Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 01.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Привет...  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 11:36



Първо да поздравя всички клубари,а сега по същество...
Така отдавна не съм писала в клуба...имам и причини за това...някои хора са запознати с тях и то повече от добре...Влизам по един конкретен повод и с една конкретна цел...които ще разберете съвсем скоро...
Нямах намерение да влизам и да пиша...но...да кажем,че понякога чашата се препълва и започва да прелива...


Целта,с която ще обясня някои неща,надявам се да успея по най-подходящия начин и се надявам конкретния човек да ме разбере правилно без сърдене и т.н.,а просто да погледне на живота с един по-проницателен поглед и да се опита да разбира ситуациите и да вниква по навътре в нещата.
Защо я пуснах тази отделна тема,ами за да направя нещо като въведение...а сега се ориентирам към конкретните постове...



Тема Re: Привет...нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 13:00



Диди нети се сърдя радвам се ,че си каза всичко защото неискам да има недоизказани неща между нас .Няма и за какво да ти се сърдя като все пак се знаем и то не от вчера .Незнам другите клубари какво мислят за мене и прочие и не ме интересува ,твоето мнение както на Дани на Рали на Ива и още няколко момичета с който се познавам горе-долу добре са важни за мене .Често се влияя от другото (ако се отнася до коня ми) и в това ми е грешката(казах го в мойта тема казвам го и сега) аз съм просто човек с акъл не винаги много разумен(правилен) според мене ,и понякога допускам грешки аз затова винаги на тебе си споделям защото очаквам ,че ако можеш ще ми дадеш съвет и ,че мога да разчитам на теб .

aз и Йо Йо

Тема Re: Привет...нови [re: Йo Йo]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 14:07



Обръщам се към всички клубари...От днешната история мисля,че всеки един от нас може да си извади поука...
Исето вече пусна пост.Разбрахме се,разбрахме си грешките и двете...
Мисля че днешният разговор трябва да служи като поука за всички членове на клуба,нека станем по-добри и да се опитаме да разбираме другите...по цивилизован начин и големи хора...
Ще започна с това,че моята грешка беше да насъбирам прекалено много нещата,които ме нараняват в себе си и да си премълчавам...А това оказва лоша шега...мислиш си,че ще се справиш,че ще обърнеш гръб на проблемите и те ще отминат,но явно винаги идва един момент,в който нещата избухват като бомба със закъснител...Това ми е грешката...имам и други,но още не съм ги открила...предполагам,че животът сам ще ми ги предостави и ще ги видя...
Относно Исето...не е лош човек в крайна сметка...просто наистина сякаш още търси себе си и може би заради това се опитва да се хареса на всички...но просто не можем и мен не ме харесват всички...никой не може да бъде харесван от всички,а това не бива да ни притеснява...Мисля,че и тя разбра грешката си и ще се опита да порасне и да стане един разумен човек...Пък аз ще й помагам и помагайки ще се поправя и аз...
нека всеки един от нас се огледа...да види човека до себе си и да си помисли с какво може да го е наранил,човек до него да си помисли хубаво какво е премълчал...и да нещата да се изглаждат цивилизовано...Всички страни трябва да положат усилие...Не винаги е лесно да разберем хората,но без старание става невъзможно...
И най-важното бъдете себи си...Всеки е уникален с нещо,всеки притежава чар...И не трябва да се вглъбяваме в това какво мислят другите.Хората,които ни познават,приятелите те са важни...и щом са истински приятели те ни познават и ни приемат такива каквито сме...Не е важно на колко души се харесваме,важно е да имаме поне един човек до себе си,когото можем да наречем наистиана приятел...Това е безценно...
Искам да благодаря специално на Рени и Тишо,които направиха много за мен в най-трудните моменти,които бяха до мен и ме разбираха може би дори по-добре от самата мен.
Благосдаря и на Исето,че прие нещата като голям човек без да се сърди и обижда.Радвам се,че всичко се изясни.
И така дано тези сантименталности не ви досадят,но мисля че е един добър урок и начало на нови отношения,по-чисти и искрени





Тема Re: От всичко което изписа...нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор AGLER ()
Публикувано11.12.07 14:45



...единствено ти трябва да си направиш заключение!
И то трябва да бъде, че когато нещо НЕ Е ТВОЕ, ТО НАИСТИНА НЕ Е ТВОЕ!

По твоята логика аз мога да започна да се сърдя - примерно на Ники Банев, че той си е купил Бентли, пък аз първи съм искал да си купя такова, и да му водя сметка как го кара и къде го кара, ама аз първи съм го видял това Бентли и съм му го показал пък той го купил и го кара по черни пътища!

Ами осъзнай се малко!



