Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 28.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Интересна случканови  
Автор sky_devil (Ангелчето)
Публикувано09.09.08 22:02



Искам да ви разкажа една случка която се случи вчера:
Яздя в една база край Варна, намира се във вилната зона на село Осеново и покрай нея е пълно с необработваеми полета и място за луди галопи.Аз и момчето което помага за конете решихме да излезем за пореден път на полска за да прояздим конете които останаха неизкарани за деня.Това бяха два жребеца които и друг път сме изкарвали заедно и не са правели проблеми ако не ги събереш твърде много.Още когато излязохме на пътя към поляната моя жребец разтръска глава и се опита да се разиграе, казах си "днеска явно е в енергия и ще има интересни случки" и застанах малко повечко на щрек.Другия жребец по принцип е страшно спокоен и никога не съм го виждала да се разиграва, единствено само се прави на малко по стреснат от колкото е.Когато стигнахме подходящата поляна подкарахме в галоп.Моя жребец по- принцип е водач когато сме на полска и за това пак аз бях отпред.В един момент двата коня галопираха един до друг понеже другия жребец е доста по висок от моя и съответно е с малко по голяма крачка и колкото и бавно да галопира започна да ни изпреварва.И друг път сме галопирали безпроблемно така , в един момент както галопира до мен другия жребец започна да прави гръбчета.Аз веднага започнах да спирам и да викам на коня охооо, охооо като се надявах по тоя начин поне лапето да се съвземе малко и да го спре.В следващия момент гледам как момчето вместо да го спира тръгна да слиза настрани в движение

Съответно резултата беше да се изплюска по лице в тревата Конят му продължи да галопира и моят тръгна да го следва.Едвам успях да го спра и се върнах за да видя как е момчето.Слава богу всичко беше наред, леко накуцукваше но му нямаше нищо.Обърнах и тръгнах да търся коня му, карах по пътя от който дойдохме като се надявах да е тръгнал да се пребира.Оказа се че конят му малко се е полутал из поляните и дойде зад нас на пътя.В един момент се оказах на гърба на един жребец и на срещами тичаше друг.Тогава си викам "ей сега стана тя...." за мое голямо щастие другия жребец след като се поайгъри малко и посегна няколко пъти с преден крак,моя не отвърна толкова явно и успях да го поизбутам в страни и да успея да звънна на шефа да дойде с джипа да прибере единия кон защото не можех да пресека шосето по тоя начин и да разчитам да няма коли.Докато чаках да дойде се опитах да задържа другия жребец близо до нас и в същото време да не се навира в моя жребец, че да не се сбият.Тръгнах по пътя за базата и се оказах свидетел на супер странна гледка....... аз вървя напред с жребец а другия жребец му лапнал пет косъма от опашката и върви плътно по петите ни без да се случи нищо Единствено моя жребец от време на време се опитваше да погледне на зад и леко изцвилваше Караме си така по пътеката и насреща ни едно магаре, ония жребец веднага тръгна да провери дали не става въпрос за някоя кобилка.Аз се отдаличих на няколко крачки и почнах да го викам да ни последва, той поогледа магарето и след като не му се стори достатъчно интересно тръгна отново към нас.Слава богу в тоя момент дойде шефа и го хвана.Аз тръгнах да прибера моя кон и да се върна да взема тоя за да не остане джипа на поляната.Докато разседлая набързо шефа доведе жребеца и го прибрахме и него.След това се качихме на джипа и тръгнахме да търсим лапето из поляните, обиколихме я два пъти докато го намерим по кой път е тръгнал да се прибира.
В крайна сметка всички се прибрахме живи и здрави като изключим охлузения лакът на момчето



Тема Re: Интересна случканови [re: sky_devil]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано10.09.08 09:52



Лелее...добре че сте се разминали с нещо по-сериозно, че с два жребеца и то в енергия...можеше да стане някоя беля. Добре, че всичко е завършило благополучно и че момчето се е отървало само с охлузването...



Тема Re: Интересна случканови [re: sky_devil]  
Автор dandy (gringo)
Публикувано10.09.08 15:02



Късмет,че жребците са кротки

,иначе случката си я бива ,но дано да нямаш занапред много такива случки,че следващия път жребците може да не са толкова добронамерени

<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от dandy на 10.09.08 15:03.</EM></FONT></P>

Редактирано от dandy на 10.09.08 15:05.



Тема Аре, моля тенови [re: dandy]  
Автор PreMeg ()
Публикувано10.09.08 16:31



оправи си сигнатурата (огромната снимка)! Да четеш теми след твой пост, меко казано е адски изнервящо

.Размер 800х600рх ш'ти е идеално. Мерси!



Тема Re: Аре, моля тенови [re: PreMeg]  
Автор dandy (gringo)
Публикувано10.09.08 23:32



Има лични бележки за недоволните,така само се разводняват темите





Тема Re: Аре, моля те [re: dandy]  
Автор PreMeg (титла....няма)
Публикувано10.09.08 23:37







Тема Re: Аре, моля тенови [re: PreMeg]  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано11.09.08 00:48



Случката, добре, че е свършила с хепи енд.. Дано занапред нямаш подобни инциденти и поздравления, че си успяла да овладееш положението..





Тема Re: Интересна случканови [re: sky_devil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.09.08 05:12



Ех, тия жребци ! Казвам го, защото и аз такова чудо яздя - бе ни с друг жребец да го събереш - ни с кобила - все лошо...


Добре, че сте се отървали леко...



Тема Re: Интересна случканови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор horserider (обожаващи коне)
Публикувано19.09.08 13:42



И с кобили понякога се случва, но май с жребците наистина е по-трудно. Ние засега все кобили нали яздим, но досега не сме имали друг проблем, освен хапането отвереме-навреме. Лошото е, че кобилките някой път не уцелват посестримата си, която искат да захапят, а крака на ездача, но...рискове на професията.



[image]http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=8749&AlbumId=113371&PhotoId=6376954[/image]

Тема Re: Интересна случканови [re: horserider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано21.09.08 03:54



Е, похапват се, но не се нападат чак - кобилите...Макар, че при нас съм виждала по - скоро свиване на уши - и в краен случай - ритник във въздуха...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.