Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 17.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Тема Новодошъл !!!!! (снимки..)нови  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано31.07.08 04:15



Здравейте,

Да си призная не можах да се въздържа...

Запознайте се с Кевин... моята най нова придобивка...(надявах се временна, ама както стоят нещата сега се очертава постоянна..)
приятел на Риц...и конят с най сладурска физиономия който познавам....
Кевин е Уелш Коб и е на 7 години - 14hh 2 висок.. (така ми каза собственичката..)
голям е сладур, и въпреки че е почти 25 см по нисък от Риц, не се дава да го командват из падока.

Пристигна в неделя, и както се вижда е поне 50 кг под теглото което би трябва да е ..


бил гледан в падок без трева, и само на малко сено..
като му дадох първия път да яде горкия си пълнеше устата, като че ли щеше да му откраднат храната...

сега се храни цивилизовано, не бърза и няма проблеми с Риц около него докато яде.. Понеже не е хранен много , започнахме само с чафф и една шепа пелети, ама му го давам сухо за да яде по бавно...
дадох му и обезпаразитяващото в Понеделник без проблем.. на Риц още го бъркам в храната, защото ме мога да я накарам да го преглътне...

направих тези снимки тази сутрин, на бързо, защото откакто Кев пристигна, цялата ни рутина се обърна през глава и сега пробваме различни варианти ...и направо нямам време даже 5 снимки да направя...вечер докато се прибера от работа и се преоблеча е почти тъмно...









в неделя ще идва подковача да ги подреже и двамата, на Риц редовното, и горкия Кев не е подрязван от кой знае кога...
във Вторник му вдигах краката за първи път да почистя копитцата му, и беше направо супер... стоя без да мигне... и без номерата на момичето да си отпуска задните крака като ги вдигам...
беше супер послушен...(хехехе ако има такова изражение...)







хехее ето и Риц пораснала..

и от разходката ни миналата събота:(извинявам се за перелината..)





Тема Re: Новодошъл !!!!! (снимки..)нови [re: Faber-Castell]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано31.07.08 10:03



E, честито за новата придобивка значи!

Голям симпатяга изглежда този Кевин и изглежда добре ще се впише при вас. Снимките са много хубави, независимо че са правени набързо, както казваш...И кобилката е много хубавка. Да са ти живи и здрави кончетата! И не се опитвай да се въздържаш когато има такива хубави новини - напротив, стига да намериш време споделяй как вървят нещата Успех!



Тема Re: Новодошъл !!!!! (снимки..)нови [re: Faber-Castell]  
Автор Gerylin ()
Публикувано31.07.08 10:33



честита `придобивка`


да са ти живи и здрави кончетата и да радват теб и семейството ти

Klockan ringer för en ensam själ, den har lånat röst av döden

Тема Re: Новодошъл !!!!! (снимки..)нови [re: Gerylin]  
Автор AGLER ()
Публикувано31.07.08 11:13




Честито!
И умната!!!!!

И аз започнах с един кон "ужким" преди 6 години.......
..........и за тези 6 години станаха повече от 60..............

........прогресивно полудяване.........................



Тема Re: Аглернови [re: AGLER]  
Автор Gerylin ()
Публикувано31.07.08 12:14



и за тези 6 години станаха повече от 60

говори ми,говори
мед ми капе на сърцето



Klockan ringer för en ensam själ, den har lånat röst av döden

Тема Re: 60?? [re: Gerylin]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано01.08.08 02:26



хехехех благодаря...
ами ти не го ли промиваш твоята половинка да си купиш кон вече? само гледай да избягваш 'завинаги' мисълта... конете живеят то 35-40 години, и ти ще трябва да се грижиш за твоя дълго след като ездитната му кариера е свършила...


хехехе моята половинка не знаеше колко дълго живеят конете и като разбра(което беше дълго след като си взех Риц преди почти 2 години) доста се уплаши... хехехехехехехе късноооо...

иначе за 60-те на Аглер, ами в момента аз нямам толкова земя, така че засега са само 2 хехехехехе...


Аглере ами как реагира твоята половинка като от един станаха 60?? или тя не знае че са твои...



Тема Re: 60??нови [re: Faber-Castell]  
Автор AGLER ()
Публикувано01.08.08 09:48



Аглере ами как реагира твоята половинка като от един станаха 60?? или тя не знае че са твои...


Моята половинка няма как да реагира защото я "няма",
но тази на съдружника ми го приема като нещо нормално!

Тя е на принципа, че е по-добре да се харчат пари за коне
и други хобита, отколкото да се дават на психиатри и психоаналитици!
Между другото, същото нещо един ден ми каза и съпруга
на Франсин Беселинг - Дик!
- По добре за коне отколкото за лекари!!!

При нас конете бяха подов и причина да създадеме доста голямо
стопанство не само с коне а и с други селскостопански дейности.
:)))
Станахме парче земеделци тръгвайки от едно конче, което така и не
знаехме за какво го купуваме, но още на края на първия месец след покупката вече знаехме какво искаме!!! Така се постави началото на конюшната.
Сега вече имаме две племенни стада от кобили майки регистрирани към националния генофонд и няколко подложки за създаване на англоарабско стадо селектирани от нас лично.Първите две англоарабчета /25 арабска-75 английска/ са вече факт/. :)))
А "виновника" да купиме това конче е
моя позната ПИШЕЩА В ТОЗИ КЛУБ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ!




Тема Re: 60??нови [re: AGLER]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано02.08.08 04:59



да си призная и на мен един два пъти ми се искаше да я 'няма' половинката...

хехехе


иначе 'виновничката' сигурно е доволна...



Тема Re: Рицнови [re: Faber-Castell]  
Автор Gerylin ()
Публикувано02.08.08 10:26



а ти Риц какво го правиШ:в смисъл яздиШ си го за удоволствие или участвате и по състезания...изглежда хубав кон (пупу)

хубаво е ,че си взела другарче на коня си.. :) сега Ще си играят заедно и няма да е самотен..конете като стадни животни не обичат да са сами

п.с всяко неЩо с времето си,не съм готова за свой кон оЩе..не съм се устроила запостоянно



Klockan ringer för en ensam själ, den har lånat röst av döden

Тема Re: Новодошъл !!!!! (снимки..)нови [re: Faber-Castell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.08.08 21:50



Честито, да ти е жив и здрав...


При вас май е доста зелено или нямате големи жети, или се полива редовно...





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.