Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 28.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Амуниция!!!нови  
Автор isetodd (konete)
Публикувано07.12.07 23:29



Здравейте мили клубари!Каква според вас е амуницията която всеки собственик би трябвало да притежава?Питам просто защото незнам какво да си купя за Йо Йо лека по-лека всичко си набавям ,но сега се чудя дали това седло с което яздех Мони ще стане на Йо Йо,понеже разликата в ръстта им не е малка и се чудя дали ще трябва да си взема и друго седло?Как мислите и ако може да ми дадете малко съвети над това каква амуниция да си купя .Да оточня имам две седла и три юздечки (и два потника де) сега ще и взимам гамаши .

aз и Йо Йо

Редактирано от isetodd на 07.12.07 23:29.



Тема Re: Амуниция!!!нови [re: isetodd]  
Автор HAXOДKA (запалената)
Публикувано08.12.07 10:03



зависи много за какво си използваш коня. Ако ще скачаш мисля, че е хубаво да имаш и мартингал, а гамашите са повече от задължителни. А за седлата наистина трябва да провериш как ще бъде седлото, защото разликата ако е съществена, просто трябва друго седло. А, и още нещо - има едни неупренови или нещо такова подложки за под седлото, дебели са около два три пръста, или пък може гел да си купиш. Първо е много удобно на теб, второ вероятността конят да се набие е минимална. Много ми харесаха тези неща. Цяло лято яздих с тях и наистина вършат добра работа. Важно е също какви трензели използваш. Иначе май друго нещо не ти трябва. Не знам дали използваш плаващи поводи, двойни поводи (обратни поводи както им казвам аз). Аз лично имам, но ги ползвам само понякога и за определени коне.



Никой няма да ми попречи........

Тема Re: Амуниция!!! [re: HAXOДKA]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано08.12.07 10:10



Ами за скачане .Мартингал все още нямам пък тя не е и свикнала да се събира и сега я кордирам с ластици първоначално.Да гамашите са си много важни.Ахм ще видя в магазина кое има и аз мисля неупренова подложка да си взема.Ами за сега е с една като т-образна но е и с д-образно ,не е строга мека трензела е .Неизползвам такива поводи за сега,по-натам ще видим.

aз и Йо Йо

Тема Re: Амуниция!!!нови [re: isetodd]  
Автор duksi (преминаващ)
Публикувано08.12.07 21:25



Започни с оглавник, всеки кон трябва да си има личен оглавник с въже за водене и корда. Освен гамашите си набави и почиващи бинтове без значение дали конят ти е спортен или не. Универсарното седло е най-подходящо за теб / или седло за всестранна езда /. Щом имаш възможности си купи и масажиращ гел за под седлото ако искаш да запазиш гръбнака на коня си .
Подбери подходящ презносник на юздечката си , те са различни видове по предназначение и поносимост / сега са на мода различни цветове гъбички които се подлагат под презносника за да не дразнят и загрубяват долната челюст на животното /
Много е важна и смазката за амуницията, така ще я запазиш за употреба по-дълго време / на пазара се предлагат и сапун-смазки с двойно действие /
Според сезона са необходими и попони / зимни и летни , за дъжд или светлоотразителни / по-важно е да имаш зимна за след езда и изпотяване /
Ако конят ти се застъпва си намери камбани. За да не ти бяга седлото на зад си набави и шлея. Ластичният опас е за предпочитане , но ластиците да са само от едната страна и по възможност да е кожен с подходащ размер от 110см. до 130см. според коня.
И понеже около теб са все ездачи винаги ще се намери някой да ти даде добър съвет.



Тема Re: Амуниция!!!нови [re: duksi]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано08.12.07 22:02



Оглавник и корда имам още преди да си купя кон и сега са нейни.Въже нямам ,но ще и взема.Благодаря много Лили



aз и Йо Йо

Тема Re: Амуниция!!!нови [re: duksi]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано09.12.07 01:33



Като каза за оглавника, аз винаги съм казала, че един кон трябва да си има няколко лични неща - освен оглавника и въжето - четка и чесалка, гребн, кофа и гъба, копитно ножче за почистване на копитата...Тъпо е, ама доста хора си купуват кон, и никога тия неща от първа необходимост...


Като не си там при поенето, едва ли ще поят твоя кон от твоята кофа, но пак е добре да си я имаш !



Тема Re: Амуниция!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано09.12.07 09:09



Кофа за поене си нямам ,но чесалките, копитното ножче и всички такива ги имам както и смазка за копита .

aз и Йо Йо

Тема Re: Амуниция!!!нови [re: isetodd]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.12.07 03:05



При нас си има кофи за всичко - за поене, за дажба...Обичам конят ми да си има нужните неща и да са си негови...При това - по повече от едно нещо от вид, ако се счупи или загуби, да имам друго под ръка...
Но всъщност не амуницията ми е на първо мсто - да, оглавник, може би - и после гледам задължително ваксинации, обезпаразитяващи, лекарствата от първа необходимост - и чак после с какво да си наглася коня - защото болен кон все тая с какво седло е и дали му е нов потника !



Тема Re: Амуниция!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано10.12.07 07:13



Е то тя си е ваксинирана и чак напролет трябва да я ваксинираме.Всичко си ми влиза в наема на месец и не трябва аз да си търся ветеринар.

aз и Йо Йо

Тема Re: Амуниция!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Gerb ()
Публикувано10.12.07 07:20



И аз съм особено за обезпаразитяващи и лекарства. Едно от най първото дето нов, но повечето пъти, тънак кон идва, получава обезпаразитяването, и доста пъти, освен храната, това йм помага много. Но през същото време, трябва да се гледа и другите да са получавали тяхното, за да не стават и те пълно с глисти, заради новия кон.
Знам че повечето коне, като Йо Йо ги гледат в боксове, но се вижда и на снимките, че я разхождат да си попасе малко. Глистите и по този начин могат да разболеят коня.
Същото е и за спрейове за рани. Може всеки ден да ти върви добре всичко с коня ти, а следващия нещо да стане, аз например си ходя с две различни, единия е спрей (furazolidone), другото е пудра (казва се "wonderdust").
А за попоните, само 2 коня тука са на вънка с попона, една нова, дето дойде кожа и кости преди няколко месеци, роди конче малко преди да дойде. Другата е една на 14 години, дето е малко по трудна през зимата. Тая зима с попона, е много по лесна за да не губи килограмите й. Всичките други коне са на вънка, през всяко време и без попони.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.