Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 29.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Natural Horse-Men shipнови  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано27.03.08 17:26



моля кажете какво мислите по въпроса?
заслужава ли си да чета литература на тази тема?

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.


Тема Re: Natural Horse-Men shipнови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 20:49



Зависи какво искаш да прочетеш...





Тема Re: Natural Horse-Men shipнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано27.03.08 22:33



ми аз ако знаех какво е ,няма6е да питам бе,Рени...
но предполагам пак някой коняр от майната си се опитва да припе4ели парици от книгоиздаване..както и да е: запо4ва интересно..
в този ред намисли гледах касетата на Монти Робъртс,мисля добре се справя с младите коне,но определено методите му нямат по4ва сред суперкласни коне, пове4е за мустангите ...

всеки луд с номера си,някои с цяла програма



Do what you want to do and everything else will be revealed to you.

Тема Re: Natural Horse-Men shipнови [re: Gerylin]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано28.03.08 00:57



Макар на места да не му се носи особено добра репутация на Монти Робъртс, не си права, че е повече за мустнаги. Работил е с огромен брой чистокръвни ангийски бегови коне, а също така и породисти. Работил е дори с няколко на кралицата на Великобритания....





Тема Re: суперкласни?? [re: Gerylin]  
АвторFaber_Castell (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 03:10



какво имаш предвид суперкласни ???

методите му са подходящи за всякакъв вид коне включително класни и некласни и 'суперкласни' каквото и да означава.това..

предимно млади и проблемни коне... но не само..
разбиране между човек и кон.. такива неща...

ти имаш да научиш тон от Монти...

имам предвид всички ние които сме се учили на хорсманшип в БГ..(ако изобщо имаше такова нещо..)



Тема Re: суперкласни??нови [re: Faber_Castell]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано28.03.08 09:29



изобщо май няма такова нещо в БГ. Ния, защо репутацията на Монти Робъртс не е толкова добра на някои места в САЩ? Осен това съм съгласна, че няма значение какъв е коня - класен или супер класен или некласен. Той си е кон. Аз пък си мисля, че на много коне в БГ може да се помогне с неговите методи. Вместо някой да си трепе животното и да го контузи евентуално при качване в каравана или камион, ако има някой като Монти, който може да научи коня да се качва без проблеми, то този собственик по-добре да плати 50 лева и да викне още няколко собственика за по50 лева и конете им ще са научени. Ама то някой трябва да има мозък за подобни разсъждения!



Никой няма да ми попречи........

Тема Re: суперкласни??нови [re: HAXOДKA]  
Автор AGLER ()
Публикувано28.03.08 11:07




Е то голямо чудо да си научиш коня
да влиза в каравана от малък.
Аз имам стара каравана в един
падок и кончетата от малки се учат да влизат там.
При това сами!

Просто отпред са монтирани две ясли
в които им се слагат моркови и други вкусотии!



Тема Re: суперкласни??нови [re: Faber_Castell]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано28.03.08 12:58



какво имаш предвид суперкласни ???

извинявам се,не се изразих правилно..коне от типа Z и подобни западноевропейски (примерно),които се подвизават в кон.на състезатели като Беербаум и сие...за тези хора,конете са просто машини и никой няма да се отнася с разбиране към капризите им .доколкото видях в първата 4аст на касетата на Робъртс,той им дава време да се нагодят на мястото и езда4а

ти имаш да научиш тон от Монти...
не само аз,но много хора

но определено не мога да прилагам методи без да мисля,защото всеки е индивидуален...а Монти не е богопомазан,рпосто 4овекът си е изградил система,не зна4и 4е друг някой не е изградил друга ,съ6то така ефикасна и пестяща животните методика

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.

Тема Re: суперкласни??нови [re: AGLER]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано28.03.08 16:01



не всички са като теб Аглере! Това е хубава идея дето си го измислил!



Никой няма да ми попречи........

Тема Re: суперкласни??нови [re: Gerylin]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано28.03.08 16:05



възможно е да има и други. Всъщност има. Не е речено да е точно Монти Робъртс. Обаче не мисля че за онези хора конете са просто машини. Защото германците говорят за конете си като за "златото на Германия". Освен това онези хора изкарват толкова много пари, че едва ли опорочават животните и спорта толкова колкото безпаричието, завистта и алчността правят в България. Знам че понякога тормозят конете си, но и ние го правим. Само че разликата е, че онези коне не са лишени от нищо. А нашите?!



Никой няма да ми попречи........


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.