Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 28.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Клуб по спортна езда в и около Пловдивнови  
Автор Moskow (непознат )
Публикувано10.08.08 22:19



Здравейте!
На 15 години съм и яздя от 10 годишна. Имам и няколко участия в състезания по прескачане на препятствия, но....в Москва

.

На кратко -до скоро баща ми работеше в Москва и ние живеехме там. Сга се прибираме окончателно в България - Пловдив

Много искам да продължа да се занимавам със конен спорт. Нямаме личен кон, няма и да имаме скоро.

Къде в и на разумно разстояние около пловдив има конна база с детска школа по езда? Рових из нета, но това което открих е Войводиново и Аркан, но не става въпрос за детска школа. Единственото място където става въпрос за детска школа е в Ягодово (това било доста близо до Пловдив) но някаква чисто нова много голяма база. За съжаление това го прочетох като новина в някакво интернет вестник и не мога да намеря никакъв сайт.

Моля помогнете.
Ще се радвам да продължа да яздя



Тема Re: Клуб по спортна езда в и около Пловдивнови [re: Moskow]  
Автор Gepina (Phenomen)
Публикувано10.08.08 22:53



Войводиново и другата в Пловдив - ккс "Аркан" са добри решения.Аз лично бих те посъветвала за "Аркан"- има добри изяви както в скачането,така и във всетранната езда.Но ти какво точно имаш предивд под "Детска школа"?В Москва определено е било различно,но не мога да разбера какво имаш предвид под детска школа и защо отхвърляш другите варианти.А и си на 15г,в смисъл съвсем не си малка.А да,и яздиш от 5г .. така че за каква дестка школа става въпрос

?

Редактирано от Gepina на 10.08.08 22:54.



Тема Re: Клуб по спортна езда в и около Пловдивнови [re: Moskow]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.08.08 23:37



Базата в Ягодово е на Гергови ако не се лъжа,
но не знам, че е завършена вече.



Тема Re: Клуб по спортна езда в и около Пловдивнови [re: AGLER]  
Автор Gepina (Phenomen)
Публикувано10.08.08 23:45



На Гергови е да,но и аз не знам да е завършена.

Imperare sibi maximum imperium est


Тема Re: Клуб по спортна езда в и около Пловдивнови [re: Moskow]  
Автор Gerylin ()
Публикувано11.08.08 09:37



по българските стандарти догодина си в СтарШа възраст,така,че бягай на Войводиното,ако в Ягодово няма готова база, и въобЩе не търси детска Школа.
Щом имаШ основата, ти трябва само практика,а там в момента има достатъчно коне за езда от различен типаж
ако ходиШ с рейс,марШрутка номер 6 (централна гара:руски:брезовско Шосе и войводиново) ,слизаШ на центъра и 5 мин пеШ си в базата..ако не можеШ да се оправиШ питай някой местен,там всички я знаят

успех



Mistä sait sen käsityksen,ett noin voi tehdä toisille.

Тема Re: Клуб по спортна езда в и около Пловдивнови [re: Gepina]  
Автор Moskow (непознат )
Публикувано11.08.08 13:15



Здравей. Благодаря за бързия отговор. В Москва имаше клубове само за големи и професионалисти и други с детски школи. За това питам за детска школа. Преди 5 години се качих на кон иначе редовно и усилено се занимавам от две години. Имам покрита 3-та степен и съм участвала на състезания с паркури до 95см, с не много добри резултати като време.
Яздех 12 годишен мъжки кон, който беше подготвен за начинаещи, любители и деца.

В Войводиново има ли треньори и подходящи коне за юноши? От 2 седмици се мъча да разбера малко повече, но май ще кажа на мама да ходим на место.

А, и още - имам 10 годишен брат, който също иска да язди



Аркан, до колкото чета на сайта им се занимат с туризъм ??? Има ли подходящи условия там за спорт? И за деца?