Тема Re: От всичко което изписа...нови [re: AGLER]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 18:54



Заключението е вярно, но не и другото !
Мислиш ли, че всички имат твоите възможности ? Ще ти дам един много тъп пример - бая години гледах чуждите коне за жълти стотинки, кой си ти бе, конярчето там, дето рине фъшкиите, кой те има за човек ? Голям праз, че си дал душа и сърце за конете, че са ти плащали за половин работен ден, а стоиш цял, че си останал до тъмно, щото някой кон има проблем, и после се чудиш как да се прибереш пеша по нощите...И т.н. С извинение, скъсвала съм си задника - ама не съм имала достатъчно пари, че да си позволя кон ! Ако ми кажеш, че не съм работила достатъчно, покажи ми поне един, дето са му излизали пришки върху мазолите - на мен са !

И не съм богата, пък не съм мързелива, знаеш ли, наистина работя много...
Мислиш ли, че аз не съм искала да имам няколко коня ? Да де, ама не мога !
Е, компромис е да имам един свой, и никога да не се привързвам към кон, дето не мога да си го позволя - за съжаление не всеки, който наистина иска, може да има дори един кон ! Замислял ли си се за това ?
Не исках да влизам в полемика преди, ама се подразних, дето каза, че който имал много пари, щял да си осигури всичко на конете и да ги гледа по - добре от този, с по - малко пари...Накара ме да се разсмея. Тук не искам, но на бележка ще ти дам поне 10 примера /без да мисля много, при това !/, точно на собственици, дето имат пари да ме купят и продадат, дето се вика, не си знаят парите - и стотинка не искат да дадат за собствените си коне, все се цинкат, ако може по - евтинко да минат, ако може да не ваксинираме, хайде сега, обезпаразитяващо, глезотии, ми не може ли ей онова сено, айде, малко мухлясало, ама два пъти по - евтино - и т.н. в тоя дух !
Това, че имаш парите, въобще не значи, че ще ти пука за коня ти ! За съжаление. Вярвай ми, има такива, дето с месеци не само не си виждат конете, ми не се и интересуват живи ли са, умрели ли са...Да, ама като седнат на маса, се хвалят, че имат кон...Не ставаше въпрос всеки ден да ходят да си видят коня - ми една година да не се поинтересуват, как го намираш ? Една година имаш кон някъде - не се обаждаш да питаш как е, самият ти не си вдигаш телефона и се криеш, не си купил и зрэънце фураж...Тоя кон кой го гледа / и защо ?/, с какво го храни...
Ми това е гадното - че точно ей такива имат, пък който наистина иска да има и прави всичко възможно, не винаги има шанса...
Ако си минал през това, ще ме разбереш, пък ако не...Сит на гладен вяра не хващал...
Между другото, на колата не й пука кой и е собственик, тя никога не тича след шофьора си и не цвили за него..."Умрелите" работи ми е все тая кой ще ги получи !



Тема Re: Привет...нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 18:56



И на мен би ми се искало, но...Все се сещам за приказката за вълка - дали е възможно ? Казват, че характер се формира първите 7 години...





Тема Re: Привет...нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 18:57



Питах се дали предателството се нарича просто грешка...Ако е от чужд човек, да върви по дяволите, ама приятел...





Тема Re: Привет...нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 18:59



За нищо. Минали сме по тоя път, е, за късмет, поне не ни го е правил приятел това...От чужд човек някак боли по - малко...



Тема Re: Олга Прайднови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор AGLER ()
Публикувано11.12.07 19:48




Просто не си разбрала нищо
от това което съм казал!
Избила си го на емоции през които прозират
не особенно лицеприятни заключения!
Тука не става въпрос за пари
а за манталитет от
който ти никога няма да се отървеш!

Редактирано от AGLER на 11.12.07 19:49.



Тема Re: От всичко което изписа...нови [re: AGLER]  
Авторseabiscuit (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 20:10



Аглер...не ме разбирай погрешно,а и не искам да водим спор...Проблемът не е в това,че нещо не е мое...Наясно съм с нещата около конете и как стоят...Не претендирам за нищо...хората,които трябваше да ме разберат ме разбраха...
Та както казах...по въпроса с нещата около конете-не съм от вчера с коне...не твърдя,че знам много,но някои неща все пак са ми познати...(не говоря за спортни тънкости и подобни-там ме няма)
Не съм от камък имам чувства,всеки има...и когато обичаш някого истински е нормално да те заболи от някои думи особено от човек, когото познаваш...Ако трябва да се извиня,че съм по-чувствителна...Ами не мога...такава съм,приемам неща навътре...Вярно недопустимо,когато става въпрос за коне...но...понякога не може да се избегне...
Както вече стана ясно,всичко е ок,няма проблеми.Нещата са уредени

...Може би според теб не съм реагирала правилно,добре,приемам го...може и според други да не съм...няма проблем...Нека да не се започва спор...
Постъпила съм както съм се почувствала...мисля че и останалите клубари трябва да го приемат дори да не им харесва...и да не се започват кавги с защо така и защо онака...Обясних защо и това ми стига...който е трябвало да ме разбере го е направил
Даден е нов старт и така
Моля да ме извините,че не съм с ника,но се отбивам за кратко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.