Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 22.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Къпете ли си конете през зимата?нови [re: HAXOДKA]  
Автор lvan44 (повелителя )
Публикувано16.02.09 16:57



точно така правилно





Тема Re: Къпете ли си конете през зимата?нови [re: lvan44]  
Автор Fortysymo (Свободен :-))
Публикувано16.02.09 20:30



Здравейте, ще ви споделя какви са ми наблюденията от Норвегия. Зима, сух студ, минус 15, вечер до минус 20. Сняг над метър.
Конете се изкарват всеки ден навън по падоците но имат по 2 попона. Изключение правят по младите коне около 3 г които са без с цел закаляване.
Тези, който се връщат от тренировка са като изкарани от камера. На местата където се получава потене са целите в лед и скреж. Особено около устата. Попони по време на тренировка не се ползват.
След тренировка се вкарват в мокрото помещение, което заема 4 квадрата от самата конюшна и се обливат с топла вода местата където са запотяванията. Шия, предните крака, всичко около лопатките, предната и задната част на корема и междубедрията. Изцежда се със 50 см-ва пластина която се свива във формата на лък. Покрива се със 2 попона и се вкарва в бокса. Предварително му е сложено сеното. След като изсъхне до около час се започва ресане и четкане което повече напомня на масаж. След това се прокрива с нови 2 попона, който са само за вечерта. Всеки кон има минимум 3 двойки попони. Зимни, за дъждовно време и за вечерта. Да не забравяме и официалните за състезания.
Помещението не се затопля допълнително. Съдя по това че сутрин водата в кофите е замръзнала.
Обяснението, което ми дадоха беше, че когато конят е загрят след бягането не е проблем да се изкъпе а топлината, която отделя е достатъчна да се самоизсуши. НО САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРИ УСЛОВИЕ ЧЕ СЕ ЗАВИЕ СЛЕД ПРОЦЕДУРАТА.



Тема Re: Къпете ли си конете през зимата?нови [re: Fortysymo]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано16.02.09 20:54



Ех, че хубаво звучи.. кога ли ще чуем "Ето какви са Впечатленията ми от БЪЛГАРИЯ.. и подобно обяснение.."



<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: Къпете ли си конете през зимата?нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Fortysymo (Свободен :-))
Публикувано16.02.09 20:57



"Ако искаш да промениш света, започни от себе си"





Тема Re: Къпете ли си конете през зимата?нови [re: Fortysymo]  
Автор saremka ()
Публикувано16.02.09 23:24



А конете за какво се тренират, че не съм разбрала май?
А бръснати ли са?
Аз работих в Англия с бегови коне, там процедурите са същите, но не е толкова студено. Иначе точно както казваш ти, всеки кон си има гардероб от попони.
–тънка попона (като риза) за вътре, конюшната имам предвид
–дебела попона за вътре (като грейка)
–одеяло или вата, която се слага между тези две
–хавлиена попона за след къпане или потене
–попона за навън(непропускаема за вода,вятър)
–лятна попона, която е като мрежа и педпазва от мухи
–някои коне с проблемни гърбове имат и магнитни попони
–и отделно представителните попони, които се взимат за състезания





Тема Re: Къпете ли си конете през зимата?нови [re: saremka]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано17.02.09 08:22



За надбягвания




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.