Тема Re: Клуб по спортна езда в и около Пловдивнови [re: Moskow]  
Автор Gepina (Phenomen)
Публикувано11.08.08 13:40



На Войводиново треньора е Георги Георгиев(Къдравия му е прякора

).Наистина е най-добре на място да идеш и да разпиташ,но сега там има няколко деца и доколкото знам няма подходящи коне за тях.И не скачат,освен по Тодоровден и други такива неофициални състезания.Но пак ти казвам - иди и на "Аркан".Не знам защо в сайта им пише,че се занимават с туризъм,но може би не е довършен или и аз не знам какво.Сравнение с "Херос" - войводиновския клуб , "Аркан" - пловдивския има повече изяви.Тоест ходи на повече състезания,и скачане и всестранна езда.Това са моите наблюдения,не искам да засягам никой лично,някой може да не е съгласен,но това е моето мнение затова се опитвам да ти помогна с каквото мога.
А това с детската школа в Москва е било чудесно,такива трябва да има и в България,но за съжаление няма.И не само,че няма,ами както ти каза Герилин от догодина си юноша старша.Демек височината изобщо не е лека.Миналата година 3я ден на държ.първенство/юношеското(старша) скачахме препятствия 135см.Не че е и кой знае какво,има къде къде по-високи паркури,но за тия години това не е височина за подценяване.Сега след няколко дни е юношеското първенство пак за тази година,в Ямбол.Ако имаш време за разкарване можеш да идеш,за да видиш как са нещата в България.В смисъл,предполагам че ще са доста различни и е добре да идеш на няколко състезания и да наблюдаваш.
И другото - не знам дали имаш спортни амбиции,или искаш да яздиш за удоволствие.И това го има и определя решението ти.Но ми се струва,че е първото.За това иди и на двете места,проучвай,помисли си кое ти харесва на теб повече и кое има повече плюсове и тогава решавай.Късмет

Imperare sibi maximum imperium est

Тема Re: Клуб по спортна езда в и около Пловдив [re: Moskow]  
Автор Gepina (Phenomen)
Публикувано11.08.08 13:49



А 3та степен какво е?Че ние тук нямаме такива и има нужда от обяснения

А времето не го гледай.Важното е да си водиш коня правилно из паркура,да му търсиш разчет,пък времето дето се вика бял кахър - последното нещо,за доизкусуряване (;
А за братчето ти предполагам и двете бази ще свършат работа.Само питай и на двете каква е цената и за колко време езда е.Тя и моята сестра уж има мерак и отвреме на време я качвам,ама слаба работа - откъм желание.Пък иначе много хубаво стои ама уви
И имай предивд едно.Задължително питай дали имат подходящ кон.. ей сега всъщност на лична ще ти пиша какво имам предвид.

Imperare sibi maximum imperium est

Тема Re: Клуб по спортна езда в и около Пловдивнови [re: Gepina]  
Автор Moskow (непознат )
Публикувано11.08.08 20:15



Благодаря за отговора.
Наистина искам да скачам, защото много ми харесва. Щом на Войводиново има деца, ще отида първо там, но с мама ще отидем и на Аркан. Дано имат подходящи коне

За степените - ми те са 10 (в Москва). За деца до 15 години са до 4-та и ти дават право да участваш на паркури до 1 и 15, но има изискване да си яздил поне 2-3 години и тогава се полага изпит. До колкото знам след 7-ма можеш да учиш за треньор.
А тук как се оценяват? И какви са състезанията за деца?

И още нещо - има ли тук в този форум деца или ездачи от тези два клуба? Ако може и те да напишат нещо, ако трябва и на лични за да не правят реклама ако е забранено. Ако има и друг форум за коне - ще съм ви благодарна ако ми дадете адрес да питам и там.
А от базата в Ягодово? Тя само частна ли е или има и уроци

Извинявам се, че толкова много питам, ама искам докато си дойде и тате да сме наясно с базите и да е пред свършен факт. Той много не е съгласен с моята езда :(

Редактирано от Moskow на 11.08.08 20:25.



Тема Re: Клуб по спортна езда в и около Пловдивнови [re: Moskow]  
Автор horse_mania (пристрастен)
Публикувано11.08.08 21:18



Не е вярно,че в Аркан се занимават само с туризъм .. Можеби си разглеждала сайта на базата в Триград - там са насочени към туризъма .... Иначе тук в Пловдив се занимаваме главно със спортна и учебна дейност ... и има условия за спорт и за деца ....
Но най-добре отиваш и на двете места виждаш какви са условията .. треньорите..конете и решаваш къде повече ти харесва






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.