всички състезатели стартират едновременно, очаквахме, че конете ще се изстрелят, защото преди това Бахри взе да откача нещо. Правеше пируети във въздуха и се чудеше какво рязко и стряскащо движение да направи. Това му поведение забелязвам за втори път. Предния път беше миналата година пак на същото място - на балканиадата. След като стартирахме всичко беше наред. Трасето започваше с леко нанагорнище по един каменист път, а след това завивахме надясно и продължавахме така около километър. Двете с Жана вървяхме отпред една до друга, а останалите от нашия отбор - Румен от Шумен с Мефизол и Полито също от Шумен с Мерзух-отзад. Жана караше Император по пътя, а аз леко в ляво от нея и леко по назад и извън пътя по тревата. По едно време конете взеха да се увличат от скоростта, а аз внимавах да не се пързулнем някъде. Малко по-напред докато галопирах видях, че има разорана пръс на големи буци и тъкмо се чудех какво ли ще стане като я стигна - дали ще я прескочим или ще се спънем в нея и тя вече беше дошла. Тогава изведнъж коня на Жана се хлъзна със задните си два крака, загуби равновесие и с предницата и падна целия върху лявата си страна, като Жана се озова под него. А аз връхлетях върху тях. Много се уплаших, защото всичко стана толкова бързо, че не можах да разбера дали ги стъпках или прелетях през буците. Спряхме, а тя не помръдваше. После всички от отбора се събрахме, тя се раздвижи. Коня продължи с останалите състезатели по трасето. Изпратих Поля да извика линейка с коня, а аз слязох, за да видя как е Жана. Е не беше много добре

Забавихме се около 10тина минути и след като тя вече стана от земята каза да се качваме на конете и да продължаваме напред. Така и направихме. После дошъл един джип да я пребере и с линейката я закарали в болницата за скенери и т.н. Прекарахме нощта заедно с нея там. За щастие всичко беше наред. След състезанието всички отидохме да я видим и да й подарим и нейната купа, защото въпреки падането й тя е част от отбора. Имахме и хубави златни медали от FEI. Състезанието бе с присъствието на член на ФЕИ, който беше в граунд журито. И така. Това общо взето са опасностите от падане по трасето. Може би е хубаво в такива ситуации да се слагат шипове. Но шиповете пък не са за препоръчване, защото това са големи дистанции. В случая беше 60км, но я си представете 160км. Опасно е за коня, може да се разкуца и куп други неща могат да се случат.

Никой няма да ми попречи........

Тема Re: Браво!нови [re: HAXOДKA]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано01.12.08 18:54



Не знам защо,но тази дисциплина винаги ми е изглеждала мн безопасна,едвали не си язиш полска и се кефиш,но явно не е толкова просто.И това си е спорт и крие рискове,но предполагам,че удоволствието е многократно по-голямо.





Тема Re: Браво!нови [re: cowgirl]  
Автор grey_rider (новак)
Публикувано01.12.08 19:48



Много е интересно наистина!!!
За безопасно... едва ли. Аз откакто яздя из планината, ездата в манеж взе да ми се струва най-безопасното нещо на света, независимо че съм само любителка и аматьорка в ездата. А от манежи имам клаустрофобия откакто се помня и винаги съм гледала да яздя някъде извън тях. Добре, че сега вече имам такава възможност постоянно и когато си поискам .
А да ходиш по истински състезания ИЗВЪН манеж ми се струва супер яко!!! Жалко, че едно време не се предлагаха такива интересни дисциплини в ездата , сега вече е твърде късно за мен - занимавам се със съвсем други неща и ми остава време единствено за любителска езда, но наистина страшно се радвам на хора като НАХОДКА, които реално и сериозно се занимават с това, което за мен ще си остане само една мечта. Но пък ми беше много интересно докато четох горните постове, все едно се пренесох на мястото на събитията .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.