Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:35 24.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Една историянови [re: Sehaliah]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано06.09.08 06:37



..

хубаво че не ходиш повече там...



Тема Само да уточня...нови [re: lale]  
Автор lale (витошко)
Публикувано08.09.08 09:52



Не разказах тази случка с цел намазване с катран или пребиване с камъни...
Просто си дадох сметка, че от всяко дърво свирка не става. Умението да яздиш очевидно не те прави добър водач, нито пък любовта към конете - добър организатор. И реших да го споделя именно в този клуб.
Все пак се радвам, че не се захванах с парапланеризъм



Но в името на справедливостта е редно да уточня, че с изключение на горния инцидент, имам прекрасни преживявания в тази база.

И още нещо: преди месец пуснах тема с питане какво мислите за базата. Нямаше нито положителни, нито отрицателни мнения. Останах с впечатлението, че това е една от многото бази, където човек може да се научи да язди и да прекара времето си приятно.

Ако пък по стечение на обстоятелствата реша да сменя базата, все се надявам да получа градивен съвет къде бих могла да очаквам адекватно обслужване. От съвсем лаишка гледна точка.

Животът не се измерва с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни

Тема Re: Само да уточня...нови [re: lale]  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано08.09.08 10:27



Ако в базата където ходя имаше такова отношение.. и то към начинаещи отдавна да съм се изнесла

Това си е лично мнение де...
А според мен не базата е толкова от значение, колкото инструктора, който ще ти преподава.. така че търси някой с добро отношение и да знае какво прави..
Не мога да ти помогна със съвет за база където ходиш, защото съм ходила в много малко бази, а и не съм сигурна точно от къде си.. та някой друг от клубарите да каже



Тема Re: Само да уточня...нови [re: lale]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано09.09.08 09:56



От твоята история наистина тръпки да го побият човек...Както и от случая на Дакота 26. На това му се казва престъпна безотговорност. На първо място винаги трябва да е здравето и безопасността на коня и ездача. Вярно, че не от всеки добър ездач става добър инструктор, обаче си има елементарни правила, основа, без която не може. Естествено, че един начинаещ няма откъде да знае кое е редно и кое не, и ще се осланя на преценката на инструктора...Обаче - незнам, ама пък не може куцо и сакато, де що е завъдило 1-2 коня да се пише инструктор и да дава уроци или да предлага езда в полето, преходи и прочие. Явно критериите за раздаване на тапиите са много снижени или просто няма контрол над тези неща...





Тема Re: Само да уточня...нови [re: Mystic_River]  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано09.09.08 11:56



По-скоро няма контрол...
Наистина най-важното е основата.. без нея един ездач (ако може да се нарече такъв) е за никъде..





Тема А ето и продължението...нови [re: Mystic_River]  
Автор lale (витошко)
Публикувано15.09.08 11:36



Току-що ми съобщиха, че съм банната! Най-любезно ми предложиха телефони и адреси на други десетина конни бази около София и, цитирам, "когато събера и напиша впечатления за всички тях и не ми хареса, да заповядам обратно".

Пожелах им много и ентусиазирани клиенти в дъждовното време...


Престъпна безотговорност? Елементарни правила? Що е то? Къде ги пише, за да ги прочета мноого внимателно...

Не, аз съм просто гадна, досадна клиентка, която, освен че непрестанно мрънка, има и наглостта да публикува безпочвените си обвинения в нета!

Е, иска ли ме някой?



Животът не се измерва с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни

Тема Re: А ето и продължението...нови [re: lale]  
Автор kanila ()
Публикувано15.09.08 12:00



Ами аз ще те взема... какво да те правя.

Ама само да си мръннала





Тема Re: А ето и продължението...нови [re: lale]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано15.09.08 18:21



Хората обикновено се сърдят, когато се каже нещо негативно за тях, било то и истината. И това важи с пълна сила за конните среди. Никой не иска да се разчува, че е качил клиент на кон с набит гръб и скъсано седло, че кон се е пребил от неговия камион, че си е пребил коня от бой, че от небрежност конят е умрял поради инфекция, че е количасал от развалено сено.....

Защото хората знаят, че това не е правилно... Но го правят, за да спечелят краткосрочно, за да не трябва да свършат малко допълнителна работа, за да не дадат малко допълнително пари....

Но ако не искаш да се разчува за нещо, по-добре не го прави.

Това се отнася и за разказването на подобни случки. И човек си преценява кой е прав и кой крив и как трябва да постъпи.

Аз на твое място след подобна случка, не бих отишла пак там. Ако бяхме в някоя по-цивилизоване държава, може би и до съд щеше да се стигне, ако всичко е така, както го разказваш, а не си поукрасила някои моменти. Край София има напоследък не навъдиха доста места, където можеш да яздиш полска. Това е най-лесното, да си намериш друго място за полска.



Тема Re: А ето и продължението...нови [re: lale]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано16.09.08 10:00



Милатата тя!

Натирили са те значи. Хич да на ти пука! Всяко зло за добро - само можеш да спечелиш от това. Има достатъчно места, където може да яздиш за удоволствие. Поне ще имаш по-добра представа какво да търсиш и какво да очакваш, след като си плащаш.
А пък някои хора явно трябва да се научат как се привличат клиенти...И тук важат пазарните принципи - търсене и предлагане. Като човек не е доволен от качеството на това, което купува, отива другаде. Нормално е. Не е повод за сръдни...Все едно в магазина да ми се разсърди продавачката, че не съм й харесала стоката.



Тема Епилогнови [re: DustDevil]  
Автор lale (витошко)
Публикувано16.09.08 11:32



Базата ми харесва, ездата - също, сама по себе си. Негативите се струпаха случайно или не, в резултат на човешка грешка или по стечение на обстоятелствата - няма да бъда обективна, ако взема становище по въпроса. Както и ако си бях позволила да вложа субективен привкус в преразказа. Само че количествените натрупвания доведоха до качествени изменения. С думи прости - дойде ми в повече. Дадох си сметка, че термините "приятно прекарване" и "сигурност" са твърде субективни понятия. И след като в базисната терминология тотално се разминавам с еди-кой си, решението беше много просто - сменям обкръжението. Желанието ми беше да продължа да яздя именно в тази база, но само с инструктора, когато се върне от отпуск. За мое огромно съжаление обаче нещата не се развиха така. Обидени са ми... Не разбрах само дали е заради това, че съм лигла, или заради публичното излагане на показ. В този ред на мисли не знам дали не съм отворила тема-табу за конните среди. Може би е изключително грозно и невъзпитано от моя страна, неколегиално по всички параграфи на етичния кодекс. Нова съм тук, а си позволявам критични публикации. И тъкмо защото съм нова, ми се прищя да си "сверя часовника" в този клуб. Да науча кое е редно и кое - не. А защо не и да предотвратя някоя бъдеща фрактура. Съжалявам за така неблагоприятното стечение на обстоятелствата - градивната (по моему) критика се изроди и превърна в избождане на очи... И да, най-лесното е да се намери друго място за езда - вече го направих.

Животът не се измерва с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.