Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 01.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: суперкласни??нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.04.08 22:48



Това и аз го практикувам, пък и конят има нужда от време за себе си - да побяга толкова бързо, колкото той иска, да подскочи, да метне някой къч, да се отъркаля като прасе в калта или прахоляка...



Тема Re: Natural Horse-Men shipнови [re: Gepina]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.04.08 22:54



Аз съм да бучките захар - ние това обичаме - трябва да ти кажа, че много помагат !





Тема Re: Natural Horse-Men shipнови [re: reiner]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.04.08 22:56



Да де, ама за някои е загуба на време и цирк това - друго си е да ПОДЧИНИШ коня !



Тема Re: суперкласни??нови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.04.08 23:01



Вероятно много хора могат - но ако имат желанието и търпението. Ако яздиш, щото баща ти или дядо ти са яздили, и не ти доставя удоволствие от факта, че че общуваш с едно красиво животно, няма как да стане...





Тема Re: суперкласни??нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.04.08 23:04



Мимко, и аз съм за това - слуд езда задължително има разходка и пасане - е, ако не е кучи студ и няма какво да се пасе - впрочем, той си намира сухи тревички и под снега - само възможност да има !
Дай, за да ти се даде...



Тема Re: Richard Wintersнови [re: Faber_Castell]  
Автор Gerylin ()
Публикувано04.05.08 10:30



сега като гледам и неговите методи ,които де факто се припокриват с тези на Робъртс ,виждам какво съм имала предвид под суперкласни

основното ,което ме обезпокои в метода на Робъртс го няма в този на Уинтърс:
Робъртс обяснява в касетата си нагледно на коне,които наистина са проблемни..не може да учиШ ученика си с такива примери..има напрежение
докато Уинтърс започва със спокоен вече бивШ проблемен кон
Робъртс започва след пълно изтоЩаване на животното ,докато конят на Уинтърс е спокоен и отпуснат
Робъртс работи на закрито с ограничен контакт на всичко,което би смутило животното,докато Уинтърс работи на открито,където се виждат другите коне от стадото и кучето му бяга с несвяст около round pen-a...

според мен Уинтърс обяснява много по добре и по спокойно основите на Нечърал хорсеменШипа.и като цяло в обясненията му прозира философията на Пат Парели

това е моето скромно мение по въпроса и се извинявам ,че сгреЩих по повод типа коне ,които се тренират по тези методи..конят си е кон и като такъв е подвластен една или друга степен на природата..конете (както и хората) си приличат,колкото и различни характери да се среЩат между тях.

имам предвид всички ние които сме се учили на хорсманшип в БГ..(ако изобщо имаше такова нещо..)

не знаех ,че в България е имала такава Школа...ако е уместно би ли разказала малко повече за това?

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.


Тема Re: Natural Horse-Men shipнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано09.05.08 16:12



Бъркате целите и задачите които се поставят, и които са се поставяли в миналото.
В миналото на война се е налагало да се подчини не, аме да се пречупи един кон за часове.

Както бе попитано в началото, индианците са пречупвали ако се налага един мустанг за 1-2 дни... Когато ти се налага да имаш спешно кон за езда (който да зарежеш, след като падне след няколко дни или даже часа примерно), въобще не ти пука за него, нито за методите...



При наличие на повече време един мустанг е би обяздван за около седмица...
Со кротце, со благо и со малце кьотек...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 09.05.08 16:19.



Тема Re: Natural Horse-Men shipнови [re: BlackWolf]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано13.05.08 20:27



Хм, не знам - на война не съм била, но да ти кажа, предпочитам кон, на който мога да имам доверие - и това няма да е някой "смачкан" кон - на такъв не бих си поверила живота в критична ситуация даже и в мирно време...





Тема Re: Natural Horse-Men shipнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано14.05.08 01:55



Доверието е хубаво нещо, но в миналото хората често не са имали избор.
Като няма друг начин, и трябва да се придвижиш от точка А до точка В максимално бързо, и те гонят, и за това време (ако имаш възможност) вземаш всички коне, които ти попаднат, няма време нито за свикване, нито за доверие...

Човекът и конят контактуват в сътрудничество от около 4500 г. (дотогава конят е бил просто един от видовете дивеч).
През огромната част от този период това сътрудничество е протичало най-вече в критични ситуации...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Natural Horse-Men shipнови [re: BlackWolf]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.05.08 21:07



Съгласна съм, ама то не се знае кое е по - добре - да те гръмнат, или да умреш със счупен врат в някой овраг - или под конските копита...


На времето и аз се мятах на всичко с 4 крака и копита, ама да ти кажа, с времето човек първо мисли, пък после рискува сляпо...Понякога не е сигурно кой риск е по - голям...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.