Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 26.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Купи си ...нови [re: Gerylin]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано10.12.07 22:29



Да, позна!



Не отговарям на простотии-няма смисъл!

Тема Re: Амуниция!!!нови [re: aдвok]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано10.12.07 22:33



Мерси Иванелке

е аз да си питам той Ники си е достатъчно зает са да зема да го питам за тия неща,като тук знам ,че съвет и помощ винаги ще намеря

aз и Йо Йо

Тема Re: Амуниция!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано10.12.07 23:13



Ама е желятелно да го видиш и нагледно, друго си е! Напр. при нас, благодарение на Камиларов има нов вид почиствене на копитата когато водата на мивката е спряна, но не смея да го описвам за да не тръгне да го прилага някой неразбрал. Иначе е много ефективен за през зимата.

Не отговарям на простотии-няма смисъл!


Тема Re: Амуниция!!!нови [re: aдвok]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано10.12.07 23:21



Ами аз си и ги чистя и, понякога като са изсъхнали и ги смазвам.



aз и Йо Йо

Тема Re: Амуниция!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано10.12.07 23:27



някои препоръчват да се мажат със смазка при излизане от бокса за много сухи копита ..водата изсужава допълнително



Тема Re: Амуниция!!!нови [re: Gerylin]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано10.12.07 23:34



Ами да знам някой си ги смазват и преди езда(не ми е проблем да си и ги смазвам два пъти едвали ще навреди?)

aз и Йо Йо

Тема Re: Амуниция!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 04:24



Е, съгласна съм, много е удобно човек да не се интересува и да казва "ми то друг има грижата".

Пък че тоя друг може да забрави, особено ако няма един кон на главата...
Не знам, учили са ни, че собственикът трябва да си води записки за тия неща - кога е ваксиниран коня, против какво, с какво е обезпаразитен последно, кога, кога трябва пак - и да ги знае наизуст тия неща...Ама това е ако си ОТГОВОРЕН собственик и наистина си държиш на коня, и ти пука за здравето му...иначе "то друг отговаря"...



Тема Re: Амуниция!!!нови [re: Gerb]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 04:26



Знаеш ли защо го казнам ? Като взехме нашия, беше гладувал бая, кожа и кости - и решихме поне малко да го нахраним, месец - месец и нещо някъде да мине, преди да му дадем лекарство - хич да не е, отрова си е...А той - изтощен организъм много здраво...

И таман преди Коледа като се тръшна с едни колики - не е истина - ха търчи да търсиш лекарства - дръжки - в цяло Русе няма, обиколихме всички клиники и аптеки ! Накрая намерихме на заем, а на другия ден Сияна прати от Варна с куриер / за което искрено съм й задължена/ - и то влезе в работа - на следващия пристъп...И три пъти така, хем вече бяхме дали обезпаразитяващо, ама докато подейства...и колко глисти хвърли тоя кон, няма да казвам - страхотия !
Та това е сред важните неща - редовно да се дават ! Че иначе можеш и да си загубиш коня...
А за раните си много права - даже и в бокса намират начин да се чукнат, обелят...Да не говорим навън - една клечка ще има някъде под пясъка в манежа - и точно нея ще настъпи !
Колкото знаех за конските болести и рани, все едно нищо не беше !



Тема Re: Амуниция!!!нови [re: aдвok]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 04:28



Дребните неща са в графа "и други" - и тя няма край !

Винаги излиза и още нещо...



Тема Re: Амуниция!!!нови [re: aдвok]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 04:30



Между другото, 2005 -а като бяха бяганията при нас, едните юрукчийски коне докараха мокрец - и целия хиподрум пламна...На мен ми пратиха американско лекарство, тукашните бабини илачи не даваха добър резултат нещо...

С такава гадост никога не ске бях сблъсквала, конете, с които съм се занимавала толкова години не са хващали...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.