Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 03.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Бегов коннови  
АвторPaди (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 09:54



Понеже страшно много съм си харисала една бегова кобила на 5г и говорих с наще и те са съгласни да я вземем,но там е работата че аз скачам.Въпроса ми ет я като е "научена" да бяга дали ще мога да я науча да скача..?





Тема Re: Бегов коннови [re: Paди]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню ()
Публикувано16.03.08 10:44



По принцип , хората научават и мечка кючек да играе ......
Но ти лично няма да можеш да я научиш. Трябва да я пробва опитен ездач

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Бегов коннови [re: Paди]  
Автор AGLER ()
Публикувано16.03.08 15:59




И по какво я хареса?
По "муцунката" ли?



Тема Re: Бегов коннови [re: AGLER]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 18:14



Риска си е за твоя сметка.
Имах преди време две кобили, които бяха бягали.
Едната, вече възрастна, използвах за учебна, но галоп на дясно вдигаше само с някой играещ "Сен Жорж"...
Другата мъчихме да скача, ама беше верно "мъ-ъка, мъ-ъка", то свикнало да галопира изопнато напред, не ще да се събере, неще да "извие гръбче" на скока, за всичко се нервира ставаше вир вода само като й поискаш да "сдаде", и то на ходом ... Скачаше плоско, пък за комбинациите да не говорим ...
Все едно да поправяш грешен навик ...
Да не говорим пък за големите натоварвания в ранната й възраст и последиците от това върху сърдечносъдовата й система ...
Това беше за моите. При теб може да е друго, но аз не бих повторил опита.
Имах и кон, чиито родители бяха бегачи, той си беше научен отначало да скача, но явно "кръвта вода не става" все друго си го влечеше ...


Все пак ти си знаеш твоя случай и решавай според твоята ситуация.



Тема Re: Бегов коннови [re: няkoй]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано16.03.08 20:27



Това беше за моите. При теб може да е друго, но аз не бих повторил опита

не е било само при вас ... изкл. неприятно усеЩане е да се язди бягал кон,заради нервността и необучеността..надясно са дървета и никак не могат да се отпуснат,теглят да бягат напред и са сприхави..ездачът (особено ако е начинаеЩ) не може да се отпусне и да работи спокойно с коня.за самото животно споменът за изтоЩителните психически и физически натоварвания си остава и затова много от хората си мислят че бегови кон е наранен психически до края на жовота си (разбира се има и изкл.,които са много малко)

определен + обаче е здравината на телосложението на беговите коне и в много случаи безстраШния им характер.

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.


Тема Re: няkoй [re: няkoй]  
Автор AGLER ()
Публикувано16.03.08 23:22



Аз пък имам шагия, която взе първо място и приз "Жребец Фарук" на
гладкото през 2006.Сега си скача отлично и прави такива куки дето и полукръвните не правят!Не я пускам на конкур ипик и всестранна защото е сравнително ниска но Гайдйра я тренира за ендюранс и скача редовно с нея! Колкото до големите "натоварвания" в ранна възраст при беговите и
сърдечно-съдовите им проблеми! Ами тази същата шагия на ендюранса възстановява пулса страшно бързо.
Та всичко си зависи от качествата на коня!

Имам и арабски чистокръвен жребец, бягал през 2005 и 2006.
Можеш да качиш дете на него!Никога няма да те награби и се
командва с два пръста!Всичко зависи от обяздването и обучението!

Редактирано от AGLER на 16.03.08 23:24.



Тема Re: AGLERнови [re: AGLER]  
Автор CИM (jumbo)
Публикувано17.03.08 09:59



друже като следя подхода ти към нещата които ни заобикалят вобще не ме учудва че при теб нещата се различават . искам да кажа че има хора при които нещата стават по точно определени причини ...





Тема Re: Аглернови [re: AGLER]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 12:15



Така си е!
Зависи и от коня, и от качеството на провежданите тренировки и от още куп "случки" при отглеждането и обучението на съответния кон.
Аз споделих своя опит и мнение. Това беше отдавна, бяха бягали като държавни коне и юркани без задръжки. Сега е друго - ти си следиш за всеки кон съответните натоварвания, а преди - тоз не става, дай другия


Никой не се стараеше да научи на нещо повече коня, освен "газ до дупка", та проблема "на дясно" явно не е бил само при нас.
Човека пита и ние си казваме какво е било при нас, а това, че при теб конете не се претренирват е похвално! Особено качествените коне е жалко да се съсипят от прекалени амбиции за бързи резултати, но това вече отива в друга тема.
Може би купувача трябва да се качи на тази кобила и да я поязди, ако могат така да се договорят и то ще си проличи как стоят нещата.



Тема Re: Бегов коннови [re: AGLER]  
АвторPaди (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 20:48



Относно това по което я харесах:
1.Движенията и...Яздя то..4години вече...Дори сам кон съм обяздвала и учила да скача,но това е друга тема...Имах радоста да я пояздя и за първи път яздя кон с такива движения...Дори немога да ги опиша...
2.Телосложението и...Средна на ръст,нормална дължина,мусколесто тяло...
3.Може смешно да прозвучи,но запърви път толкова силно се "сливам" с кон,въпреки краткото време в което я яздих...
и т.н...не ми се изрежда....Дори самия и собственик каза че запърви път я вижда толкова спокойна...При положение че бяхме на пистата и другите коне профучаваха покрай нея,не помръда,докато като я гледах предния ден с ездача и тя просто неискаше да стои на едно място...Все се опитваше да тича...Незнам,може просто в такова настроение да съм я уцелила...
А чесно казано съм решила да я взема...Пък ако трябва и в гладките ще се включа...





Тема Re: Бегов коннови [re: Paди]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано17.03.08 23:36



Вече ти го казаха по различни начини. Има много чистокръвни бягали коне, които са показали качества в кункурипака, но и тук няма правила дали нещата ще станат. Конете за бягания се тренират по друг начин от конете за скачания, последствията много зависят и от темперамента на коня, и от треньорите и от ездачите. Всеизвестна истина е, че са малко бягалите чистокръвни конте, които нямат травми в краката /за сърцето не говорим, защото тук в БГ изследвания са направени на много малък процент коне/. Травмите основно се дължат на много лошо поддържаните писти, за другите фактори няма да коментирам.
Дори и коня, който ти е легнал на сърце да е здрав, ако си начинаеш ездач в кункурипика, не само, че щи е трудно, а даже невъзможно да обърнеш навиците на коня в обратна посока. По принцип самите чистокръвни коне са много темпераментни и бягането им е в природата-те просто за това са създадени. Това им качество е допълнително подсилено в тренировките за гладко надпрепускване. В кункурипика се изисква пълно подчинение. Дори и въпросния човек, който спомена аглер съм виждала в затруднение да овлдее чистокръвен кон, на който му е влязла кръв в очите.
С две думи - не си създавай главоболия!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.