Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 06.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Скачанее..нови  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано11.05.08 13:16



Такаа... да започна от някъде. Миналата седмица в Неделя отидох на езда и аз и още едно момиче решихме, че искаме да скачаме. Аз до тогава бях скачала само веднъж (препядствие високо около 20см. и то на тръс.. 1-2 пъти на успях да вдигна галоп).
Аз естествено щях да скачам с Фани, а другото момиче - Руми с Мосю. Започнахме в малкия манеж - там започнахме с препядствие 20см след няколко скока вдигнахме на 40см и по-късно на 60см. Мисля, че се справяхме добре (така де, тя Руми може да скача

). Поскачахме доста и след това спряхме за дъълга почивка.
Следобяда естествено искахме да скачаме отново. Треньора предложи да отидем на големия манеж и ние се съгласихме. Там започнахме с препядствие (Х-че) 60см. , за загрявка. Поскачахме и казахме, че сме готови и за повече. Треньора вдигна на 80 см. Там направихме 2-3 скока, за да не се претоварваме и ние и конете. На 1вия прескок Фани бутна със задните крака май. Но след това го прескочихме без да бутнем!! Бях неземно щастлива. Естествено стойката ми не беше кой знае каква... но като за 2ри път мисля, че бях добре.
Вчера отново скачахме. Този път започнахме да скачаме аз и Рали. Е аз бях с Мосю (Фани е понадула коремчето вече.. пу-пу да не урочасам ), а Рали - с Марта. Първо газихме кавалети на малкия манеж, после започнахме да скачаме и след това отидохме на големия манеж. Там скачахме Х-че 60 см. При мен скоците минаха добре, но Рали на един скок залитна, но се върна в седлото. На следващия, обаче, с Марта скочиха (скока беше забележителен.. Марта се засили като стрела, скочи преди бариера, който беше на 2.20 пред Х-а, а на височина скочи над метър!!) , но приземяването не беше много сполучливо.. Рали явно не беше много стабилна след скока, а Марта зави наляво и Рали залитна и тупна на земята. Е. поне не беше много лошо падането, Рали е добре, а най-хубавото е, че другия път на базата ще ядем торта по този случай (това при нас е нещо като традиция, когато някой падне, после носи торта ).
Починахме си и по-късно скачахме отново, на малкия манеж, но към нас се присъедини и Теди - с Голдън. Скачахме на ниско (20см) , но беше забавно. Поскачахме доста и така приключихме ездата.

Фани..

Редактирано от psiharche_93 на 11.05.08 13:22.



Тема Re: Скачанее..нови [re: psiharche_93]  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано11.05.08 13:33



Ето и малко снимки, някои са с лошо качество, нооо.. каквото-такова




Фани..

Редактирано от psiharche_93 на 11.05.08 16:12.



Тема Re: Скачанее..нови [re: psiharche_93]  
Автор adonia (лудитооо)
Публикувано11.05.08 23:36



Браво,браво,мила!Поздравления и давай само напред и нагоре!

Хех първите няколко скока винаги са адски вълнуващи,не че следващите не са,но адреналина може би е малко по-малко или пък не.. Не знаМ и аз...апфф затъпявам



Тема Re: Скачанее..нови [re: psiharche_93]  
Автор vayanaraikova (непознат)
Публикувано12.05.08 13:06



Браво! И на мен много ми се скача, но ще трябва 1 да влезна във форма, че 2 години пропуснах. Между другото при вас е много готино и зелено. Къде е това?



Тема Re: Скачанее..нови [re: vayanaraikova]  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано12.05.08 13:52



Яздя в КБ"Здравец" - с.Скравена (близо е до Ботевград, също така е и на 60км от София)

. Радвам се, че обстановката е привлякла внимание, защото според мен наистина е много хубаво
Ето и сайта на базата ако искаш го разгледай:


Фани..

Тема Re: Скачанее..нови [re: psiharche_93]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано13.05.08 20:58



Сладко...

Напомни ми на моите първи скокове на времето с Красен - жалко, че от него период нямам нито една снимка - е, сега си наваксам де, но...Все пак не е същото ! Друго си е първите пъти...Може би и затова много се радвам някой като пусне точно такива снимки...



Тема Re: Скачанее..нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано14.05.08 14:15





Фани..

Тема Re: Скачанее..нови [re: psiharche_93]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.05.08 21:18



Ще чакаме продължение


Аз днес се канех да направя някой и друг скок, ама манежа беше зает, на правихме други неща...Ама съм доволна де, почнах да постигам нещо, което на някои зверове трудно им се отдава



Тема Re: Скачанее..нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано15.05.08 00:34



Надявам се, тази седмица да отида на езда и пак да скачаме. Ще има и снимки естесвено


Рени, отработете "нещото" и ще чакаме, я снимки, я клипче..

Фани..

Тема Продължението..нови [re: psiharche_93]  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано29.05.08 22:00



Ето го и продължението.



От тази снимка, нататък са от миналата и по-миналата седмица. Миналата събота си купих нов брич и на снимките от миналата седмица съм с него.
Според мен има напредък, макар и малък, но вие ще кажете по-добре




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.