Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 01.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ПРОДАВАЖБА/ПРЕДСТАВЯНЕ НА КОН...  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано13.11.08 05:28



Гледам напоследък обяви - било тук, било в борсата за коне, било из нета, че даже и в "Езда" - говоря за български коне - и ми прави едно много лошо впечатление - калпавите снимки. Под калпави разбирам не само конят да е дялнат пред бабките, че и по - нагоре, размазан, разтеглен и какво ли не, ами и мръсен...Вярно, не всички са добри фотографи, но пък ако искаш не знам колко си хиляди евро, все ще си направиш труда да викнеш някой познат, който да направи поне 2 - 3 по - свестни снимки - пък и ще си поизчистиш коня. Това, че конят ще се простуди, ако го изкъпеш, никак не ми звучи като смислено оправдание - ами при добре поддържан постел и редовна уборка, не се стига до там, че да няма друго решение, освен баня ! Ако не съм била конегледачка, да го приема, хоп, и се изцапал, да де, ама съм била, гледала съм и сиви коне, и такива, със светли опашки - и мръсен кон от конюшнята не е излизал - пък даже и за да го пуснем в падока да побяга !


А и добрата хигиена е част от грижата за здравето на коня - не просто да е красив...
Мисля си, че светлият кон трябва да изглежда горе - долу така :


и в никакъв случай така :

Същото важи и за жребците за заплождане - няма да си пуснете кобилата на някой , с извинение, опикан и осран кон, че да наринете и сума и пари за това !
Друг въпрос дали на пазара ще се насочите към измитите, и подредени в чиста щайгичка моркови, или ще се прехласнете по тези, с калта, в някоя прогнила щайга с плесен - че и да платите повече, отколкото за хубавите...
След като отворихме въпрос за обявите, мисля, че е добре да се говори и за това, как трябва да изглежда един кон за продан...



Тема Re: ПРОДАВАЖБА/ПРЕДСТАВЯНЕ НА КОН...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано13.11.08 23:24



аз съм съгласна с твоето мнение. Особено в Борса за коне има всякакви! Ако аз поддържам сайта, ще искам символични суми да снимам нечии кон! И сайта ще бъде на друго ниво. Вярно, чу хубавият кон и под скъсан чул се познава, но в днешно време външния вид продава!
А това за хигиената, че е част от здравето - по този въпрос има една поговорка: Оборката - половин дажба!



Никой няма да ми попречи........

Тема Re: ПРОДАВАЖБА/ПРЕДСТАВЯНЕ НА КОН...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано14.11.08 00:49



...

да..



Тема Re: ПРОДАВАЖБА/ПРЕДСТАВЯНЕ НА КОН...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.11.08 05:00



Ами оставям неграмотната част, дето хем на латиница, хем с един куп грешки, и едва се разбира какво въобще пише, че една кобила за кратко време има повече кончета, отколкото котка би родила котенца, и че на някои коне най - голямото им достойнство е, че си дават краката, ама поне малко от малко да ги докарат на снимка...
Иначе и аз бих направила снимка ей така, символично, заради идеята, дето се вика...
По външния вид можеш да разбереш много и за здравето на коня...
А последната мисъл не знам чия е, но съм чувала да казват, че е на генерал Владимир Стойчев...и съм много съгласна с това...



Тема Re: ПРОДАВАЖБА/ПРЕДСТАВЯНЕ НА КОН...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано19.11.08 00:34



Нямаше ли тук един кон публикуван скоро за продан, ама цялата опашка и грива бяха в една сплъстена топка пълна с тръни... горкичкото..

и това беше снимката че коня се продава..

бъдещите купувачи да му мислят как че почистят тръните...



Редактирано от Faber-Castell на 19.11.08 00:37.



Тема Re: ПРОДАВАЖБА/ПРЕДСТАВЯНЕ НА КОН...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Дakoтa_26 (странстваща)
Публикувано21.11.08 08:37



Споделям мнението ти.
Според мен коня трябва да бъде добре поддържан и без да му се налага да го продават.Случвало ми се е да яздя,много мръсен кон,което е гадно,защото много обичам да ги милвам и галя,по всяка една гънка на мускулите.Като е осран и опикан ,пак го галя ама гледам преди това хубаво да го изчеткам,че иначе ми се напластява цял слой от мръсотията по ръцете и дрехите.



Лошата хигиена показва и какво е отношението на стопанина към коня.

Конете ,които основно яздя на последък(тези в Школата на Кашай),макар да са гледани в естествена среда.т.е на поляната,макар и да имат по някой друг бодил из гривите,са много чисти и приятни за милване.Изобщо не миришат на лошо.
Но тях дъждът ги къпе,а вятърът ги суши.



Тема Re: ПРОДАВАЖБА/ПРЕДСТАВЯНЕ НА КОН...нови [re: Faber-Castell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.11.08 09:24



Абе виждала съм такова чудо и на живо, последно едното пони се прибра така - те понеже пасат на поляната, и току подмъкнат по някой репей, ама то нали затова е чистенето ? На нея над 20 й извяадих от гривата - тя пък много търпеливо стоя...И не съм загубила повече от десетина минути !



Тема Re: ПРОДАВАЖБА/ПРЕДСТАВЯНЕ НА КОН...нови [re: Дakoтa_26]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.11.08 09:29



Ми така е - то външния вид говори за грижите, които се полагат за един кон - и за здравето му...


И аз обичам да галя коне, и е много гадно, ако не е чистен с месеци...
Бодил винаги може да закачи - при нас има репеи и край пистата, и край манежа - при това са поникнали доста - конят като си навре муцуната да пасе, или само като мине по - близо, брой го полепнал...Ама се махат...
Нашият специално много обича да се търкаля - може би на това му е на второ място след яденето - и наистина, по принцип ако е кално, подбира по - сухичко, ама пак става на прасе, и понеже е и сив...Някъде го бяхме снимали в падока, това лято беше сякаш, отъркаля се от едната страна - и от нея - ама черен - другата си стои сива !Няма да казвам после какво търкане пада, ама коня си мръсен не го оставям, нито пък съм спряла да го пускам да се търкаля...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.