Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 06.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво мислите за това?!?нови  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано16.01.08 22:03



Вижте този клип:



и кажете мнението си. Аз съм чувала, че главата на коня не трябва изобщо да се потапя във вода, защото ако попадне вода в ушит или очите на животното то може да умре . Незнам колко е вярно но... Обаче съм се чудила дивите коне дали са си пазили ушите и очите толкова от вода...

Другото нещо в клипа обаче е доверието... явно този кон/кобила има огромно доверие на ездача си.. и обратното.
Май в комантарите пишеше, че този човек не пипа кончетата до 4 годишна възраст (кобилите майки го обичали и по този начин, младите кончета свиквали с това да му се доверяват) и след това постигал огромно доверие от страна на животните.

I <3 Horses!



Тема Re: Какво мислите за това?!?нови [re: psiharche_93]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано16.01.08 23:50



Някои народи използват именно вода за обяздване на млади и на диви коне.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Какво мислите за това?!?нови [re: psiharche_93]  
Автор MOBlL (Mia)
Публикувано17.01.08 00:38



Ако влезе вода в ушите на коня,той наистина умира.Но конете могат да плуват под вода и само ноздрите им са над повърхността на водата-това съм го виждала нееднократно със собствените си очи.А пък за да не им влезе вода в ушите,кончетата ги свиват назад и така не може да попадне вода вътре в тях.



Тема А за това какво ще кажете?нови [re: MOBlL]  
Автор grey_rider (непознат )
Публикувано17.01.08 02:04





Аз лично не можах да откъсна очи, доста пъти го извъртях.
Не знам дали и колко бой са яли тези коне, както е популярно да се коментира във форума, но лично за мен този клип е дефиниция за СВОБОДА в цялата й красота. Особено последните кадри... нямам думи просто!

Редактирано от grey_rider на 17.01.08 02:05.



Тема Re: А за това какво ще кажете?нови [re: grey_rider]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано17.01.08 04:25



Като стана дума...

През средните години на 1880 се ражда атракцията на гвмуркащите се коне. А тя представлява следното: рампа (висока дори 20 метра) - задната част е наклон, по който се засилва коня, предната е перпендикулярана на земята; отдолу басейн пълен с вода. В най-горната част на рампата чака ездачът, когато конят премине се мята върху него и двамата заедно политат надолу към басейна.



След втората световна война това "забавление" замира поради нарастващата критика относно правата и безопасността на животните.

Историята определя Сонора Карвър като най-смелата, най-добрата и най-обичаната ездачка на гвмукащи се коне. Необикновеното при нея е, че няколко години след началото на кариерата й, един лош скок я оставя с отлепени ретини и слепота и в двете очи. Но 10 години след това тя все още продължава да изпълнява номера всеки ден. По нейните мемоари е направен игрален филм, който се случи да гледаме в буса на връщане от едно състезание...



Тема Re: А за това какво ще кажете?нови [re: DustDevil]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано17.01.08 08:15



И аз съм го гледала дори май на диск го имам филма.Много ми хареса филмът.

аз и Aтман и Цецка на Яни

Тема Re: А за това какво ще кажете?нови [re: Йo Йo]  
Автор psiharche_93 (и Фани)
Публикувано17.01.08 09:00



Клипа, който пусна grey_rider и преди съм го гледала, дори на компютъра го имам и още не мога да му се нагледам! Страшно много ми харесва!



I <3 Horses!



Тема Хидротерапиянови [re: psiharche_93]  
Автор lionesss (голяма котка)
Публикувано17.01.08 10:40



За клипа не знам, ако всичко е на доверие, а не е постигано чрез грубост, то не виждам нищо лошо. Не смятам , че на коня му има нещо, пък и изпълнява скока няколко пъти.
За силата на водата, използвана в полза на конете обаче, може да се говори много. От векове хората, работещи с коне използват морета, океани и по-дребни водни басейни като средство за справяне с различни проблеми на костно-ставния и мускулния апарат, заболявания на кожата, повърхностни рани и т.н В днешно време има много полезни изобретения, улесняващи собственици и ездачи - "хидроботуши", които са леки, леснопреносими и много полезни по време на състезания; лични хидротерапевтични вани; а хидрокоридорът (не знам дали това е точното наименование, но на мен мизвучи подходящо

) замества морето в много конюшни.
Пускам един линк с интересни статии по темата(на английски е):


А ето и няколко снимки:








Тема Re: А за това какво ще кажете?нови [re: DustDevil]  
Автор lionesss (голяма котка)
Публикувано17.01.08 10:42



Възмутително е какво могат да измислят хората за едното "забавление"...





Тема Re: А за това какво ще кажете?нови [re: lionesss]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано17.01.08 10:57



Да и на мене не ми харесва. На клипа се вижда как коня си свива ушите назад. По мое мнение не му харесва особено много, но явно слуша стопанина си. Аз моя кон не бих го карала да се гмурка или да скача от където и да е, освен ако не се налага непременно - например ако ни гонят вълци

. Но лятото когато водехме конете на реката - Бахри много често искаше да легне във водата. За мен това беше странно

Никой няма да ми попречи........


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.