Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 01.07.24 
Любители на животните
   >> Коне
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Таман сме залафили за седлата...нови  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано11.12.07 00:01



И таман адвок каза,че не се избира по снимка,ама да речем ,че сега с всички тия хубави предложения в нета попаднеш на нещо дето ти се струва изгодно,пък няма как да го пробваш...


Как се измерва седлото?


Гледам тука 16-17-18 инча на седлото(????)31 -32 за "седалката"(?)


От време на време пишат за ниска,за висока холка...

Уестърн седлата пък са съвсем друг чешит!



Тема Re: Таман сме залафили за седлата...нови [re: KATЛA]  
Автор lionesss (голяма котка)
Публикувано11.12.07 08:50



Относно това за ниската и висока холка - става въпрос за това колко е повдигнат предния лък мисля...
А иначе и на мен ми е любопитно какво точно се гледа и как се мери седло.



Тема Re: Таман сме залафили за седлата...нови [re: lionesss]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано11.12.07 09:06



мисля че стандартното седло е 17 инча. Има по 16 и по 16,5 инча. Мери се от средата на предния лък, до средата на задния лък с ролетка например. И виждаш колко сантиметра излиза. Това за холките зависи от разположението на лъковете. Също така има някои седла с по-големи кифли, с по-малки кифли или без кифли, което изобщо не е критерий дали ще ти стоят добре краката. Моите предни кифли са направени от нещо като пеногума или като гела, който се слага под седлата. И аз не знам какво е точно. Същото го има в по-малко количество и на седалката, върху ленчика. Преди яздех с едно много хубаво седло, с доста по-големи кифли за колената, но понеже съм слаба и при дълга езда винаги ме боляха колената, и то не от умора а от търкане в кифлите, които въпреки че бяха дебели ми обиваха на краката. Откакто съм с новото седло, което казвам че има тънки кифли направо се родих. Голям кеф- и цял ден да яздя колената не ме болят. Което за мен беше едно от най-важните неща.



Никой няма да ми попречи........

Тема Re: Таман сме залафили за седлата...нови [re: KATЛA]  
Авторi (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 09:54




Тук добре е описано, има и шаблон, но е на руски.



Тема Re: Таман сме залафили за седлата...нови [re: i]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:06



Според Невзоров /това май във филма беше/ седлото трябва да е правено по гърба на конкретния кон...И се питам дали въобще в България някой го може това - да вземе всички мерки правилно / защото знам, че са няколко/ и да направи гтакова седло...
Впрочем, на липицианите от Виенската школа в един филм казваха, че така им ги правят...



Тема Re: Таман сме залафили за седлата...нови [re: HAXOДKA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:07



Сериозно ли така се мери ? Винаги съм си мислила, че е така, ама някак си не съм питала дали е вярно...





Тема Re: Таман сме залафили за седлата...нови [re: i]  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано11.12.07 23:54



Благодаря!Сега някой ако се навие и да я преведе тази статия...
Аз не хващам всичко 100% ,пък много от клубарите съвсем нищо няма да разберат,ако я четат в оригинал.


Тук продават някакви джаджи за измерване по коня какво седло му е нужно,




но са доста парички за това което пресдтавлява,пък аз съм Скручи!



Тема Re: размери на седланови [re: KATЛA]  
Автор Faber-Castell (poznat)
Публикувано12.12.07 05:11



това което показваш е за измерване на височината и широчината на холката, и обикновено седлата идват в 3-4 размера по този показател,



16, 17, 18" са големината на седлата по отношение на ездача( в инчове) - или това е големината на дупетата им
измерва се не от средата на предния лък а от 'капсите' които са разположени от двете страни на предния лък до центъра( или най-високата част) на задния лък - по диагонал -



ако си 40-50 кг препоръчват 16" - 16 и половина, 50-60кг 17 инча и така нататък.. но е най добре да седнеш в седлото за да провериш дали е удобно... а ако хората от където го купуваш могат да ти го дадат на заем и да пояздиш - още по добре..
уестърн седлата също имат размери и за седалките си защото те са като отделни от седлото..

в крайна сметка като отидеш в магазина седлата са с малък- S, среден- M и W -широк gullet / за холката и съответно 16, 17, 18 размер. (размерите са и в половинки)



Тема Re: Таман сме залафили за седлата...нови [re: KATЛA]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано13.12.07 00:14



Аз ти го казах вече - за колата и коня. Находка и тя ти даде пример. За дам и аз. Мойто седло Ванко ми го донесе от Англия и на мен ми е много удобно, на доста хора също, но Гецата веднъж тръгна да скача с него и повече не повтори! Друг пример, яздих чужд кон със седло с Щюбен /мерцедес сред седлата/ и си насиних краката. После яздих със седло на стуица и ми беше страшно удобно. Трябва да се качиш и да пояздиш със седлото-друг начин няма!

Не отговарям на простотии-няма смисъл!


Тема Re: Таман сме залафили за седлата...нови [re: aдвok]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано13.12.07 00:20



Ние тука имам две седла на Щюбен. На всички са им много удобни, но на мен ужасно ми убиват... От нашите най-много ми пасва HDR (Henri De Rivel) и все с него гледам да се уредя...

Редактирано от DustDevil на 13.12.07 00:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.