Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 28.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нормално ли е?нови  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано04.11.08 22:46



Вижте това:



Нормално ли е гърбът да е толкова "огънат" ?? А и коня да се язди, че и за спорт подходящ бил... няма ли да има някакви проблеми, след като гърбът е в такова състояние..

Редактирано от psiharche_93 на 04.11.08 22:57.



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: psiharche_93]  
Автор My Rules (((())))
Публикувано04.11.08 23:11



Не е "огънат" , а просто е седлиста. Ако знаеш Айс гърл на Ася Чанева тя пак е така седлиста.





Тема Re: Нормално ли е?нови [re: My Rules]  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано04.11.08 23:16



Аха, това питах де.. дали е нещо не както трябва или не е кой знае какво.. в случая била седлиста

А за Айс Гърл, честно казано не се сещам..

<-- Аз и Ая!

Редактирано от psiharche_93 на 04.11.08 23:16.



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: psiharche_93]  
Автор Gepina (Phenomenon)
Публикувано04.11.08 23:19



Йок - демек - не!Ни проблем,ни дявол

И да - Айс Гърл примерно е перфектния пример.А и то не е "състояние" това - смисъл състояние врезултат на нещо си(примерно неправилно натоварване,твърде млад кон.. дрън дрън .. ),а си е просто конструкция - има много такива коне.

Imperare sibi maximum imperium est

Тема Re: Нормално ли е?нови [re: psiharche_93]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано05.11.08 03:06



Преди няколко месеца бях в Германия. Срещнах се с доста производители на коне. Когато ни представяше коне в къщата си един от големите производители на холщайнер ни показа и един кон, който щели да го представят на изпитания за разплодник, тъй като много скачал. Гърбът на този кон беше по-малко седлест от на тази кобила и човека каза, че ще го представят с ездач под седло, защото така няма да се види на пръв поглед седлестия гръб, но поясни че е вероятно да не го лицензират въпреки качествата му, защото за спорта коня трява да има зрав гръб. Мисля, че не е проблем но вероятно може да възникне....



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: psiharche_93]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано05.11.08 04:11



Ами нормално е. Нормално е да има коне с неправилен екстериор.

Тази силна "извивка" се дължи на прекалено дълги гръб и поясница. Това предизвиква натоварване на сухожилията на гърба, слабост, загуба на тон на мускулите и хлътване. Демек виновни са си гените.

Седлест гръб най-често се получава още от старост и множество бременности. Причина може и да е липсата на необходими вещества, най-вече калции.

Но такива коне не почти не страдат от понижение на потенциала за (любителска/лека) езда (заради този недостатък специално). Вече при състезания като обездка и скачане може да имат проблеми, които донякъде могат да бъдат избегнати с правила тренировка/обучение и подходяща амуниция... Но при надбягвания, родео, поло не биха имали шансове за особено добро представяне.

Трябва да се внимава при езда. Много по-лесно се набиват и получават болки в гърба при неправилно седлане или езда. Може и да страда от схващане във врата, което да води до проблеми с постава и събирането.

Добре е да се слагат гелове, допълнителни подложки и т.н. при езда

Редактирано от DustDevil на 05.11.08 04:16.



Тема Re: Нормално ли е? [re: DustDevil]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано05.11.08 09:18



На въпроса Нормално ли е? Отговарям така - нормално е да се срещат такива коне.Но същевременно не е нормално да погледнеш еднин такъв кон и да кажеш - Нищо му няма! Това е един съвсем нормален кон. За любителска езда става, за спорт се съмнявам. При всички положения, за да съхраниш здрав този кон, трябва специално направено за него седло. В противен случай рискуваш много.

Никой няма да ми попречи........


Тема Re: Нормално ли е? [re: psiharche_93]  
Автор fresh_f ()
Публикувано05.11.08 12:21



Лично аз мисля, че седлестият гръб не е голям проблем дори за спорт, но седлото в случая е наистина важно, то трябва да следва извивката на гърба на коня! И да, Айс Гърл е с доста седлест гръб, имам я от 3 годишна, така си я взех и до сега слава богу не имала никакви проблеми. Седлото с което я яздя е специално пригодено за нея, това наистина има значение!

И така от личен опит мога да кажа, че със седлестия гръб на моята кобила не съм имала проблеми нито в скачането, нито в обездката, нито в кроса



Тема Re: Нормално ли е? [re: My Rules]  
Автор GENTARA ()
Публикувано05.11.08 15:07



Да аз много добре знам Айс гърл, защото една моя приятелка я яздеше преди всеки ден защото Ася беше в чужбина. И когато я яздеше винаги и слагаше една доста плътна и голяма възглавничка и по тозо начин този "проблем" беше незначителен.





Тема Re: Нормално ли е? [re: GENTARA]  
Автор fresh_f ()
Публикувано05.11.08 22:14



Хаха Йоана

Сега тази плътна възглавничка я няма вече, седлото на кобилата е направено специално по гърба й и не ми се налага да използвам такава дебела подложка, само гел. Иначе беше ужасно с тази възглавница, седлото се въртеше и бягаше назад.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.