Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 05.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бегов коннови [re: Paди]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 04:44



Ако наистина е бягала - е много трудно да се научи, а от млад ездач...Няма да коментирам, щото сме го дъвкали бая...


Най - гадната комбинация е бягал чистокръвен, особено пък осъзнат жребец - като черешката върху сладоледа ще е да е и от Гарант...Но и иначе е много мъка...
Ако е за скачане, ще е далеч по - лесно с нещо полукръвно...



Тема Re: Бегов коннови [re: няkoй]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 04:48



Чистокръвното си е чистокръвно - плаши се, нервира се лесно, тръшка се от нищо - каквото се сетиш - и ние просто казваме "чистоскръвнто" - и с това всички тия неща са обяснени - само това стига !
Вари го, печи го - то си е такова...Ако не е бягало, хайде, по как да е, задължително с резерви, но има някакъв шанс да е повече с акъла си, ама бягало ли е...


При нас почти само такива имахме, та...Не е от твоите - от породата е !



Тема Re: Бегов коннови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 04:54



Вярвай ми - и опитен да си - то удари ли го в главата....Върви се отпускай, ако си нямаш работа...И не знаеш и кога ще го прихване - както си върви добре, от нищо пали...
Аз все давам за пример една наша тренировка - понеже е по - прясно де, иначе стотици ще дам - скачаме единия ден в манежа връзка на 4 галопни маха - две станционатчета по 80 - 85 см - абе картичка просто, всичко си му идва, все едно цял живот това е скачал - ела гледай на другия ден - е, тяма бе ! Скача първото като куче през стобор - и газ до ламарините !

И то щото него ден не е на кеф нещо - нито джаскано, нито бито, да кажеш, че нещо по - различно в тренировката - не !
И в общи линии рекорда ни е до около седмица - горе - долу 7 дни може да върви доста добре - и веднага след това трябва да си го покаже, че е чистокръвен, то просто няма как ! Поне един ден трябва да се покаже - да се заинати, да се изнерви от нищо...Много непредсказуеми...



Тема Re: няkoйнови [re: AGLER]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 05:02



Всичко зависи и особено от ПОРОДАТА ! Няма да те питам колко чистокръвни си яздил и с колко си скачал, кото веднага ще се окаже, че се заядам - ама не !
Е, при нас над 90 % бяха чистокръвни - заради конезавода - имаше ли нещо "друго", то не беше русенско по принцип - аз като се махнах от чифлика, взеха да карат тракенери и тук - таме и нещо мешано с хановер - то колко е точно хановр, друг въпрос, но...
На чистокръвни ме кордираха 6 месеца, на чистокръвни тръгнах свободно, на чистокръвни се учих да скачам и ми слагаха стремена - и обучението - ми на различна възраст бяха, имахме и много стари, до към 20 годишни - тия, на Ефир II и Махагон, и съвсем млади - на Счибор тепърва идваха децата, на Грозни още нямахме...Ми бягало ли е - ни едно не беше с акъла си - различни жокеи ги бяха карали - и различни треньори - явно всички са били накадърници по тая логика...Кофти са ги обяздвали и кофти са ги обучавали - наред !
Пък между шагия и чистокръвен, има мааалка разлика...Това пак от опит...Отстрани е друго...И аз съм качвала на нашия човек, дето преди на кон не се е качвал, ама ...! Знам за какъв кон става въпрос - и в кой момент и за мен е рисково. То и при обучения си лъв можеш да вкараш някого, ама това не значи, че ако не си там, тоя човек няма да е изяден !



Тема Re: AGLERнови [re: CИM]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 05:07



И подхода е важен, но арабите не са чистокръвни английски !


То и понитата теглят много, но не са тежковози, нали ?



Тема Re: Аглернови [re: няkoй]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 05:10



Абе не е съвсем така - при нас и държавни е имало, и частни - и с частните даже е по - зле - то юркано по всички селски кушии, дето обещали я козел, я теле, побъркано от бятане из нивите, не знае на кой свят е - пък отделно колко са "дупкани"...


В тоя дух - последния ни чистокръвен - Гибсън - бе продаден наскоро - и понеже вече конезавод няма, никой не е луд с чистокръвни да скача - народът масово полукръвни кара...Чудно защо ли... Дето се вика, то държавни конезаводи не останаха - значи приемаме, че конете са все частни, но...
Нашия не го броя, ние сме друга работа. Аз нямам амбиции за скачане - така, за кеф, ама то е друго. Ако исках за спорт, щеше да е с нещо по - уравновесено ! Хайде стига сме се опитвали да докажем, че от всяко дърво става свирка и да си одяркваме пръстите с чепати клони - по - добре подходящато дърво..Дето и хубав звук ще изкара...



Тема Re: Бегов коннови [re: aдвok]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 05:12



Това май беше най - точното по темата...Съгласна съм на 100 %...



Тема Re: Бегов коннови [re: ИДЪH]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 05:13



До момента, в който, не дай боже, гръмне музика и се съберат над 10 човека накуп - и вече си на гърба на съвършенто друг кон - с никой на "горния етаж" и неуправляем - дето гледа да хукне - колкото може и все едно накъде - може и през хората !





Тема Re: Чистокръвни коне..нови [re: Faber-Castell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 05:15



Кросовите коне са друго нещо...



Тема Re: Чистокръвни коне..нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано27.03.08 05:16



Много хубав въпрос !
Знаеш ли, преди време си говорим със Сияна, и тя ми вика, бе гледай нашите чистокръвни - като видят старт - машината - и хукват наобратно !
Ми то и теб да те вкарат вътре и да те подпукат с колове, и ти така ще правиш...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.